Casting do reklamy — jak znaleźć aktualne castingi?

Udział w reklamie to marzenie wielu osób. Najlepszym sposobem na to, aby dostać taki angaż, jest zgłoszenie się na casting. Jeśli marzysz o karierze w reklamie, to sprawdź, jak znaleźć aktualne castingi do reklam i się na nie zgłosić.

Zobacz: „Zgłoś Remont” casting do programu — jak się dostać?

Jak znaleźć casting do reklamy? 

Najlepszym sposobem na to, aby znaleźć aktualny i ciekawy casting do reklamy, jest sprawdzenie stron internetowych agencji, które się tym zajmują. Umieszczają na swoich witrynach ogłoszenia o poszukiwaniu aktorów do różnych projektów. To właśnie tam znajdziesz aktualne castingi do reklam telewizyjnych. Możesz również wysłać zgłoszenie do takiej agencji, a jej pracownicy będą Cię informować, gdy pojawi się casting do reklamy szamponu lub innego produktu. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że dostaniesz propozycje, dopasowane do Twoich preferencji oraz predyspozycji Daje Ci to większą szansę na to, że trafisz na ciekawy casting do reklamy. 

Innym sposobem na znalezienie aktualnego castingu do reklamy jest przeglądanie różnego rodzaju forów i grup tematycznych. Warto regularnie śledzić wpisy w mediach społecznościowych, gdyż tam najłatwiej można trafić na informację o castingu do reklamy włosów, odzieży czy kosmetyków. Cierpliwość i determinacja pozwolą Ci znaleźć ciekawe oferty, które być może otworzą Ci drzwi do kariery. 

Jeśli Twoim marzeniem jest udział w reklamie bielizny, casting do niej możesz znaleźć także na popularnych serwisach z ogłoszeniami o pracę. Sprawdzaj je regularnie, aby nie przegapić żadnych nowych publikacji. Będąc na bieżąco z pewnością uda Ci się w końcu znaleźć interesujący casting do reklamy. 

Jak dostać się na casting do reklamy? 

Po znalezieniu interesującego ogłoszenia o castingu do reklamy pasty do zębów czy innego produktu musisz wysłać swoje zgłoszenie. W takim anonsie są zawarte najczęściej wszystkie najważniejsze informacje dotyczącego tego, w jaki sposób zgłosić się na casting. Musisz przygotować kilka swoich zdjęć, a niekiedy także filmik zgłoszeniowy. Wszystkie niezbędne informacje oraz załączniki musisz przesłać na podany adres mailowy i oczekiwać na informację zwrotną.

Jeśli współpracujesz z agencją, to po pojawieniu się aktualnych castingów do reklam, których wymagania spełniasz, otrzymasz o nich informację. Taka wiadomość zawiera najczęściej najważniejsze detale, takie jak miejsce, datę i godzinę spotkania oraz ogólny zarys reklamy. Twoim zadaniem jest stawienie się na castingu do reklamy włosów, kosmetyków lub innych produktów.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Kim jest Khaby Lame? Zarobki, reklama, gdzie mieszka?

Ile płacą za udział w reklamie? 

Atrakcyjne zarobki to jeden z powodów, dla których wiele osób decyduje się na poszukiwanie informacji o aktualnych castingach do reklamy. Stawki za jeden dzień zdjęciowy, są bardzo różne i mogą wahać się od kilkuset do nawet 2 000 zł. Wszystko zależy od rodzaju reklamy, a także produktu, który ma być w niej przedstawiony oraz reżysera całego spotu. Na największe zarobki możesz liczyć, zgłaszając się na casting do reklamy szamponu, sprzętu AGD, odzieży lub innych produktów znanych marek, gdy spot będzie wyświetlany w ogólnopolskiej telewizji przez dłuższy czas.

Udział w reklamach może być nie tylko sposobem na życie, ale także okazją do przeżycia świetnej przygody. Najlepsi aktorzy mają szansę na to, aby zaistnieć w tej branży i rozwinąć swoją karierę także poza spotami. Jeśli lubisz aktorstwo i nie boisz się nowych wyzwań, to udział w castingu do reklamy bielizny, żywności, odzieży i każdego innego produktu jest właśnie dla Ciebie.

Czy za casting się płaci? 

Udział w castingach do reklamy jest bezpłatny. Wszelkie ogłoszenia o płatnych przesłuchaniach powinny wzbudzać niepokój. Jeśli znalazłeś ciekawy casting do reklamy pasty do zębów, ale udział w nim wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów, to lepiej z niego zrezygnuj. Organizatorzy przesłuchań do spotów nie pobierają żadnych opłat od uczestników. Płatne castingi do reklamy włosów czy wszystkich innych produktów są próbą wyłudzenia pieniędzy. 

Jeśli regularnie poszukujesz aktualnych castingów do reklam, to z pewnością mogłeś spotkać się z ogłoszeniami zachęcającymi do wykonania odpłatnego portfolio w ramach przesłuchania. Takie anonsy także są powodem do niepokoju i powinny wzbudzać szczególną czujność. Zgłaszając się na casting do reklamy szamponu itd., powinieneś mieć ze sobą portfolio wykonane wcześniej. 

Źródło: pl.freepik.com

Czy casting do reklamy szamponu jest inny od reklamy bielizny? 

Zgłaszając się na casting do reklamy bielizny, musisz wiedzieć, że będzie on przebiegał zdecydowanie inaczej niż przesłuchanie np. do spotu szamponu. W pierwszym przypadku oceniane będzie całe Twoje ciało pod kątem jego atrakcyjności, ze względu na przedstawiany produkt. Casting do reklamy bielizny może być więc stresujący dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w tej branży. 

W przypadku castingu do reklamy szamponu pod uwagę brana jest długość oraz ogólna kondycja włosów. To one będą bowiem na pierwszym planie całego spotu. Zanim więc zdecydujesz się na udział w castingu do reklamy włosów i produktów do nich przeznaczonych, zastanów się, czy spełniasz wymagania reżysera.

Udział w castingu do reklamy pasty do zębów, czy każdego innego produktu jest świetną przygodą, ale także wiąże się ze stresem. Na takie przesłuchania warto przychodzić dobrze przygotowanym, co  z pewnością pomoże zmniejszyć nieco nerwy. Pamiętaj, że udział w castingu do reklamy może być pierwszym krokiem do Twojej kariery.

Zobacz: Zalukaj – jak ominąć obciążenie serwera?

Ostatnio dodane
Powiązane