Marilyn Monroe – mąż, dzieci, sylwetka, wzrost, wymiary, waga, jak umarła, biografia, śmierdziała, prywatnie

Marylin Monroe to najprawdopodobniej najsłynniejsza seksbomba w dziejach światowej światowej kinematografii. Pomimo jej śmieci w 1962 roku, aktora po dziś dzień, za sprawą swojego stylu czy sylwetki, uważana jest za ikonę stylu, kobiecości i seksu, co stale znajduje swoje odzwierciedlenie w licznych współczesnych rankingach i plebiscytach. 

Biografia Monroe jest po dziś dzień zgłębiana przez rzeszę coraz to nowych fanów, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o kobiecie, która wywarła taki wpływ na światową popkulturę. My również chcemy to sprawdzić, dlatego w tekście pojawią się najważniejsze informacje o legendzie Hollywood: kim byli jej mężowie, czy miała dzieci (a konkretnie syna) i czy pogłoski o aborcji są prawdziwe. Ponadto sprawdzimy, jaki miała wzrost, wagę i wymiary oraz jaka była prywatnie. Zweryfikujemy też jak umarła.

Zobacz: Teresa Werner – wiek, młoda, kiedyś, mąż, ile ma lat, córka, dzieci, data urodzenia dziecka, wzrost

Marilyn Monroe – rodzina, siostra, rodzice 

Marilyn Monroe urodziła się 1 czerwca 1926 roku, jako Norma Jeane Mortenson. Jej mamą była Gladys Pearl Baker, a tatą Charles Stanley Gifford. Ze strony matki miała dwoje rodzeństwa: brata Roberta i siostrę Berniece (syn i córka z pierwszego małżeństwa jej matki Monroe).

Zobacz: Marilyn Monroe zdjęcia z pogrzebu

Dzieciństwo przyszłej aktorki nie należało do najszczęśliwszych. W jej biografiach można przeczytać, że nigdy nie poznała ona swojego biologicznego ojca. Matka nie mogąc pogodzić pracy z opieką nad córką, zaraz po jej urodzeniu oddała ją pod kuratelę rodziny zastępczej. Od tamtej pory Gladys łożyła na utrzymanie córki i sporadycznie odwiedzała ją. W 1933 roku zamieszkała razem z Normą, jednak rok później zachorowała na schizofrenię (lekarze orzekli niepoczytalność), przez co została umieszczona w szpitalu psychiatrycznym w Los Angeles. 

Dalszą część życia spędziła już w izolacji. Z córką widywała się bardzo rzadko, a o jej śmierci dowiedziała się dopiero kilka tygodni po tym wydarzeniu. Później zamieszkała u przyrodniej siostry Monroe, a następnie ponownie została ulokowana w szpitalu dla umysłowo chorych, tym razem na Florydzie. Zmarła w 1984 roku.

Źródło: Pinterest

Młoda Norma wychowując się bez prawdziwych rodziców, mieszkała łącznie u 11 rodzin zastępczych. Swoje imię i nazwisko, pod którym jest znana światu przybrała od panieńskiego nazwiska swojej matki, a imię od aktorki Marilyn Miller.

Marilyn Monroe – wzrost, waga, wymiary, sylwetka 

Nie da się ustalić z całkowitą pewnością, jakie wymiary miała blondwłosa piękność. Wynika to z faktu, że na przestrzeni lat, w których Monroe była obecna w mediach, jej ciało nieco ewoluowało, co nie pozwala przyjąć jednych, konkretnych wartości. Najczęściej spotykane wymiary są następujące: sylwetka: 88-56-88 (a w ostatnim roku życia 93-56-88), wzrost: 162-166 cm, waga: 53-56 kg.

Marilyn Monroe – mąż 

Monroe miała w swoim życiu trzech mężów. Pierwszy mąż, James Dougherty, był niejako poślubiony z rozsądku. Do małżeństwa doszło w 1942 roku, gdy Marilyn miała zaledwie 16 lat. Związek został zawarty ponieważ opiekun prawny dziewczyny, niejaki Ervin Goddard, został zobligowany przez swojego pracodawcę, do zamieszkania w innym stanie. Mężczyzna nie chciał jednak zabierać ze sobą swej przybranej córki. Sytuacja ta oznaczałaby dla Monroe powrót do sierocińca, dlatego zależało jej, by wejść w związek małżeński. Para była ze sobą do 1946 roku, kiedy to przyszła aktorka poprosiła męża o rozwód.

Drugim mężem aktorki był słynny amerykański gracz baseballu Joe DiMaggio. Mężczyzna poznał kobietę w 1952 roku, a dwa lata później para zawarła związek. Małżeństwo było burzliwe. Sportowiec miał być chorobliwie zazdrosny o żonę, co prowadziło do napięć między małżonkami. Na ten przykład, podczas ich podróży poślubnej do Japonii, aktora została poproszona o przyjazd do stacjonujących w Korei amerykańskich żołnierzy. Rząd oczekiwał, że wysłanie do nich seksbomby wpłynie na wzrost ich morale. Jednak fakt ten bardzo nie spodobał się DiMaggio, który zaczął robić żonie publiczne awantury. 

Źródło: biography.com

Zobacz: Jan Młynarski – żona, matka, choroba, dzieci, córki, wzrost, wiek, syn, ile ma lat, rodzice

Innym przejawem zazdrości ze strony męża, była sytuacja, do jakiej doszło, w trakcie kręcenia ,,Słomianego wdowca’’. W filmie znajduje się jedna z najsłynniejszych scen aktorki, w której za sprawą podmuchu powietrza z kanału wentylacyjnego, jej sukienka unosi się do góry, odsłaniając nogi Monroe. Po tym wydarzeniu DiMaggio miał pobić swoją żonę. Kobieta zażądała rozwodu, który uzyskała w październiku 1954 roku, po 9 miesiącach małżeństwa.

Trzecim mężem Monroe został w 1956 roku amerykański dramaturg Arthur Miller (autor słynnej sztuki ,,Śmierć komiwojażera’’). Z racji tego, że był on żydowskiego pochodzenia, aktorka dokonała konwersji na judaizm (dramatopisarz zapewniał później, że nie namawiał jej do tego; była to całkowicie autonomiczna decyzja Monroe). Małżeństwo zaczęło się psuć od chwili, gdy hollywoodzka piękność zauważyła wpis w pamiętniku męża, w którym ten napisał, że wstydzi się swojej żony przed swoimi przyjaciółmi, a ponadto jego wena twórcza nie może w pełni się rozwinąć przez wzgląd na żonę. Para wzięła rozwód w 1961 roku. Powodem była ,,niezgodność charakterów’’.

Marilyn Monroe – dzieci, syn, aborcja 

Formalnie Marilyn Monroe nigdy nie miała dzieci. Jednak kwestia ta jest stałym obiektem różnych domniemań. Na ten przykład wiele osób z otoczenia aktorki potwierdzało, że przyszła gwiazda Hollywood urodziła w młodym wieku syna, którego była zmuszona oddać do adopcji. Autor biografii aktorki, Anthony Summers, utrzymuje, że seksbomba do ukończenia 29 roku życia miała poddać się 13 zabiegom aborcji. W późniejszym okresie zabieg ten miała przejść jeszcze co najmniej raz. Istnieją przypuszczenia, że w 1961 roku, będąc na wakacjach w Meksyku, aktorka dokonała tam aborcji. Podczas małżeństwa z Arthurem Millerem Monroe chciała mieć dzieci, ale prawdopodobnie trzykrotnie poroniła.  

Marilyn Monroe – jaka była prywatnie? Śmierdziała? 

Prywatnie była kobietą, która uwielbiała otaczać się mężczyznami. Na przestrzeni swojego życia miała licznych kochanków, ponadto zdradzała też swoich mężów. Dla swojego trzeciego męża Arthura Millera została wyznawcą religii mojżeszowej. Rabin Robert E. Goldburg, który nadzorował proces konwersji aktorki, wspominał, że ,,Marilyn nie była zbyt inteligentną kobietą, ale miała szczere chęci nauki’’. 

Monroe wspierała finansowo organizacje dobroczynne na rzecz dzieci oraz fundacje pomagające sierotom. Pieniądze przekazywała też na walkę z reumatyzmem, artretyzmem oraz dystrofią mięśni.

Istnieją także pewne pogłoski jakoby prywatnie aktorka pomimo ładnej sylwetki i miłej dla oka aparycji, nie dbała o swoją higienę. Ludzie, którzy mieli z nią styczność mówili, że Monroe śmiedziała. Podobno nie nosiła ona bielizny, co wzbudzało złość projektantów, wypożyczających seksbombie swoje suknie. Hollywoodzka gwiazda miała oddawać je śmierdzące, ponieważ nie nosiła na sobie majtek, nawet podczas menstruacji. 

Źródło: dreamstime.com

Zobacz: Ludmiła Kozłowska – romans, Wikipedia, kim jest, mąż, wiek, kto to, życiorys

Aktorka śmierdziała też podobno z tego względu, że nie była fanką kąpieli. Istnieją relacje, że przez wzgląd na intensywny tryb życia, nie chciało jej się myć, a odór, który zdążył pojawić się z biegiem czasu, wolała okiełznać perfumami chanel N° 5. Na dłuższą metę stawało się to jednak nie do zniesienia, ponieważ skumulowany pot powodował wzrost nieprzyjemnego zapachu, przez co aktorka po prostu śmierdziała.

A jak umarła aktorka? Na ten temat powstało sporo hipotez. Oficjalnie przedawkowała ona barbiturany, co zostało potraktowane jako samobójstwo. Jednak ludzie chcąc dowiedzieć się ,,jak umarła Monroe’’ natrafiają na wiele innych interpretacji tego zdarzenia. Istnieją teorie spiskowe, które mówią, że w śmierć seksbomby zamieszany był prezydent Kennedy bądź jego brat. 

Artykuł w oparciu o liczne biografie aktorki, miał za zadanie przybliżyć najważniejsze informacje o Marilyn Monroe: jej wzrost, wagę, sylwetkę. Tematykę związaną z rodzina (siostrą, domniemanym synem), to jaka była prywatnie oraz czy śmierdziała i jak umarła.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane