„Amazonki” reality show – co to za program – kto wygrał?

Na początku lat dwutysięcznych w Polsce bardzo popularne stały się programy typu reality show. Przygody bohaterów takich produkcji wzbudzały ogromne emocje w widzach. Polacy chętnie wysyłali SMS-y, żeby jego ulubiony uczestnik mógł pozostać w programie. „Amazonki” reality show – co to był za program, kto go prowadził, gdzie był kręcony i kto wygrał? Jeśli jesteście ciekawi – zapraszamy do przeczytania artykułu.

Zobacz: Casting do reklamy dla dzieci — jak zgłosić dziecko?

Co to za program „Amazonki”?

Program „Amazonki” emitowany był latem 2001 roku na antenie TV4. Było to pierwsze reality show o relacjach damsko-męskich. Program polegał na tym, że 6 pięknych dziewczyn zwanych „Amazonkami” zamieszkało w specjalnym kompleksie, a 12 przystojnych chłopaków walczyło o ich względy, wykonując powierzone im zadania. Następnie każda kobieta wybierała sobie mężczyznę do pary i razem walczyli o zwycięstwo. Wszyscy uczestnicy za każdy dzień pobytu otrzymywali po 100 zł. Kamery towarzyszyły im wszędzie, nawet w łazience i toalecie. Polacy chętnie śledzili show, ale nie obyło się bez kontrowersji, bowiem program spotkał się z krytyką ze względu na podteksty seksualne.

Na fali popularności „Amazonek” powstały kolejne produkcje – „Gladiatorzy”, w którym to panie próbowały przypodobać się mężczyznom oraz „Łysi i Blondynki”.

Kto prowadził „Amazonki”?

Reality show „Amazonki” prowadziła Łucja Kryńska (tylko przez pierwszy tydzień) oraz czerwonowłosy Jacek Kaczyński. W wywiadzie dla wirtualnemedia.pl na pytanie dlaczego zdecydował się prowadzić programy typu reality show dziennikarz odpowiedział, że jest to niesamowite doświadczenie i wielkie wyzwanie. Mężczyzna musiał połączyć rolę prowadzącego, psychologa i komentatora, a przy tym zachować obiektywizm.

Źródło: facebook.com/tvppolsat.info/

Gdzie był kręcony program „Amazonki”?

Program „Amazonki” kręcony był w Bielanach Wrocławskich, jest to wieś w województwie dolnośląskim. Ogromny kompleks powstał początkowo na potrzeby programu „Dwa światy”. Uczestnicy „Amazonek” mieszkali w dużym domu, w którym później nagrywano również inne programy, m.in. „Gladiatorzy” oraz „Łysi i Blondynki”. Obiekt został przebudowany w 2011 roku i powstało tam niepubliczne przedszkole „Złote krople”, które działa do dzisiaj.

Zobacz: HGTV castingi-jak znaleźć i dostać się do programów?

Kto wygrał „Amazonki”?

Reality show „Amazonki” wygrali Dawid Ozdoba i Agnieszka Peczyńska. Główną nagrodą było 100 tysięcy złotych ufundowane przez Invest Bank. Zakochani zwyciężyli czterema punktami procentowymi z inną parą – Wiktorem Pniewskim i Martą Piekarską. Dla pary, która zajęła drugie miejsce telewizja Polsat ufundowała wycieczkę do Egiptu, a klinika Eye Laser Center korektę laserową oczu.

Zwycięzcy chętnie udzielali wywiadów i dobrze odnajdowali się w roli początkujących celebrytów. Jednak ich związek przetrwał tylko kilka miesięcy.

Dawid Ozdoba studiował na Wydziale Mechanicznym Politechniki Szczecińskiej, jednak po zakończeniu programu nie zamierzał podjąć pracy w zawodzie. Postanowił założyć pierwszą w Polsce formację chippendales o nazwie „BadBoys” i stać się najpopularniejszym tancerzem erotycznym w naszym kraju. Dawid Ozdoba związał się później z tancerką Edytą Herbuś.

Sport był od zawsze obecny w jego życiu, szczególnie skupił się na sportach walki. W 2013 roku stoczył walkę z Robertem Burneiką. Został zdyskwalifikowany za unikanie walki. O zwycięzcy programu „Amazonki” ponownie zrobiło się głośno w 2018 roku, trafił wówczas do federacji freak fightowej Fame MMA. Na pierwszej gali przegrał z Dawidem „Ambro” Ambroziakiem. Później zmierzył się z Markiem „AdBusterem” Hoffmannem i również nie udało mu się wygrać, więc odpuścił sobie sporty walki.

Niestety Dawid Ozdoba zmarł w 2022 roku. W ostatnich latach życia zmagał się z depresją, zniknął z internetu oraz odciął się od rodziny i znajomych.

A co się stało z Agnieszką Peczyńską? Dziewczyna ukończyła Wałbrzyską Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości. Później pracowała jako modelka w Japonii. W Polsce próbowała swoich sił w zawodzie aktorki, bez większych sukcesów. Ostatecznie zrezygnowała z show-biznesu.

Ostatnio dodane
Powiązane