Ludmiła Kozłowska – romans, Wikipedia, kim jest, mąż, wiek, kto to, życiorys

Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek – jak mówili dla Telewizji w Polsce.pl ludzie z polskiej sceny politycznej: to dziwne osoby z dziwnym kapitałem. Ich historie, ludzie, z którymi są powiązani oraz to, skąd pochodzi finansowanie fundacji, budzą ogromne wątpliwości. Przyjęta przez parę narracja na zasadzie co złego to nie my, z pewnością nie sprawia, że w oczach opinii publicznej wszystkie ich brudy znikają.

Ludmiła Kozłowska, bo to o niej będzie ten artykuł, została wydalona z Polski przez ABW w 2018 roku. Wiele jest tekstów wnikających w ten temat, ale żaden z nich nie wyjaśnia, kim jest ta kobieta. Wbiję się w tę niszę i postaram się trochę przybliżyć jej życiorys poniżej. 

Zobacz: Natalia Lopatniuk — życiorys, wiek, kim jest, pochodzenie

Ludmiła Kozłowska – kto to? Kim jest Ludmiła?

Tak jak wspomniałam we wstępie, o kobiecie zrobiło się głośniej w 2018 roku, gdy została wydalona z Polski i Unii Europejskiej. Kim jest Ludmiła Kozłowska? Wikipedia ma wątek dotyczący Fundacji Otwarty Dialog i jej kontrowersji, natomiast nie zdradza, kto to, dlatego najistotniejsze informacje zebrałam w tym artykule.

Ludmiła jest Ukrainką i przede wszystkim prezeską Fundacji Otwarty Dialog, czyli organizacji pozarządowej, która w swoich założeniach ma ochronę praw człowieka, demokracji i praworządności na terenach postsowieckich. Sama fundacja od początku swojego istnienia budzi wątpliwości. Jak twierdzi Balli Marzec, została założona przez Iwana Szerstiuka (mężczyzna został skazany za współudział w morderstwie) na prośbę oligarcha Abliazowa, który jest podejrzewany o kradzież 6 mld. dolarów z Kazachstanu oraz prawie 3 mld. z Rosji. Działalność, a właściwie finansowanie organizacji również wydaje się szemrane – istnieje wiele przypuszczeń, że korzysta z funduszy rosyjskich służb specjalnych, oraz że jest to pralnia pieniędzy dla zagranicznych oligarchów. Ponadto liderka Fundacji postrzegana jest jako uśpiona rosyjska agentka.

Zobacz: Dalton Gomez – wiek, wzrost, Wikipedia, rodzeństwo, mąż, rodzina, kto to?

Ludmiła Kozłowska – życiorys, informacje z Wikipedii

Poza kontrowersjami związanymi z fundacją i wydaleniem z Polski ciężko jest znaleźć informacje na temat Ludmiły Kozłowskiej. Najprościej byłoby sprawdzić, co mówi o niej Wikipedia, ale niestety strona nie ma w swojej bazie artykułu na temat tego, kto to, ani jak wygląda życiorys kobiety. Z informacji, do których udało mi się dotrzeć, wynika, że urodziła się w 1985 roku, co oznacza, że jej wiek wynosi 37 lat. Ludmiła pochodzi z Sewastopola, gdzie studiowała finanse na Państwowym Uniwersytecie Technicznym. Jest też absolwentką The School of Arts and Humanities na Uniwersytecie w Bangor. Jej działalność aktywistyczna podobno zaczęła się już w wieku nastoletnim, gdy to w wieku 13 lat otworzyła pierwszą ukraińską bibliotekę w Sewastopolu. Była również aktywną uczestniczką Pomarańczowej Rewolucji, po której przeprowadziła się do Polski. Tu została stypendystką rządu polskiego i kontynuowała edukację jako doktorantka na Wydziale Historii Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów. W 2009 roku współuczestniczyła w założeniu Fundacji Otwarty Dialog.

Ludmiła Kozłowska – mąż

Ludmiła Kozłowska ma partnera – jej mężem jest Bartosz Kramek (Wikipedia o nim też nic nie mówi) – aktywista obywatelski, prezes spółki Silk Road Biuro Analiz i Informacji oraz członek rady Fundacji Otwarty Dialog. Jest młodszy od swojej żony o rok – jego wiek to 36 lat. Choć Ludmiłę i Bartosza łączą więzy małżeńskie, nie przeszkodziło jej to w romantycznej relacji z głównym sponsorem fundacji… ale o tym nieco szerzej napisałam niżej.

Ludmiła Kozłowska – romans

W 2018 roku, poza hałasem o zakazie wjazdu, praniu pieniędzy i byciu uśpioną rosyjską agentką, w sieci zaszumiało właśnie od romansu Ludmiły Kozłowskiej. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać jak kobieta obściskuje się ze wspomnianym na początku artykułu Abliazowem.

Jak na romans zareagował mąż Bartosz Kramek? Wielu spodziewałoby się afery, ja również. Tu natomiast tak się nie wydarzyło. Nie wiadomo jak na romans sam w sobie zareagował mąż kobiet. Natomiast udostępniony w sieci film, skomentował bardzo jasno. Narracja, przyjęta przez właściwie obie strony, brzmi, że to nie my. Kramek twierdzi, że wideo, na którym widać, jak żona zdradza go z oligarchą, to fejk oraz część kampanii propagandowej i dezinformacyjnej godzącą w parę. Natomiast na moje oko, nagranie nie wygląda jak deepfake, szczególnie że w tamtym czasie ta technologia była czymś dość świeżym (Wikipedia podaje, że jako pojęcie po raz pierwszy pojawiło się w 2017 roku.)

Działalność organizacji, choć sprawia wrażenie, że jest prowadzona w słusznej sprawie, nie przykrywa kontrowersji, ani nie sprawia, że podejrzenia, jakie pojawiły się wokół Ludmiły Kozłowskiej oraz jej Fundacji Otwarty Dialog znikają. Ani ona, ani jej mąż, ani ich organizacja, nie są wiarygodni i nie budzą zaufania. Prawdopodobna działalność na rzecz Rosji, będąc tym samym Ukrainką, wygląda paskudnie – szczególnie, w obecnej sytuacji, gdy za naszą wschodnią granicą dzieje się wojna.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane