Janusz Palikot – majątek, na czym zarabia?

Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej nietuzinkowych postaci, które w ostatnim czasie przewinęły się przez polską scenę polityczną. 58-latek jest także od dawna znany ze swojej działalności w branży alkoholowej. Jak obecnie radzi sobie Janusz Palikot? Majątek byłego polityka robi wrażenie. Czym konkretnie zajmuje się teraz przedsiębiorca urodzony w Biłgoraju? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Zobacz: Krzysztof Stanowski – żona, dzieci, majątek, wiek, dom, dzieci, wykształcenie, miejsce urodzenia,kontakt, wzrost

Janusz Palikot – majątek  

Obserwatorzy sceny politycznej wielokrotnie powtarzali, że rzadko zdarza się ktoś tak charakterystyczny, jak Palikot. Majątek tego przedsiębiorcy od zawsze budził zaś spore zainteresowanie. Tajemnicą poliszynela jest to, że Janusz Palikot jeszcze przed rozpoczęciem kariery politycznej dorobił się pokaźnych sum. Możliwość zasiadania w ławach poselskich wiązała się z wieloma przywilejami, ale także obowiązkami. Jednym z nich była konieczność przedstawienia oświadczenia majątkowego, z którym każdy mógł się zapoznać. Poseł na Sejm V, VI i VII kadencji ujawnił dokładny stan swoich finansów w 2015 roku. Co dokładnie zawarł w tym dokumencie Janusz Palikot? Majątek składał się z kilku składowych. M.in. chodziło o pokaźne oszczędności. Były polityk zadeklarował, że miał 64 500 PLN i 12 300 euro. Czym jeszcze pochwalił się Palikot? Majątek urodzonego w Biłgoraju przedsiębiorcy składał się również z wierzytelności z tytułu umowy pożyczki na zakup książek (62 000 PLN). Warto także wymienić m.in. mieszkanie o powierzchni 85 m² (warte wówczas 1 650 000 PLN), obrazy i meble (2 800 000 PLN), kolekcję książek (450 000 PLN), trzy samochody (250 000 PLN), czy zegarek opiewający na sumę 14 000 PLN. Dodatkowo polityk poinformował, że miał dziesięć udziałów w spółce Manufaktury Polskie sp. z o.o. i 2000 akcji w spółce Księgarnia na Wiejskiej sp. z o.o.

Źródło: Instagram januszpalikot

To było osiem lat temu. Jak teraz radzi sobie na płaszczyźnie finansowej Janusz Palikot? Majątek 58-latka oczywiście nie jest już jawny. W końcu przedsiębiorca nie zasiada w ławach poselskich. W związku z tym nie musi przedstawiać swojego oświadczenia majątkowego, z którym każdy mógłby się zapoznać. Były polityk sam jednak wyjawił tę tajemnicę. Kilka miesięcy temu Janusz Palikot był gościem programu „Dzień Dobry Bardzo” na antenie Radia ZET. Prowadzący audycję Robert Motyka i Marek Starybrat pytali przedsiębiorcę o wiele kwestii. M.in. o sprawy finansowe. Janusz Palikot przyznał, że aktualnie jego majątek to około 200 milionów PLN. Jak zaznaczył 58-latek, pieniądze są głównie ulokowane w akcjach. Z kolei majątek dotyczący stricte nieruchomości został przepisany na jego żonę (Monikę Palikot). Trzeba przyznać, że kwota robi bardzo duże wrażenie. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że 58-latek zdecydowanie lepiej radzi sobie poza polityką.

Zobacz: Hubert Urbański – wiek, wzrost, żona, waga, ile zarabia, nie żyje?

Janusz Palikot – na czym zarabia?     

Janusz Palikot świetnie radził sobie w branży alkoholowej i po przygodzie politycznej wrócił do tego sektora. I to z sukcesami. Może nie każdy wie, ale to właśnie ta osoba w dużej mierze przyczyniła się do rozwoju takich znanych marek na rynku alkoholowym, jak Wódka Żołądkowa Gorzka De Lux, Dorato, Fresco, czy Cin&Cin. Po zakończeniu burzliwej kariery politycznej Janusz Palikot wrócił do branży, w której czuje się bardzo dobrze. Jego działalność szybko zaczęła przynosić mu profity. Na czym obecnie w głównej mierze zarabia Palikot? Majątek 58-latka (jak sam przyznał) stanowią przede wszystkim akcje. Kilka lat temu Janusz Palikot stworzył podmiot Manufaktura Piwa Wódki i Wina S.A., którego jest prezesem. 58-latek zarządza także m.in. spółką akcyjną Tenczynek Dystrybucja, która również cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Źródło: Instagram januszpalikot

Czym obecnie zajmuje się Janusz Palikot?

Były polityk na co dzień nie tylko zarządza rozmaitymi spółkami. Dodatkowo organizuje różne kampanie crowdfundingowe, które biją rekordy popularności. Sporym zainteresowaniem cieszył się m.in. projekt „Bunt Finansowy”. Obecnie coraz więcej mówi się i pisze o kursie stworzonym właśnie m.in. przez Janusza Palikota. Trzeba przyznać, że nazwa „Janusz Marketingu” jest kontrowersyjna, ale także bardzo przykuwająca uwagę. Jeśli ktoś zdecyduje się uczestniczyć w szkoleniu, to będzie mógł np. poznać tajniki skutecznego działania w biznesie.

Zobacz: Ilona Ostrowska – dzieci, dom, mąż, rodzeństwo, syn, rodzina, wiek, wzrost

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane