Program „Bar” – na czym polegał i gdzie był kręcony?

Reality show „Bar” to program rozrywkowy emitowany w latach 2002-2005. Do dzisiaj niektórzy widzowie wspominają tę produkcję z dużą nostalgią. W tym artykule przypomnimy wszystkie fakty o programie „Bar” – na czym polegał, kto wygrał, gdzie kręcono oraz co teraz robią uczestnicy „Baru”.

Zobacz: „Amazonki” reality show – co to za program – kto wygrał?

Na czym polegał program „Bar”?

Program rozrywkowy „Bar” polegał na tym, że uczestnicy zostali zatrudnieni jako obsługa lokalu „Bar”, a ich zadaniem było zrobienie jak największego dziennego utargu. Pracę w „Barze” nadzorował wymagający szef i menadżerowie klubu. Cały czas graczom towarzyszyły kamery, zarówno podczas pracy, jak i w domku, w którym wspólnie zamieszkiwali. Telewidzowie mogli obserwować ich relacje, w tym konflikty, uczucia i przyjaźnie. Zawodnicy otrzymywali zadania dodatkowe, a także udawali się na wycieczki do różnych miejsc. W każdy czwartek program emitowany był na żywo w studiu, gdzie każdy z graczy musiał wybrać jedną osobę, której da „plusa” i jedną, której da „minusa”. Zawodnik z największą liczbą „minusów” siadał na pierwszym gorącym krześle, natomiast drugie krzesło zajmowała osoba wybrana przez uczestnika, który otrzymał największą liczbę „plusów”. W każdą sobotę nadawany był kolejny program na żywo, w którym widzowie decydowali poprzez głosowanie SMS-owe, kto spośród osób zajmujących gorące krzesła odpadnie z programu.

Kto wygrał „Bar”?

I sezon programu „Bar” wygrał Adrian Urban. Główna nagroda to mieszkanie w Warszawie na Saskiej Kępie. Wygrany otrzymał również skuter.

Zwycięzcą II edycji programu „Baru” został Eric Alira, który również otrzymał mieszkanie na Saskiej Kępie, ale nigdy w nim nie zamieszkał.

III edycję reality show „Bar” zwyciężył Maciej Kiślewski. Tym razem główna nagroda to „pensja na całe życie”. W odcinku finałowym okazało się, że wygrany ma wybór – może otrzymać 300 tysięcy złotych w walizce lub otrzymywać dożywotnią pensję od produkcji reality show, której łączna wartość będzie wynosiła 300 tysięcy. Maciej Kiślewski zdecydował się na wariant pierwszy.

Źródło: youtube.com/@AnalogNoise

Program „Bar” w edycji IV wygrała Mirosława Eichler. Zwyciężczyni otrzymała 6 kilogramów złota o wartości 300 tysięcy złotych.

Zwyciężczynią V edycji programu okazała się Ewelina Ciura. Główną nagrodą było luksusowe auto marki Porsche, jednak dziewczyna nie miała prawa jazdy. Triumfatorka sprzedała samochód za 130 tysięcy złotych. Nie chciała czekać na lepszą ofertę, ponieważ musiała zapłacić podatek od wygranej w wysokości 25 tysięcy.

Ostatnia edycja okazała się szczęśliwa dla Thomasa Amosa. Mężczyzna wygrał 100 tysięcy złotych.

Zobacz: Reality show – jakie były i są w Polsce?

Gdzie kręcono program „Bar”?

W pierwszych trzech edycjach tytułowy „Bar” usytuowany był w podziemiu domu towarowego „Solpol” przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. W kolejnych edycjach natomiast program „Bar” został przeniesiony do pawilonu gastronomicznego „Między Mostami” na Kępie Mieszczańskiej przy ulicy Księcia Witolda 2. Pawilon został zburzony w 2006 roku. Nagrywano również uczestników poza pracą, w domku w Bielanach Wrocławskich. Wyjątkowo w drugiej edycji mieszkanie barowiczów znajdowało się w centrum miasta.

Co teraz robią uczestnicy „Baru”?

Najsławniejszą uczestniczką programu rozrywkowego „Bar” jest Doda. Młoda piosenkarka wzięła udział w reality show „Bar”, ponieważ chciała wypromować debiutancki album zespołu Virgin. Obecnie Doda nadal zajmuje się muzyką, niedawno wydała nową płytę „Aquaria” oraz wzięła udział w reality show „Doda. 12 kroków do miłości”, w którym wybrała się na 12 randek w ciemno. Zwycięzca I edycji programu „Bar” Adrian Urban od wielu lat pracuje jako producent muzyczny. O większości uczestników słuch zaginął, nie zdecydowali się na karierę w show-biznesie.

Zobacz: Castingi Wrocław – jak znaleźć castingi do filmów i reklam?

Ostatnio dodane
Powiązane