Maciej Stuhr – filmy, żona, dzieci, Maciej Stuhr Katarzyna Błażejewska, wzrost, z żoną

Maciej Stuhr jest cenionym aktorem. Z wykształcenia jest również doktorem psychologii. Mężczyzna urodził i wychowywał się w rodzinie artystycznej. Jest synem słynnego aktora i reżysera Jerzego Stuhra oraz skrzypaczki Barbary Stuhr. Maciej wielokrotnie był nominowany i nagradzany za swoje osiągnięcia aktorskie i dubbingowe. Był również współzałożycielem kabaretu “Po żarcie”. Ta forma występów na scenie była jego pierwszą aktorską miłością. W jakich filmach grał? Co robi poza aktorstwem? Czy ma żonę i dzieci? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Przybliżymy Ci bliżej postać samego aktora oraz opowiemy najciekawsze informacje na temat jego życia i kariery. 

Zobacz: Danny Griffin – wiek, wzrost, filmy, dziewczyna

Maciej Stuhr – wiek, wzrost, filmy i seriale 

Jak udało nam się ustalić, Maciej Stuhr obecnie ma 47 lat. Jego wzrost to 178 cm. Urodził się w Krakowie i tam ukończył liceum im. Króla Jana III Sobieskiego. Swoją karierę zaczął od ukończenia szkoły aktorskiej w Krakowie. W podobnym okresie ukończył również psychologię na wydziale Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego aktorskim debiutem była rola w X części “Dekalogu”, reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Jeszcze przed studiami założył wraz z licealnymi znajomymi kabaret “Po żarcie”, w którym sam również występował. W wieku zaledwie 16 lat zaczął prowadzić audycję radiową. Wraz z Tomaszem Biernackim współprowadził program radiowy dla młodzieży “Czacha Kraka w radiu Kraków”. 

Wzrost rozpoznawalności zapewniły mu role w kolejnych filmach i produkcjach. Między innymi są to filmy, takie jak “Chłopaki nie płaczą”, “Fuks” czy “Poranek Kojota”. Rola w filmie “33 sceny z życia” zapewniła mu nominację do Orłów oraz Złotej Kaczki. Nominację do orłów Maciej Stuhr otrzymał również za rolę w “Przedwiośniu”. Aktor miał okazję brać udział w tworzenia współczesnych, polskich komedii romantycznych. Wzrost zainteresowania jego osobą nastąpił po udziale w takich produkcjach jak “Listy do M” czy “Planeta Singli”. 

Źródło: instagram.com/maciej_stuhr/

Maciej Stuhr z żoną 

Pierwszą żoną Macieja Stuhra była aktorka i fotografka, Samanta Janas. Ślub para wzięła w 1999 roku. Z pierwszą żoną aktor ma jedno dziecko. Małżeństwo rozstało się w roku 2013. Media bardzo chętnie komentowały wtedy szczegóły rozłamu relacji pary. Wywołało to oburzenie, a następnie pozew sądowy złożony przez Macieja Stuhra wraz z byłą żoną. Para po rozstaniu wygrała batalię z portalami, takimi jak Fakt24.pl oraz Pudelek.pl. Za nieprawdziwe informacje o życiu prywatnym serwisy zobowiązane zostały przez sąd do zapłacenia Maciejowi Stuhrowi oraz jego byłej żonie 100 tysięcy złotych. Byli małżonkowie zgodnie zdecydowali, że pieniądze przeznaczą na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. 

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska

Po dwóch latach od rozstania z Samantą Janas, Maciej Stuhr poślubił Katarzynę Błażejewską. Druga żona aktora z wykształcenia jest dietetyczką. Pracuje w zawodzie i wspólnie z mężem mieszkają na warszawskim Żoliborzu. Para poznała się jeszcze przed tym, jak Maciej wziął ślub z pierwszą żoną. Katarzyna pracowała wtedy jako koordynator pracy artystycznej w teatrze, gdzie występował aktor. Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska mają jedno wspólne dziecko. Para zarówno na początku swojego związku, jak też obecnie stara się jak najbardziej chronić swoją prywatność. Poza podstawowymi informacjami wiadomo o nich niewiele. Częścią prywatności dzielą się na swoich Instagramowych kontach, gdzie można zobaczyć zdjęcia z dziećmi oraz inne aktywności Macieja Stuhra i Katarzyny Błażejewskiej. 

Zobacz: Krzysztof Radzikowski – schudł, został ojcem, żona, wiek, wykształcenie, dziecko, dziewczyna, siostra, wzrost, waga, rodzina

Maciej Stuhr – dzieci 

Maciej Stuhr ma dwójkę dzieci. Z pierwszą żoną wychowuje wspólnie swoją córkę Matyldę. Dziewczyna urodziła się w roku 2000 i ma już 23 lata. Obecnie Maciej Stuhr jest po ślubie z Katarzyną Błażejewską. Wraz z nią ma syna. Chłopiec ma na imię Tadeusz i w tym roku skończy 14 lat. Katarzyna z poprzedniego związku ma syna, Stanisława. Jest on pasierbem Macieja. Trójka dzieci stanowi dla małżeństwa bardzo ważną część życia. Mimo że początki związku z nową partnerką były ciężkie dla córki Macieja z pierwszego małżeństwa, obecnie rodzinie udało się dogadać. Po ich relacjach i wypowiedziach wydaje się, że stanowią naprawdę zgrany zespół. 

Maciej Stuhr jest postacią medialną, która godnie kontynuuje dokonania aktorskie i reżyserskie swojego ojca. Poza aktorstwem teatralnym i udziałem w filmach i serialach,  Maciej Stuhr pracuje również w dubbingu. Debiut w dubbingu Maciej zaliczył w roli Kuzco, w bajce “Nowe szaty króla”. Za jedną z ról dubbingowych otrzymał nagrodę Kłapa. Statuetkę otrzymał za wcielenie się w tytułową rolę w produkcji “Kurczak Mały”. W filmie “Zebra z klasą” wcielił się z kolei w zebrę Pasio. 

Źródło: youtube.com/@canalpluspolska

Poza tym aktor jest też wykładowcą akademickim. Artysta nieustannie rozwija swoją karierę, biorąc udział w kolejnych projektach. Maciej Stuhr posiada wszechstronne umiejętności. Przy produkcjach filmowych obejmuje różne stanowiska, a w tym scenarzysty, reżysera oraz oczywiście aktora. Aktor został uhonorowany tytułem Mistrza Mowy Polskiej. Był również Laureatem nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Poza karierą i życiem prywatnym Maciej Stuhr nieustannie angażuje się w działalność charytatywną. 

Zobacz: Adrian Steirn – Anja Rubik, kto to, wiek, wzrost, dziewczyna

Ostatnio dodane
Powiązane