Jan Błachowicz – ile zarobił za walkę, żona, samochód, zarobki, wzrost, wiek, waga, dzieci, skąd pochodzi

Jan Błachowicz to polski zawodnik mieszanych sztuk walki, którego głównym stylem jest tajski boks oraz brazylijskie jiu-jitsu. W formie MMA sportowiec walczy w 2007 roku, w tym samym czasie zadebiutował też jako zawodnik największej obecnie polskiej federacji organizującej wszechstylowe walki wręcz, KSW (Konfrontacji Sztuk Walki). Z czasem Błachowicz stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tej organizacji, co w połączeniu z wynikami osiąganymi na ringu czy oktagonie, pozwoliło mu walczyć za ocean. 

W tekście przedstawimy sylwetkę Błachowicza i najciekawsze informacje na jego temat: ile zarabia za walkę, kto jest jego żoną, jakim jeździ samochodem, ile wynoszą jego zarobki, jaki ma wiek, wzrost i wagę, czy ma dzieci i skąd pochodzi.

Zobacz: Agnieszka Dziekan — wiek, wzrost, data urodzenia, Wikipedia, skąd pochodzi, rodzice, partner

Jan Błachowicz – kto to? Wiek, wzrost, waga

Skąd pochodzi Jan Błachowicz? Otóż urodził się 24 lutego 1983 roku w Cieszynie (województwo śląskie). Jest zatem w wieku 39 lat. Wzrost zawodnika wynosi 188 cm, a waga z pewnością nie przekracza 93 kg. Sportowiec nie może mieć większej masy ciała od podanej, ponieważ zarówno w KSW, jak i UFC jest ona limitem dla kategorii półciężkiej, w której walczy cieszynianin. 

Jan Błachowicz – zarobki, ile zarabia za walkę?

Dobre prezentowanie się Błachowicza podczas gal KSW zaowocowało zainteresowaniem Amerykanów, a w konsekwencji propozycją, by ,,Cieszyński Książe’’ walczył dla UFC (Ultimate Fighting Championship), która jest uznawana za najlepszą organizację zajmującą się MMA. Sportowiec od razu odczuł wzrost swoich zarobków. Ile zarobił za debiutancką walkę? Według doniesień było to około 47 tysięcy dolarów (32 tysiące podstawowego wynagrodzenia oraz 15 tysięcy za zwycięstwo). 

Źródło: Instagram janblachowicz

Znakomita postawa w trakcie kolejnych gal spowodowała wzrost zainteresowania zarówno samym Błachowiczem, jaki jego zarobków. Za swoje kolejne pojedynki zawodnik otrzymywał około 100 tysięcy dolarów, ale prawdziwie rozbił on bank w chwili, gdy stawka był tytuł mistrza świata federacji UFC wagi półciężkiej. Wówczas otrzymał on przynajmniej 430 tysięcy dolarów honorarium. Do kwoty należy jeszcze dodać wpływy z pay-per-view, jednak nie znamy konkretnej kwoty, gdyż podział pieniędzy z tego tytułu, nie jest nigdy podawany do publicznej wiadomości.

Obecnie Jan Błachowicz jest najlepiej opłacanym zawodnikiem federacji UFC. Choć w grudniu 2022 roku, zremisował on pojedynek o mistrzowski pas, to jednak tyle, ile zarobił za ostatnią walkę, może mu pozazdrościć niejeden sportowiec. Według zagranicznych doniesień ostatnia potyczka przyniosła cieszynianinowi zarobki rzędu 1,3 miliona dolarów! Oczywiście jest to łączna kwota, na którą składa się podstawowe wynagrodzenie, zysk z PPV oraz pieniądze od sponsorów, niemniej w zestawieniu z drugim najlepiej zarabiającym w UFC zawodnikiem, Rosjaninem Magomiedem Ankalajewem, którego zarobki wyniosły 800 tysięcy dolarów, kwota, jaką może pochwalić się ,,Polski Książe’’ robi naprawdę duże wrażenie.

Zobacz: Hubert Urbański – wiek, wzrost, żona, waga, ile zarabia, nie żyje?

Jan Błachowicz – żona 

Jan Błachowicz nie ma żony. Od 2007 roku jest w związku z Dorotą Jurkowską, prywatnie siostrą innego znanego zawodnika MMA, Łukasza ,,Jurasa’’ Jurkowskiego. Para poznała się w czasie, gdy cieszynianin debiutował na KSW. Wiadomo, że nie od razu zaiskrzyło między nimi (przyszła partnerka pracowała dla federacji i odpowiadała za wszelkiej maści logistyczne kwestie związane z zawodnikami), ale po pewnym czasie okazało się, że są sobie bliscy. Po 10 latach znajomości, w 2017 roku w USA, Błachowicz postanowił oświadczyć się kobiecie. Od tamtej pory nie wiadomo nic na temat planów małżeńskich pary. W jednym z wywiadów przyszła żona zawodnika zdradziła, że życie zawodowe pochłania zbyt wiele czasu, przez co trudno jest odpowiednio zająć się tematyką około małżeńską.  

Jan Błachowicz – dzieci

Błachowicz i jego partnerka mają jedno dziecko, syna Jana. Potomek zawodnika MMA urodził się w grudniu 2020 roku. Uradowany ojciec podzielił się tą nowiną z fanami poprzez media społecznościowe. Dziękując swojej żonie nazwał ją większą wojowniczką niż niejeden mistrz UFC, co było humorystycznym nawiązaniem do siebie samego. Nie wiadomo nic na temat tego, by sportowiec chciał mieć więcej dzieci.

Źródło: Instagram janblachowicz

Jan Błachowicz – samochód, skąd pochodzi?

W kwietniu 2022 roku Błachowicza spotkała niemiła historia. W trakcie przygotowywań do kolejnej walki złodziej ukradł jego samochód. Był to jeep grand cherokee w kolorze czarnym. Zdenerowowany sportowiec opublikował wówczas post na Facebook’u, w którym dość dosadnie ,,dziękował’’ złodziejowi za kradzież jego samochodu, co znacząco wpłynęło na zakłócenie ćwiczeń, którym cieszynianin się poświęcał. Pomimo zaalarmowania policji i udostępnienia przez wiele osób postu ze zdjęciem auta w internecie, samochodu nie udało się odnaleźć.

W tekście można było przeczytać najciekawsze informacje na temat Jana Błachowicza. Skąd pochodzi, jaki ma samochód, poznać wzrost, wiek i wagę sportowca, dowiedzieć się czy ma dzieci, jaki ma zarobki, ile zarobił za ostatnią walkę, czy ma żonę.

Zobacz: Marcysia Ryskala – wiek, kiedyś, wzrost, nos, waga, wikipedia, klub nocny, brat, operacja, urodziny

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane