Jak być sławnym na Tik Toku – IG czy YT?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zostać sławną osobą i tak jak inne gwiazdy szklanego ekranu brać udział w różnych wydarzeniach czy eventach. Największą zachętą jest jednak sława i idące za tym pieniądze. Jak zatem zyskać popularność na Instagramie, YT, Tik Toku? Jak zostać sławnym aktorem, który często będzie zapraszany do różnego rodzaju produkcji telewizyjnych?

Zobacz: Nicki dla chłopaka na mess – fajne, słodkie, śmieszne

Czym jest sława?

Sława jest pojęciem, którego najczęściej używa się wobec osób popularnych, tj. piosenkarzy, artystów, muzyków, aktorów, a w ostatnich latach również influencerów i postaci znanych głównie z Internetu. W praktyce to nic innego, jak bycie rozpoznawalnym przez szerokie grono odbiorców, co wiąże się z wieloma zaletami, ale także wadami, o których rzecz jasna należy pamiętać.

Niewątpliwie do grona zalet sławy należy zaliczyć przyjemne uczucie, wiążące się z rozpoznawaniem przez innych na ulicy. Jeżeli dodatkowo wiąże się to z życzliwością i przyjemnym odbiorem, odczucia te są jeszcze lepsze. Z drugiej jednak strony sława niemal wyklucza prywatne życie. Bezproblemowe i spokojne wyjście na miasto czy do restauracji wiąże się wtedy z tłumem fanów i niemal ciągłymi prośbami o zdjęcie czy autograf.

Pojawia się więc pytanie – jak zostać sławnym? Jest do tego kilka dróg, a każda z nich cechuje się czymś innym. Warto jednak pamiętać, że dużą rolę odgrywa szczęście.

Jak być sławnym na Tik Toku?

Nie ma jednego, idealnego pomysłu na to, jak zostać sławną osobą na Tik Toku. To całkiem żmudna praca, która wymaga cierpliwości i wytrwałości. Powinno się rozpocząć od poznania algorytmu aplikacji, czyli metody, która stoi za wyświetlaniem danych treści. Druga rzecz to pomysł na siebie – bez ciekawych, interesujących, a nawet niecodziennych cech to, jak zostać fejmem będzie bardzo trudne.

Później trzeba już jedynie dzielić się z odbiorcami swoją pasją czy osobowością, a przy tym zwracać uwagę na panujące w aplikacji trendy. Do tego warto używać popularnych piosenek do filmów i dobrą jakość. Przede wszystkim liczy się jednak wytrwałość – tylko dzięki temu można zostać sławną osobą na Tik Toku.

Jak być sławnym na Instagramie?

Kluczowym krokiem do tego, aby zyskać popularność na Instagramie jest regularne uzupełnienie podstawowych informacji o profilu. Trzeba poinformować odbiorców, czego dotyczy publikowana treść, kto ją publikuje i co ciekawego można tam znaleźć. Do tego liczy się regularne publikowanie, zarówno postów na tablicy, Insta Stories, jak i popularnych w ostatnim czasie rolek.

Jeśli chodzi o same posty, warto publikować je w godzinach największej aktywności (18-21), a także tworzyć rozbudowane opisy z zawartymi słowami kluczowymi. Wszystkie publikowane treści powinny mieć wysoką jakość. Kroki te są niemal pewnikiem do tego, że to, jak zostać fejmem, nie będzie takie trudne.

Źródło: apps.apple.com

Zobacz: Marcysia Ryskala – wiek, kiedyś, wzrost, nos, waga, wikipedia, klub nocny, brat, operacja, urodziny

Jak być sławnym na YT?

Jeśli chodzi o popularność na YouTube, osoby zastanawiające się, jak zostać fejmem na tej platformie, przede wszystkim powinny mieć pomysł na swój kanał. Bez ciekawego, wyróżniającego się contentu można łatwo zgubić się pośród innych podobnych twórców. Istotna jest także regularność – publikowanie materiałów na przykład co dwa miesiące zazwyczaj nie sprzyja wzrostowi oglądalności i liczby subskrybentów.

Kluczową kwestią jest również odpowiedni sprzęt. Widzowie YouTube’a zwracają sporą uwagę na jakość, w jakiej nagrywane są dane materiały, dlatego dobrze, aby do tworzenia treści używana była odpowiednia jakościowo kamera lub aparat. Do tego warto inspirować się innymi twórcami, ale rozsądnie – zbyt bliskie pomysły do innych twórców mogą zostać odebrane po prostu jako plagiat.

W ostatnich latach bardzo ważne w przypadku twórców internetowych stało się regularne komunikowanie się z fanami i odbiorcami. Samo konto na YouTube i regularne filmiki mogą więc nie wystarczyć. Warto do tego założyć profil np. na Instagramie, gdzie oglądający będą mogli bliżej poznać twórcę treści i utożsamić się z jego hobby czy codziennymi obowiązkami.

Jak zostać sławnym aktorem?

Aktorstwo nierozerwalnie wiąże się z kilkuletnim kształceniem, uczestnictwem w różnych castingach i przedstawianiem swoich umiejętności bardziej doświadczonym osobom. Jest to naturalna droga, którą podążało wielu najpopularniejszych przedstawicieli szklanego ekranu. Co jednak najważniejsze, osoby marzące o aktorstwie, ale nie planujące iść na studia nie muszą porzucać tego pomysłu – to, jak zostać sławną osobą, kojarzoną z wielu produkcji telewizyjnych, niekoniecznie wiąże się ze szkołą.

Jak zostać sławnym aktorem, nie idąc na studia? Warto wybierać się na castingi do programów telewizyjnych, takich jak Hotel Paradise czy Love Island. Tego typu produkcje angażują osoby bez doświadczenia. To z kolei pozwala być dostrzeżonym przez innych producentów, co przy odrobinie szczęścia może zagwarantować kolejne okazje aktorskie.

Zobacz: Najpopularniejsze musicale w Polsce i na świecie

Ostatnio dodane
Powiązane