Jan Młynarski – żona, matka, choroba, dzieci, córki, wzrost, wiek, syn, ile ma lat, rodzice

Jan Młynarski jest polskim kompozytorem, synem jednego z najpopularniejszych polskich kabareciarzy XX wieku Wojciecha Młynarskiego. Matką muzyka jest aktorka Adrianna Godlewska. Artystyczne zamiłowania rodziców z całą pewnością odcisnęły piętno na młodym muzyku. W jednym z wywiadów wspominał on, że jego ojciec przez całe dnie stukał na maszynie oraz co rusz odtwarzał na starych magnetofonach kolejny podkład przygotowany przez kompozytorów, co w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu zainteresowania muzyką przez Jana. Jednak to matka miała mieć większy wpływ na rozwój syna, ponieważ udzielała ona studentom lekcji interpretacji piosenki, a także dykcji.

W tekście przybliżono sylwetkę Jana Młynarskiego – ile ma lat, jaki ma wzrost, kim są jego rodzice, czy ma żonę, dzieci, czy ma jakąś chorobę.

Zobacz: Tomasz Wolny – żona, dzieci, choroba, nie żyje, wiek, wzrost, ślub,rodzina, rasa psa, ojciec, rodzeństwo

Jan Młynarski – matka, żona, dzieci, syn

Jak zostało wspomniane wyżej, matka Jana jest aktorką. W 1960 roku ukończyła ona studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Nie ma ona jednak w swojej karierze zbyt bogatego dorobku filmowego. W serwisie FilmPolski można przeczytać, że wystąpiła ona raptem w 14 obrazach, z których 8 stanowiły spektakle telewizyjne. 

Nie są znane konkretne personalia żony muzyka. Wiadomo tylko, że jest ona dziennikarką. Para ma ze sobą dwie córki – Helenę i Różę. Ile ma lat jedno i drugie dziecko muzyka? Otóż z danych dostępnych na Wikipedii można wywnioskować, że są one w wieku 12 i 7 lat. 

Jan Młynarski – rodzice

Jan Młynarski jest synem słynnego polskiego artysty kabaretowego Wojciecha Młynarskiego, który dał się poznać szerokiej publiczności, jako autor i wykonawca wielu piosenek autorskich, a także stworzonych przez siebie recitali. Na przestrzeni 55 lat pracy scenicznej współpracował on z wieloma znakomitymi polskimi artystami: Krzysztofem Krawczykiem, Jaremą Stępowskim, Ireną Santor, Zbigniewem Wodeckim, Andrzejem Zauchą, Marylą Rodowicz, Kaliną Jędrusik, Anną German, Alicją Majewską czy Daną Lerską.

Wojciech Młynarski oprócz syna ma jeszcze dwie córki: znaną dziennikarkę Agatę oraz niespełnioną aktorkę, a obecnie także żurnalistkę – Paulinę. Dzieci artysty są w przestrzeni publicznej od dawna. Pierworodna córka w 1978 roku zagrała w serialu ,,Rodzina Leśniewskich’’, a w 1990 roku zaczęła pracę w TVP2 jako prowadząca programu ,,Obserwator’’. Młodsza córka w wieku 14 lat zaliczyła swój debiut filmowy u samego Andrzeja Wajdy, w filmie ,,Kronika wypadków miłosnych’’. Jednak na jej dorobek filmowy złożyło się zaledwie kilka obrazów.

Co interesujące, Wojciech Młynarski był spokrewniony ze światowej sławy pianistą Arturem Rubinsteinem, który był jednym z największych wirtuozów tego instrumentu w XX wieku. Stryjeczny dziadek kabareciarza – wybitny dyrygent, skrzypek oraz dyrektor Filharmonii Warszawskiej z lat 1901-1905, Emil Młynarski – miał córkę Anielę, która wyszła za mąż za słynnego muzyka. Z tego względu rodzina Młynarskich ma także swoją odnogę w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka wnuk Rubinsteina, amerykański aktor Michael Weston, który dał się poznać szerokiej widowni drugoplanową rolą w serialu ,,Sześć stóp pod ziemia’’.

Jan Młynarski – wiek, wzrost, choroba 

Jan Młynarski urodził się w 1979 roku, tak więc na jego wiek składają się 43 lata. W internecie nie ma dostępnych informacji, jaki wzrost ma muzyk, ale na podstawie jego zdjęć można wywnioskować, że jest on dość niskim mężczyzną. Nic nie wiadomo na temat tego, czy był on na cokolwiek przewlekle chory.

Zobacz: Adrian Nowak Żalno – kto to? Wiek, adres, gdzie mieszka, choroba, więzienie

Jednak choroba nie ominęła rodziny muzyka. Wojciech Młynarski od 1972 roku zmagał się z afektywnymi, dwubiegunowymi zaburzeniami, na które leczył się do końca swojego życia. W 2008 roku wydana została biografia artysty, w której wspominał on, że pierwsze objawy choroby zauważył on u siebie na początku lat 70. XX wieku, gdy tworzył on nowe libretto do opery Wojciecha Bogusławskiego ,,Henryk VI na łowach’’. Zaburzenia przejawiały się tym, że kabareciarz miał okresy bardzo dobrego samopoczucia przeplatane depresyjnym usposobieniem. W 2008 roku po 44 latach małżeństwach, Młynarski rozwiódł się ze swoją żoną. Zmarł w 2017 roku, w wieku 75 lat.

Z całą pewnością ani Jan Młynarski, ani żadna z córek Wojciecha Młynarskiego nie mogą równać się popularnością, czy talentem ze swoim ojcem, niemniej jednak każde z dzieci artysty odziedziczyło po nim, w mniejszym bądź większym stopniu, pewien stopień śmiałości, którą wykorzystują potem publicznie. Synowi kabareciarza za sprawą swoich dotychczasowych dokonań udało się już uzyskać pewien status na polskim rynku muzycznym. Warto więc przyglądać się jego osobie uważniej, gdyż jego kariera może nabrać jeszcze większego kolorytu.

Z tekstu można było dowiedzieć się ile ma lat Jan Młynarski, kim są jego rodzice, czy trapi go jakaś choroba, czy wiadomo coś więcej na temat jego żony oraz ile ma dzieci.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane