Najpopularniejsze rodzaje tańca w Polsce i na świecie

Taniec to nie tylko wyrażanie emocji, dla wielu ludzi to szansa na pozbycie się stresu, pasja, ale i sposób na życie. Nic więc dziwnego, że szkoły tańca cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, powstają wciąż nowe możliwości, tworzone są nowe grupy, które umożliwiają rozwijanie się w określonym kierunku. Nawet proste zajęcia fitness, prowadzone są w rytm aktualnych przebojów. Niewątpliwie muzyka ma zbawienny wpływ na nasze ciało, ale także umysł. Jakie rodzaje tańca są najpopularniejsze?

Zobacz: Najpopularniejsi piosenkarze w Polsce i na świecie

Jakie są rodzaje tańca?

Obecnie istnieje wiele rodzajów tej rozrywki i wciąż powstają nowe. Oczywiście można wyróżnić taniec towarzyski (który z kolei dzielimy na tańce standardowe, latynoamerykańskie). To doskonała propozycja dla par, ale także osób, które chciałyby udać się na zajęcia i nauczyć się tańca w parze. Często praktykowana jest nauka przed weselem, w celu wymyślenia i dopracowania choreografii do pierwszego tańca i nie tylko. Najpopularniejsze rodzaje tańca to nie tylko to, co widzimy w telewizji, ale także regionalne przedstawienia, czy występy grup z okolicznych miejscowości. Taniec latynoamerykański (quickstep, rumba, jive, salsa, swing, cha-cha, samba, tango, bachata, twist) to świetna zabawa, ale wymaga zgrania z partnerem, jak i również dobrej kondycji fizycznej. Taniec amerykański stał się popularny dzięki filmom i serialom, w których się pojawiał, jednocześnie zachęcając oglądających do spróbowania swoich sił. Zaliczamy do niego między innymi twist, rock-and-roll, czy modern dance. Taniec nowoczesny charakteryzuje się bardzo wyrazistymi ruchami, dlatego wymaga ogromnej sprawności fizycznej. Wiadomo, że często wykonywany jest w większej grupie osób, które wykonują określoną choreografię. Można wykonywać je także solo. Właściwie nie ma ograniczeń co do wieku, jedynie należy zadbać o gibkość ciała i odpowiednią kondycję, a można świetnie się bawić przy każdej próbie. Taniec regionalny uznawany jest przez wielu za niezwykle magiczny. Często związany jest ściśle z historią osób, które go wykonują. Zawiera nie tylko specyficzne ruchy, może mieć wymiar religijny, czy wręcz rytualny. Cechą charakterystyczną są także stroje, które także noszą znamiona symboli związanych ściśle z daną społecznością. 

Taniec tradycyjny

Najpopularniejsze rodzaje tańca na świecie

Muzyka jest nieodłącznym elementem życia wielu osób. Dlatego tak duże znaczenie przykładają nie tylko do jej rodzaju, ale także przekazu. Wśród najpopularniejszych rodzajów tańca na świecie można wyróżnić taniec standardowy, ale także taniec latynoamerykański, czy taniec nowoczesny. W zależności od kraju, regionu, czy indywidualnych upodobań, ludzie lubią się ruszać. Dla jednych to może być wspaniała rozrywka i przyjemność, podczas gdy pasjonaci poświęcają temu życie, czyniąc z tańca sposób na zarobek. Bez względu na wszystko, należy pamiętać o tym, że programy rozrywkowe, które są związane z tańcem, przyciągają przed ekrany wiele osób, które podziwiają, a czasami czują się zmotywowane do spróbowania swoich sił właśnie w tej dziedzinie. Najpopularniejsze tańce to nie tylko te klasyczne, ale również taniec użytkowy, ponieważ można z niego korzystać właściwie zawsze. Warto zastanowić się nad tym, jak sami się ruszamy, a być może stanie się to zachętą do spróbowania swoich sił. 

Zobacz: Najpopularniejsze ukraińskie portale internetowe — warto je znać

Najpopularniejsze rodzaje tańca w Polsce

Należy zwrócić uwagę na to, że od ponad pięćdziesięciu lat w naszym kraju istnieje Polskie Towarzystwo Taneczne. Interesując się nowinkami, które są publikowane, można zauważyć, że w naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tańce standardowe, ale także latynoamerykańskie. Najpopularniejsze rodzaje tańca, na które decydują się ludzie szukający sposobu na miło spędzony czas to oczywiście samba, rumba, czy taniec brzucha. Coraz więcej zajęć odchudzających odbywa się przy pomocy muzyki, ponieważ łatwiej o rytm, a jednocześnie samo ćwiczenie staje się przyjemniejsze. Osoby, które chciałyby zadbać o swoją sylwetkę, ale jednocześnie kondycję powinny zdecydować się właśnie na tą formę. Zapisując się do grupy dla początkujących, można będzie nie tylko zapoznać się z podstawowymi ruchami, jeśli chodzi o dany styl tańca, ale przede wszystkim powoli poprawiać wydolność swojego organizmu. Początki bywają trudne, jednak w grupie znacznie łatwej zmotywować się do działania. Warto otworzyć się na nowe możliwości, gdyż może się okazać, że taniec stanie się naszą pasją. Każdy krok do poprawy jakości życia jest wart spróbowania. 

Ostatnio dodane
Powiązane