Najpopularniejsze komiksy w Polsce i na świecie

Istnieje błędne przekonanie mówiące o tym, że w dobie wszechobecnego dostępu do Internetu, komiksy nie cieszą się już takim uznaniem. Nic bardziej mylnego! Nadal mają swoich fanów na całym świecie. Jakie komiksy cieszą się największą popularnością? Gdzie można spotkać te najciekawsze?

Zobacz: Najpopularniejsze rodzaje tańca w Polsce i na świecie

Najpopularniejsze komiksy w Polsce

Komiksy to nie tylko ciekawe przedstawienie historii, ale bardzo często również sztuka, która ma wielu fanów. Obecnie można spotkać wiele osób, które zbierają archiwalne wydania i kolekcjonują. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się fora, na których można wymieniać czy sprzedawać zdublowane egzemplarze, do daje możliwość uzupełnienia swoich zbiorów. Najpopularniejsze komiksy w Polsce to między innymi: „Funky Koval”, „Kajko i Kokosz”, „Kapitan Żbik”, „Jeż Jerzy”, „Osiedle Swoboda”. Warto wspomnieć, że pierwszym komiksem w Polsce był oczywiście ten o przygodach Koziołka Matołka. Do tej pory uznawany jest za ponadczasowe dzieło, które znajduje uznanie nie tylko w naszym kraju, ale także poza nim. 

Najpopularniejsze komiksy na świecie

Popularność komiksów w innych rajach w dużej mierze przyczyniła się do przeniesienia ich na szklany ekran. Tym samym bohaterów tych kultowych i uznawanych za największe dzieła zna nawet obecna młodzież. Najpopularniejsze komiksy na świecie to między innymi: „Superman”, „Batman”, „One Piece”, „Spider-Man”, „Asterix”. Wersje bajkowe, a nawet filmowe przyciągają przed ekrany naprawdę bardzo dużo zainteresowanych i to w każdym wieku. Co więcej, po pierwszych sukcesach często pojawiała się chęć na stworzenie kolejnych części. W efekcie „Superman”, „Batman” czy „Spider-Man” widnieją na zabawkach, czy ubraniach do tej pory. Każdy mały chłopiec chciałby ratować świat, jak jego idol, z czasem można zapełniać bibliotekę o komisy z ulubionym bohaterem, co także będzie dawało ogrom satysfakcji. 

Komiks Batman

Najpopularniejsze polskie komiksy dla dzieci

Może się wydawać, że obecnie dzieci doceniają jedynie bajki w telewizji, jednak prawdą jest, że wielu przedszkolaków jest zafascynowanych kolorowymi gazetami, w których można zapoznać się z przygodami bohaterów. Zapewne starsze pokolenie pamięta fascynację komiksami, ponieważ w czasach, w których nie było telewizji, każda rozrywka była na wagę złota. To właśnie wtedy prym wiedli między innymi: „Koziołek Matołek” (1932), „Gąska Balbinka” (lata 50-te), „Panna Kreseczka” (1958). Wiadomo, że z czasem pojawiały się kolejne postacie, a same gazetki były wydawane w lepszej jakości druku. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się: „Pan Borsuk i Pani Lisica”, „W Cieniu Drzew”, „Opowieści z Bukowego Lasu”, „Bartłomiej i Karmelek”. To właśnie one uznawane są za najpopularniejsze polskie komiksy dla dzieci. Dla przedszkolaków i dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych odpowiednie będą: „Ptyś i Bill”, „Cedryk”, „Wojtek i Rudy”, „Tomek i Jacek”. Wiadomo, że każde czasy rządzą się swoimi prawami, dlatego warto otworzyć się na ten rodzaj rozrywki. Po zapoznaniu z kilkoma tytułami, które są dedykowane dla danej grupy odbiorców, można będzie znaleźć taki, który przypadnie do gustu. Nawet osoby, które do tej pory stroniły od komiksów, mają szansę na stworzenie prywatnej kolekcji, do której będą wracali w każdej wolnej chwili. Najpopularniejsze komiksy to nie tylko nowości, ale także „Kaczor Donald”, który swego czasu miał rzeszę fanów, a do tej pory można spotkać wiele jego egzemplarzy na giełdach dla fanów. 

Zobacz: Najpopularniejsi piosenkarze w Polsce i na świecie

Najpopularniejsze polskie komiksy

Wiadomo, że moda się zmienia. Jedne tytuły odchodzą w zapomnienie, podczas gdy są i takie, które uznawane są za ponadczasowe. Z pewnością wśród znajomych znajdą się osoby, które szczególnie pasują się konkretnymi bohaterami, ale i tacy, dla których sama forma komiksów wydaje się interesująca. Oczywiście, jeśli ktoś chciałby znaleźć 3 najpopularniejsze komiksy polskie, to niewątpliwie na pierwszym miejscu powinien znaleźć się „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Wiedźmin”, „Kapitan Żbik”. Przeglądając zasoby bibliotek, ale także forum dla fanów, można natknąć się na niezwykle rzadkie okazy. Wiadomo, że nie wszystkie uda się zdobyć do prywatnej biblioteczki, jednak samo przeglądanie ich może być niezwykłym uczuciem. Pomimo upływu lat komiksy znajdują wielu fanów na całym świecie, dlatego warto zainteresować się zarówno nowościami, jak i kultowymi tytułami. Sposób ukazania przygód, kolorystyka, zasługują na szczególne uznanie. Z pewnością niejedna osoba będzie chciała zagłębić się w tej tematyce. 

Ostatnio dodane
Powiązane