Najpopularniejsi piosenkarze w Polsce i na świecie

Muzyka wykorzystywana jest do przeróżnych celów. Odpowiednio dobrana, może mieć właściwości terapeutyczne, wyciszające, ale często przy niej można się świetnie bawić. Oczywiście trendy dotyczące popularności jej konkretnych gatunków, czy nawet wykonawców są zmienne, jednak każdy ma swoich ulubionych, do których zawsze chętnie wraca. Zdarza się, że konkretne utwory przywołują różne wspomnienia, dlatego można stwierdzić, że muzyka towarzyszy nam przez całe życie.

Zobacz: Juice Wrld – śmierć, wzrost, jak zmarł, przyczyna śmierci, pogrzeb, data śmierci

Najpopularniejsi piosenkarze w Polsce

Obecnie trendy, jeśli chodzi o nasz kraj, są zróżnicowane, zwłaszcza jeśli chodzi o upodobania co do gatunku muzycznego, ale także wieku. Wiadomo, że zdarzają się sytuacje, gdy jeden utwór staje się hitem, a kolejne już nie są tak ciekawe i wtedy popularność twórcy szybko maleje. Jednak w ostatnim czasie słuchana jest Sanah, Mata, ale także SB Maffija. Natomiast starsze pokolenie wierne jest utworom Krzysztofa Krawczyka, Bajmu czy T.Love. Najpopularniejsi piosenkarze to nie tylko sami wykonawcy, ale wielu ludzi lubi konkretne utwory różnych wykonawców, do których z przyjemnością wraca. Oznacza to, że na ulubionej liście przebojów można spodziewać się sporej różnorodności twórców. Jest to o tyle przyjemne, że przy wielogodzinnym słuchaniu, można mieć do czynienia z przeróżnymi gatunkami muzycznymi. Taka muzyka to świetny sposób na relaks, sprzątanie, czy nawet odpoczynek, czy tło dla wspólnie spędzonego czasu. 

Źródło: Instagram sanahmusic

Najpopularniejsi piosenkarze na świecie

Często jeden utwór może sprawić, że w krótkim czasie wykonawca trafia na listy przebojów i pozostaje na nich przez naprawdę długi czas. Najpopularniejsi piosenkarze pojawiają się często znienacka, a następnie bardzo szybko wskakują na wysokie miejsca list przebojów. Niewątpliwie w ostatnim czasie słowa uznania należą się The Weekend, ponieważ znajduje się on w czołówce i nic nie wskazuje na to, by coś w najbliższym czasie miałoby się zmienić. Oczywiście nadal bardzo dużym uznaniem i niewątpliwie magicznym głosem może pochwalić się Ed Sheeran, do którego wzdychają kobiety na całym świecie. Jego piosenki z miejsca trafiają na czołowe miejsca list przebojów, są także chętnie słuchane w stacjach radiowych czy oglądane na YouTube. Zdarzają się jednak utwory, które są uwielbiane mimo wszystko, przykładem może być Pinkfong Songs for Children, ponieważ Baby Shark stał się motywem wielu filmików na platformach typu TikTok i podobnych. 

Kto ma najwięcej słuchaczy na Spotify?

Popularność poszczególnych twórców bywa różna, także na przestrzeni jednego roku, dlatego bardzo trudno jest znaleźć jednego faworyta. Jednak jeśli chodzi o 2022 rok, był nie niewątpliwie Harry Styles. Najpopularniejsi piosenkarze w Polsce jeśli chodzi o platformę Spotify, to poza wspomnianym powyżej Harrym także SB Maffija, White 2115 i Białas. Obecnie te dane wciąż się zmieniają, gdyż na listach pojawiają się nowości, które także cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Niemniej jednak warto zauważyć, że powyższe wyniki i tak sporo czasu znajdują się na czele. Jeśli chodzi o nasz kraj, bardzo dużym uznaniem cieszył się Mata, i to właściwie on przez cały 2022 rok, był jednym z chętniej słuchanych wykonawców. Co ciekawe, Mata znalazł odbiorców nie tylko wśród młodzieży, ale także wielu dorosłych ludzi zainteresowały jego utwory. Ponadto można znaleźć remixy dobrze znanych i starszych piosenek, które także zdobywają popularność na listach przebojów, czy platformach z utworami. Minimum otwartości na nowości sprawi, że każdy znajdzie kilku ciekawych wykonawców, którzy na dłużej zagoszczą wśród ulubionych.

Źródło: Instagram bialas_h8m5

Zobacz: Krzysztof Stanowski – żona, dzieci, majątek, wiek, dom, dzieci, wykształcenie, miejsce urodzenia,kontakt, wzrost

Największe gwiazdy muzyki POP

Prawdą jest, że i w tej kwestii często te wyniki ulegają zmianie. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że są wykonawcy, którzy mimo upływu czasu nadal są chętnie słuchani i to przez osoby w różnym wieku. Najpopularniejsi piosenkarze na świecie, którzy pokonali wszelkie trendy to między innymi Michael Jackson, Madonna, George Michael, Whitney Houston czy Prince. Niezależnie od aktualnej mody, trendów w muzyce, ich piosenki są ponadczasowe. Można je usłyszeć nie tylko w rozgłośniach radiowych, ale także na wielu imprezach czy zabawach okolicznościowych. Preferencje dotyczące tego, jakiej muzyki się słucha, są zmienne, wiele osób może je modyfikować nawet w ciągu miesiąca. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że ponadczasowi wykonawcy zawsze chętnie są słuchani. Przede wszystkim to utwory, w których każdy będzie mógł odnaleźć cząstkę siebie. Tym samym, przy ich piosenkach można bawić się na dyskotekach, a nawet mieć je jako utwór do pierwszego tańca. W Internecie można spotkać przeróżnego rodzaju remixy, które także cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Ostatnio dodane
Powiązane