TTV castingi – jak dostać się do programów?

Telewizja stała się codziennym elementem naszego życia. Telekomunikacja przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość – to jest coś, do czego możemy uciec, obserwować poczynania i zmagania innych ludzi. Wielu z nas zastanawia się nad tym, jak wkroczyć w ten świat. W tym artykule przedstawię podstawowe wymagania i wskazówki, aby dostać się do programów TTV. 

Zobacz: Kiedy castingi do szansy na sukces?

Jak zgłosić się do programów TTV?

Na pierwszy ogień przedstawiam program, który poszukuje odważnych kobiet nie bojących się wyzwań. Damy i wieśniaczki to test dla obu stron pełen ekstremalnych doświadczeń. Kobieta ze wsi chcąc posmakować luksusów zamienia się z typową damą z krwi i kości, która przejmie obowiązki wieśniaczki. 

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz castingowy, który znajdziemy na oficjalnej stronie TTV.

Drugim bijącym rekordy programem jest Gogglebox. Tutaj wymagane są osoby o oryginalnej osobowości, które nie wstydzą się komentować. Jeśli jesteś kreatywnym i pełnym energii do rozmowy człowiekiem, to powinieneś się zgłosić. Wystarczy wejść na stronę TTV.TV i wypełnić formularz z prostymi pytaniami.

Podsumowując pierwszym etapem zgłoszenia się do programu TTV jest wypełnienie krótkiego formularza, który znajdziemy na oficjalnej stronie stacji lub w zapytaniu. Zapewne będą wymagali zdjęć lub nawet przykładowych filmików z opowiadaniem o sobie, dlatego jak boisz się kamery, to strata czasu.

Taka forma dostania się na casting TTV dotyczy większości programów. 

Zobacz: Casting do reklamy — jak znaleźć aktualne castingi?

Jak przejść castingi do programów TTV?

Najważniejszym krokiem jest, aby spełniać warunki, jakie reprezentuje dany program. Jeśli nie masz w sobie energii i ciętego jak brzytwa języka, to wiedz, że castingu TTV do Gogglebox nie przejdziesz. Należy pamiętać, aby pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że posiada się wszystkie cechy jakie są wymagane w danym programie.

Przykładem może być 99 – gra o wszystko. W czasie, gdy wykażesz się zapałem, siłą determinacji i będziesz dążyć do jednego celu, miej pewność, że masz duże szanse na dostanie się do programu. Dodatkowo, jeśli cechuje cię spryt, werwa i otwarta głowa,  to jest gwarancja sukcesu.

Źródło: Facebook 99- gra o wszystko

W przypadku Dam i Wieśniaczek należy liczyć się z wyzwaniami, które mogą stanowić życiowe problemy. Dwie kobiety z krańcowo różnych światów zamieniają się rolami i życiem. Może się wydawać, że jest to świetna przygoda, aby poznać, jak żyje się w innym środowisku. Tutaj jednak powinno się pamiętać o tym, że nie zawsze są proste zadania. Zdarzają się takie, które przełamują nasze lęki czy wystawiają na próbę, przez co uczestniczki nie są w stanie ich wykonać.

Najważniejszą wskazówką jest poznanie programu, do którego chcemy dołączyć, aby wiedzieć jakie cechy i zachowania prezentować.

Czy w TTV dobrze płacą?

Kwestia pieniędzy jest zawsze owiana tajemnicą. Wielu z nas chciałoby wiedzieć, czy warto zrezygnować z dotychczasowej pracy i wziąć udział w castingu TTV. W sieci niewiele jest o tym informacji, ale jak popatrzymy na to pod innym kątem, to okazuje się, że znajdziemy całkiem sporo wskazówek.

Weźmy pod lupę takie zachowania i wypowiedzi jak: “Nie przeżyłabym za 2500 złotych.” Jedni z uczestników hitowego programu TTV ujawnili zakątek tego, ile mniej więcej można zarobić na takim zajęciu. Obserwując profile społecznościowe uczestników programów, można wywnioskować, że dostają całkiem pokaźne wynagrodzenia. To ile konkretnie jest wypłacane wciąż pozostaje tajemnicą, lecz na co dzień widzimy, że mogą sobie pozwolić na dostatnie życie.

W jednej wypowiedzi na portalu społecznościowym uczestniczka Gogglebox na pytania od widzów dotyczących zarobków, odpowiedziała słowami: “Kochani, my chodzimy normalnie do roboty, a więc każdy za pracę dostaje wynagrodzenie”. Tak więc, jeśli program jest traktowany jako zwykła praca, możemy wywnioskować, że dochody nie są na wysokości najniższej krajowej. Dodatkowo wpływ na to ma również rozpoznawalność. Większość z nich to stali członkowie serwisów plotkarskich, a także reklamują różnego typu marki.

Zobacz: Casting do serialu- jak wygląda i jak się dostać?

Ostatnio dodane
Powiązane