Casting do serialu- jak wygląda i jak się dostać?

Jeśli lubisz oglądać telewizję i interesujesz się aktorstwem, to z pewnością nie raz zastanawiałeś się, jak wygląda casting do serialu. W wielu z nich zatrudniani są amatorzy, dlatego, nawet jeśli nie masz doświadczenia, to możesz w nich zagrać. Dowiedz się, jak dostać się na casting do serialu i o czym musisz pamiętać, podejmując taką decyzję.

Zobacz: Casting do „Ukrytej prawdy — jak wygląda i ile płacą?

Jak dostać się na casting do serialu?

Udział w castingu do serialu dla nastolatków lub innej tego typu produkcji to najlepsze rozwiązanie dla osób bez doświadczenia. Bardzo często producenci ogłaszają w sieci, że szukają aktorów do seriali, którzy wcielą się w konkretne role. Ogłoszenia dotyczące castingów do seriali możesz znaleźć na stronach różnych stacji telewizyjnych, a także na popularnych portalach z anonsami o pracę. Wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie, w którym zawarte zostaną wszystkie niezbędne informacje. Wysyłając swoją kandydaturę na casting do serialu, powinieneś zachęcić swoją osobą do tego, abyś to właśnie Ty został wybrany do konkretnej roli. Osoby niepełnoletnie, które chcą wziąć udział w castingu do serialu dla nastolatków, muszą mieć na to zgodę rodziców lub opiekunów. 

Jeśli marzysz o wzięciu udziału w castingu do serialu Netflix, HBO czy innej dużej platformy, to zgłoś się do agencji aktorskiej, która je organizuje. Po przesłaniu swojego zgłoszenia zostaniesz wpisany do specjalnej bazy kandydatów. Jeśli pojawi się informacja o poszukiwaniu aktorów do serialu, a Twoja kandydatura będzie spełniała oczekiwania, to zostaniesz zaproszony na spotkanie. 

Świetnym początkiem kariery aktorskiej może być statystowanie w serialach. Nie wymaga ono szczególnych umiejętności, dlatego, jeśli jeszcze nie masz doświadczenia, to możesz zgłosić się na casting „Lombard: życie pod zastaw” lub innego serialu paradokumentalnego. Być może otrzymasz niewielką rolę, która w przyszłości da Ci szansę na kolejne angaże w serialach. Statyści mają o wiele większe szanse na udział w castingu do serialu TVN i innych stacji niż osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia w pracy przy serialach.

Co robi się na castingach do seriali? 

Castingi do polskich seriali są organizowane w różnych miastach w Polsce. Najczęściej są to jednak duże aglomeracje, takie jak Warszawa czy Kraków. To właśnie w tych miastach zazwyczaj są realizowane castingi do seriali TVN. O dacie, godzinie i dokładnym miejscu castingu do serialu „Na Wspólnej” lub innej znanej produkcji zostaniesz poinformowany po pozytywnym rozpatrzeniu Twojej kandydatury.

Jeśli zostaniesz zaproszony na casting do „Lombard: życie pod zastaw” lub innego serialu, to musisz być przygotowany na to, że spotkasz na nim wielu innych uczestników. Najważniejsze jest jednak dobre nastawienie i humor. Najczęściej podczas castingów do serialu uczestnicy są proszeni o przedstawienie się, a także odegranie krótkiej scenki. Ma ona na celu pokazać umiejętności pracy pod presją, a także okazywania emocji. Wybierając się na casting do seriali „Na Wspólnej” lub innej znanej produkcji, musisz się na to przygotować.

Wybierając się na casting do serialu dla nastolatków, nie przejmuj się zanadto swoim ubiorem. Postaw na odzież, w której czujesz się swobodnie. Dzięki temu na castingu do serialu TVN lub produkcji innej stacji wypadniesz naturalnie.

Źródło: pl.wikipedia.org

Zobacz: Casting do reklamy dla dzieci — jak zgłosić dziecko?

Czy za casting się płaci?

Jeśli już wiesz, jak wygląda casting do serialu, to musisz także przekonać się, czy udział w nim wiąże się z jakimiś wydatkami. Sam udział w castingu do polskich seriali jest bezpłatny. Oznacza to, że za wzięcie w nim udziału nic nie zapłacisz. Będziesz musiał ponieść jedynie koszty dojazdu na miejsce, w którym organizowany jest casting do serialu „Na Wspólnej” lub innej znanej produkcji. Jeśli jest to miejsce oddalone od Twojej miejscowości, to będziesz musiał także doliczyć koszty noclegu oraz wyżywienia. Jeśli jednak casting do serialu pójdzie po Twojej myśli i dostaniesz rolę, to jest to inwestycja, która z pewnością się opłaca.

Jak dostać się na casting do serialu Netflixa?

Wielu miłośników seriali zastanawia się, jak dostać się na casting do serialu Netflixa. Wytwórnia ta regularnie informuje o tym, że szuka aktorów do seriali, które produkuje. Castingi do serialu Netflix organizowane są na całym świecie i aby dowiedzieć się, czy nieco więcej na temat aktualnych ogłoszeń, musisz regularnie śledzić informacje pojawiające się w sieci.

Udział w castingu do serialu Netflix to świetna okazja do rozpoczęcia kariery na szerszą, międzynarodową skalę. Jeśli będziesz mieć trochę szczęścia, to możesz dostać szansę na przeżycie niesamowitej przygody. 

Ile trwa casting? 

Castingi do seriali trwają bardzo często nawet kilka dni. Wszystko zależy od tego, jak duża jest to produkcja. Wybierając się na casting do „Lombard: życie pod zastaw” lub innego znanego serialu, to musisz liczyć się z tym, że potrwa on bardzo długo. Zazwyczaj na przesłuchania zaprasza się  wielu kandydatów. Ciężko więc jednoznacznie określić, ile czasu spędzisz na castingu do serialu TVN lub innej telewizji. 

Jeśli chcesz wybrać się na casting do serialu dla nastolatków lub innej produkcji, to możesz zasięgnąć opinii osób, które mają już w tym większe doświadczenie. Przeszukaj różnego rodzaju fora oraz grupy tematyczne. Być może dzięki temu trafisz na osoby, które podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami i opowiedzą dokładnie, jak wygląda casting do serialu. 

Pamiętaj, że bezpośrednio po zakończonym castingu do serialu nie otrzymasz od razu odpowiedzi zwrotnej. Będziesz musiał czekać na telefon od organizatora castingu do polskich seriali. To, ile czasu to zajmie, zależy od wielu czynników. Możesz otrzymać wiadomość o wygranym castingu do serialu już po kilku dniach, a niekiedy będzie to trwało nawet kilka miesięcy.

Przeglądanie osób zgłoszonych na casting

Szukamy aktorów do serialu — ogłoszenia

Jak już wiesz, do tego, aby zgłosić się na casting do polskich seriali, masz kilka możliwości. Możesz przesłać swoje zgłoszenie do agencji zajmującej się wyszukiwaniem aktorów, a także samodzielnie przeglądać ogłoszenia o poszukiwaniu aktorów do seriali. Jeśli będziesz cierpliwy i systematyczny, to z pewnością uda Ci się znaleźć interesujący casting do serialu „Na Wspólnej” lub innej znanej produkcji. 

Zobacz: Casting do reklamy — jak znaleźć aktualne castingi?

Ostatnio dodane
Powiązane