Piotr Szeliga – wzrost, Wikipedia, wiek, rekord, kto to, kim jest, skąd pochodzi

Podczas uważnego obserwowania gal Fame MMA i występujących tam zawodników, można zauważyć pewną wyrazistą postać, która pojawiła się już na kilku walkach. Kto to? Piotr „Szeli” Szeliga. Jeśli jeszcze nie wiesz, kim jest, to z pewnością warto, żebyś przeczytał/a ten artykuł, gdzie odpowiem na najbardziej nurtujące pytania na jego temat, ale przede wszystkim przybliżę jego osobę. Dowiesz się rzeczy o wiele bardziej szczegółowe niż wiek albo skąd pochodzi, których nie będzie Ci w stanie przekazać Wikipedia. Jego waga, czy to, ile ma wzrostu, nie będzie już stanowiło dla Ciebie żadnej tajemnicy. 

Na czym się najbardziej wybił? Kto to jest Piotr Szeliga i jaki jest jego rekord? Skoro wiemy, że jest powiązany z Fame MMA, to koniecznie trzeba sprawdzić, jaki udało mu się ustanowić rekord. Czy jest on kolejnym patoinfluencerem z konfliktem do rozwiązania na ringu, czy może jest on nieco bardziej po stronie zawodowców? Kim jest z zawodu nasz „Szeli”? Tego dowiesz się już za chwilę. 

Piotr Szeliga – kto to? Kim jest Piotrek?

Szukając informacji przy użyciu naszej ulubionej skarbnicy wiedzy, możemy natknąć się na pewien problem. Wikipedia podaje wiadomości o Piotrze Szelindze, jednak nie jest to ten Piotr, o którego nam chodzi. A przynajmniej nie o niego chodzi w tym artykule. Wikipedia przedstawia polskiego polityka, natomiast my dzisiaj skupimy się na tym, kto to jest Piotr Szeliga – uczestnik gal Fame MMA.

Zobacz: Wiktoria Gąsiewska – wzrost, waga, rozstanie, rodzeństwo, chłopak, w ciąży, brat, nowy chłopak

Podsumowanie jego osoby w kilku słowach jest naprawdę trudne. Wielu uznałoby go za awanturnika, inni za osobę zbyt pewną siebie, ale jednocześnie zdobył on wierną rzeszę fanów na mediach społecznościowych. Jest on przede wszystkim jednym z zawodników Fame MMA, ale to już zostało powiedziane wcześniej. Kim jest oprócz tego? Po zagłębieniu się w historię okazuje się, że na przestrzeni lat parał się różnymi zajęciami. 

Źródło: Instagram

Jednak od początku. 

Piotr Szeliga urodził się w 1993 roku w Dębicy, skąd pochodzi. Właśnie tam uczęszczał do szkoły, a także na codzienne treningi, które zaczął wdrażać od najmłodszych lat. Widać, że już jako dziecko miał w sobie ducha walki. W wieku zaledwie 10 lat zaczął trenować. Jego historia ze sportem zaczęła się od hokeja, gdzie grał na pozycji obrońcy. Była to jedna z pasji Piotra, której poświęcił się aż do 21 roku życia, kiedy to musiał zrezygnować ze względu na zbyt niskie zarobki. Szeliga rozegrał w swojej karierze czterdzieści cztery spotkania. 

Zobacz: Amadeusz Ferrari to konfident? Papiery na Amadeusza Ferrariego

Patrząc na jego zdjęcia z przeszłości i to, jak zmieniała się jego sylwetka, można łatwo zauważyć, że treningi te stały się jego codziennością, a później nawet źródłem zarobku. W wieku 12 lat podjął się swojej pierwszej diety, jednak zrezygnował z niej, gdyż geny zapewniły mu odpowiednie warunki do budowania masy bez większych trudności.

Kim jest obecnie? Trenerem personalnym i influencerem na Instagramie i Facebooku. Publikuje tam treści motywacyjne, a także relacje ze swoich treningów, by inspirować innych do pracy nad swoimi ciałami. 

Wiedząc już, kto to jest Piotr Szeliga, sprawdźmy, czy jest znana jego waga, a także ile ma wzrostu.

Piotr Szeliga – wiek, wzrost, waga

W kwestii wieku, Piotr Szeliga urodził się 9 września 1993 roku, co pozwala nam wyliczyć jego obecny wiek. Influencer ma skończone 29 lat. Wzrost również jest znany, dzięki mierzeniu zawodników przed walkami. Patrząc na wiek Szeli, można śmiało zakładać, że już nie rośnie, więc dane sprzed roku nadal powinny być aktualne. Wówczas miał 176 cm wzrostu.

Z wagą jest już inna sytuacja, ponieważ w przypadku osoby, która regularnie trenuje, może się ona zmieniać co chwilę. Gdybyśmy musieli hipotetyzować, pewnie można by powiedzieć, że Piotr Szeliga waży około 100 kg. Na szczęście nie musimy, ponieważ influencer zamieścił niedawno na swoim Facebooku, że schudł i jego waga spadła do 94 kg. Jak na to, ile ma wzrostu, jest to nadal całkiem pokaźny wynik.

Piotr Szeliga – walki, jaki ma rekord?

Wiesz już, ile ma wzrostu Piotr Szeliga, a także, ile waży. Znając jego parametry, czas przejść do jego rekordu w walkach. Jesteś ciekawy/a jak mu idzie w oktagonie? Otóż Szeli wziął udział w pięciu walkach z różnym wynikiem. Za pierwszym razem zmierzył się z bratem Mariusza Pudzianowskiego i wygrał w pierwsze rundzie. Osiągnięcie to zapisało się bardzo hucznie na jego rekordzie i idąc za ciosem, Szeliga ruszył w bój z kolejnymi zawodnikami. 

Kolejne starcie nie przeszło w równie pomyślny sposób, ale przegrana go nie zdemotywowała. Ponownie odniósł sukces i to w dodatku dwukrotnie, jednak jego ostatnia walka z Normanem Parke była kolejną przegraną zapisaną w rekordzie jego walk. Łączny wynik daje nam więc trzy wygrane i dwie przegrane. 

Zobacz: Fagata bez makijażu – mamy zdjęcia!

Piotr Szeliga – skąd pochodzi?

Obecnie mężczyzna mieszka w Rzeszowie, czego możemy się dowiedzieć z opisu na jego Instagramie. Jeśli zastanawiasz się, skąd pochodzi Piotr Szeliga, to odpowiedź leży tam, gdzie miejsce jego urodzenia. Jest to miasteczko Dębica w województwie podkarpackim. Z miejscowością tą wiąże się wiele ważnych chwil, które miały miejsce w życiu influencera. 

Przede wszystkim to właśnie tam rozpoczęła się przygoda ze sportem, który miał ogromny wpływ na rozwój chłopaka w jego nastoletnich latach. Po jakimś czasie opuścił Dębicę, skąd pochodzi i wyjechał, by pracować za granicą, gdzie przyjęła go siostra. Podejmował się różnych prac. Sprzątał, gotował, zmywał naczynia. Mimo to nadal kontynuował swoje treningi i promował je na Instagramie. Okazało się, że to właśnie jego internetowa aktywność przyniosła mu najwięcej zarobków, wrócił więc do kraju i teraz skupia się na swojej działalności związanej z oktagonem.

Piotr Szeliga – życie prywatne, czego nie znajdziemy na Wikipedii?

W życiu prywatnym Piotra Szeligi działo się sporo. Znamy szczególnie tę część historii, która miała miejsce w jego dzieciństwie i nastoletnich latach, ponieważ właśnie wtedy zaczął swoją działalność w Internecie. Jest on osobą szczerą i otwartą. Niczego nie ukrywa, a wielu mogłoby powiedzieć, że często mówi nawet za dużo. Choć zyskał przez to przeciwników, jest on wiarygodny i daje radę motywować innych do treningów, dzięki czemu nadal ma swoje wierne grono odbiorców.

Mimo że Wikipedia o nim milczy i nic nie dowiemy się więcej o jego życiu prywatnym z tego źródła wiedzy, wystarczy jedynie udać się na jego profil na Facebooku, gdzie chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami. Jeśli natomiast chodzi o rodzinę i potencjalną miłość, to wiemy, że ma on starszą siostrę, do której wyjechał za granicę, by uniezależnić się finansowo od matki. Jest ojcem chrzestnym małej Mai oraz wujkiem małej Gabi i często powtarza, że będzie stał za nimi murem, gotowy bronić dziewczynek w razie problemów. 

Jeśli natomiast chodzi o romanse, to tym aspektem Piotr się nie chwali. Jego największą miłością jest pies Hantel, rodzina i proteiny. Tak przynajmniej można wywnioskować, po przejrzeniu jego konta na Instagramie. 

Wiesz już teraz, kto to jest Piotr Szeliga i w tym wypadku nie chodzi o polityka, a uczestnika Fame MMA. Znasz jego wiek i wagę, a także to, ile ma wzrostu. Takich informacji nie poda Ci nawet wszystko wiedząca Wikipedia. Możesz obstawiać z kim stoczy swoją następną walkę. 

Wiedząc już, że lepiej było nie zadzierać z dziecięcą wersją Szeli, możesz teraz przytaknąć, że wraz ze swoim duchem walki i – przesadną niekiedy – pewnością siebie, nadaje się do organizacji Fame MMA idealnie. Z pewnością zobaczymy go tam jeszcze nie raz. To, czy zamierzasz trzymać za niego kciuki, czy zaciskać pięści i życzyć mu przegranej zależy od Ciebie, ale teraz znasz już kilka istotnych faktów, które pomogą Ci lepiej zrozumieć jego osobę.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane