Frank Shop – opinie, podróbki czy oryginalne?

Frank Shop to sklep internetowy, który oferuje markowe ubrania w atrakcyjnych cenach. To tam możesz dostać kostium kąpielowy Guess w cenie obniżonej o 70% albo T-shirt Balenciaga z 60%-ową zniżką. Skąd takie ceny? Czy to podróbki, czy oryginalne ubrania? Poniżej wyjaśniamy i podpowiadamy też, jak zdobyć kod rabatowy do tego sklepu.

Od razu uprzedzamy, że zniżka nie powoduje, że produkty stają się tanie. Nadal trzeba zapłacić za nie minimum kilkaset. Bywa, że cena nadal jest zaporowa, ale niższa względem innych sklepów oferujących te same produkty. 

Frank Shop – opinie

Jeden z użytkowników Wykopa zweryfikował dane firmy i wygląda to OK.

Na wielu portalach, głównie traktujących o modzie dla kobiet, pojawiają się pozytywne opinie na temat Frank Shop. Większość opinii, które pojawiają się w internecie mówi, że zakupy na platformie Frank Shop są całkowicie bezpiecznie. Towar można bez problemu, choć na własny koszt, odesłać i otrzymać zwrot pieniędzy. Sklep nie zwraca kosztów przesyłki, ale to powszechna praktyka w wielu sklepach internetowych. Jako klienci jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że sklepy nie zwracają kosztów wysyłki. 

Każdy kupujący może obejrzeć towar i przekonać się, jaka jest jego jakość. Dzięki temu nie musi kierować się opiniami innych. Może samodzielnie sprawdzić, czy ubrania to podróbki, czy oryginalne rzeczy. 

Frank Shop – podróbki czy oryginalne?

Nawet jeśli bardzo byśmy chcieli rozstrzygnąć kwestię tego, czy Frank Shop sprzedaje podróbki, czy oryginalne ubrania, nie jesteśmy w stanie tego zrobić bez specjalistycznych ekspertyz. To wymagałoby zatrudnienia specjalistów, którzy mogliby ocenić jakość ubrań z Frank Shop i udowodnić, że nie różnią się od oryginałów albo pokazać te różnice. Czy będziemy to robić? Nie. Naszą rolą jest zebrać dostępne opinie i ewentualnie je skomentować. 

Kluczowe jest to, że klienci Frank Shop nie mają problemów ze zwrotem ubrań. Ci, którzy uznali je za podróbki, mogą to zrobić. Na formularzu zwrotu, który dostępny jest na stronie internetowej sklepu, można zaznaczyć, jaki jest powód zwrotu. Nie jest to jednak konieczne. Można wybrać opcję odmowa i odesłać ubrania bez jakichkolwiek wyjaśnień. Niemniej jednak dobrze jest podać powód, dla którego dokonuje się zwrotu. Dla każdego sprzedającego taki feedback jest wskazówką do tego, co powinien poprawić lub zmienić. 

Każdy konsument dokonujący zakupów przez internet ma prawo ich zwrotu w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny. Ważne, aby zwracane produkty nie nosiły śladów użytkowania. Nie wolno zrywać metek podczas przymierzania ubrań. Mogą być spakowane w dowolny sposób, ale w oryginalnym opakowaniu. W przypadku butów musi być to karton, w którym zostały przesłane przez sklep Frank Shop. Jeśli zaś osoba przyjmująca zwrot zauważy, że ubrania lub buty jednak były noszone dłużej niż kilkanaście minut przed lustrem, może odmówić przyjęcia zwrotu. Całkiem podobnie jest w sklepach stacjonarnych, w których można zwracać ubrania zakupione przez internet. 

Frank Shop – kod rabatowy, kontakt, adres i inne informacje

Jak podają internauci, na stronach Frank Shop prawie zawsze dostępny jest jakiś kod rabatowy dający dodatkową zniżkę. Obecnie można skorzystać z takiej promocji – kod rabatowy daje dodatkowe 30% zniżki od już i tak mocno obniżonej ceny. Czy Frank Shop to w ogóle się opłaca? Sklep istnieje już jakiś czas, więc chyba tak. 

Kontakt do sklepu podany jest na stronie internetowej. Klienci mogą skorzystać z adresu e-mail do biura obsługi lub wybrać kontakt telefoniczny. 

Każdy, kto zwraca ubrania, musi pamiętać, że adres zwrotu jest inny niż ten podany w zakładce kontakt. Magazyn, z którego wysyłane są ubrania zlokalizowany jest w Dąbrowie Górniczej. Siedziba firmy mieści się w Katowicach. Jeśli osoby odsyłające ubrania wybiorą niewłaściwy adres, przesyłka zostanie do nich zwrócona. Adres, pod który trzeba odesłać paczkę podany jest na formularzu zwrotu/wymiany. 

W wielu sklepach internetowych wymiana towaru nie jest możliwa. Należy odesłać produkt i złożyć nowe zamówienie. W Frank Shop można wymienić towar, podając na formularzu dane produktu, który chce się otrzymać. To wygodne dla kupujących, ale też dobre dla sklepu. Często zdarza się, że po odesłaniu kupujący nie zamawiają towaru po raz drugi. 

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane