Casting do „Ukrytej prawdy — jak wygląda i ile płacą?

Gra w serialach paradokumentalnych to dla wielu osób sposób na utrzymanie, a także szansa na rozwój kariery aktorskiej. Przekonaj się, jak wygląda casting do „Ukrytej Prawdy” i jak można się na niego zgłosić.

Zobacz: Rafał Pacześ „Ukryta prawda” — który odcinek?

Jak dostać się na casting do „Ukrytej prawdy”?

Świetną wiadomością dla osób, które chciałyby wziąć udział w castingu do „Ukrytej Prawdy”, jest to, że są one regularnie organizowane. Na różnych stronach ogłoszeniowych możesz znaleźć anonse o poszukiwaniu aktorów do tego właśnie paradokumentu. Casting do serialu „Ukryta Prawa” odbywa się przede wszystkim w dużych miastach, takich jak Kraków czy Warszawa. 

„Ukryta Prawda” to serial paradokumentalny, który jest obecny na kanale TVN już od ponad 10 lat. Przedstawione są w nim różne historie bohaterów borykających się z wieloma problemami i przeciwnościami losu. Na castingach do „Ukrytej Prawdy” poszukiwani są aktorzy w różnym wieku, dlatego szansa na udział w tym programie jest naprawdę duża. 

W zgłoszeniu na casting do serialu „Ukryta Prawda” musisz podać swoje dane personalne oraz kontaktowe, a także przesłać aktualne zdjęcie. Obsługa produkcji kontaktuje się z wybranymi osobami, zapraszając je na przesłuchanie. 

Na czym polega casting do ukrytej prawdy?

W serialu „Ukryta Prawda” grają wyłącznie amatorzy, dlatego do każdego odcinka angażowane są osoby, które nie mają doświadczenia w profesjonalnej grze aktorskiej. Na casting do „Ukrytej Prawdy” zapraszane są osoby pasujące wstępnie do charakterystyki postaci, którą mają zagrać. Bardzo często jednak można liczyć na otrzymanie zupełnie innej roli. 

Udział w castingu do „Ukrytej Prawdy” jest bezpłatny. Będziesz musiał jedynie ponieść koszty dojazdu oraz wyżywienia i ewentualnego noclegu. Na takie przesłuchanie warto przyjść z dobrym nastawieniem oraz pozytywną energią. Dobrym rozwiązaniem jest także przygotowanie kilku słów o sobie. 

Plan filmowy

Zobacz: The Voice Kids casting- jak zgłosić dziecko?

W przesłuchaniu najczęściej bierze udział nawet kilkadziesiąt osób. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na swoją kolej. Jeszcze przed wejściem do pomieszczenia, w którym odbywa się casting, każda osoba otrzymuje do wypełnienia formularz. Zawiera on różne pytania, także te dotyczące dotychczasowego doświadczenia w tego typu serialach czy zainteresowań. Następnie każdy uczestnik musi nagrać krótkie video, w którym się przedstawia oraz opowiada w kilku zdaniach o sobie. Kolejnym wyzwaniem jest odegranie konkretnej improwizowanej sceny. Ma ona na celu jak najlepiej przedstawić umiejętność okazywania konkretnych uczuć. Musisz mieć na uwadze to, że niektóre role są zdecydowanie bardziej wymagające niż inne. Wiąże się to z koniecznością np. odegrania scen łóżkowych. Jednak otrzymując zaproszenie na casting do serialu „Ukryta Prawda”, dostaniesz spis ról, które są do obsadzenia. Możesz więc zdecydować, czy odgrywanie danej postaci Ci odpowiada.

Po zakończonym castingu musisz czekać na informację zwrotną od produkcji. Jeśli Twoja osoba pasuje do roli, która ma być obsadzona, to w ciągu kilku dni otrzymasz wiadomość, że ją otrzymałeś. Nagrania najczęściej rozpoczynają się krótko po zakończeniu castingu do „Ukrytej Prawdy”.

Ile płacą za udział w „Ukrytej Prawdzie”?

Wiele osób, które chciałyby zagrać w serialu paradokumentalnym, zastanawia się, ile płacą w „Ukrytej Prawdzie”. Z pewnością świetną wiadomością jest to, że zarobki te są całkiem atrakcyjne. Dokładna stawka zależy przede wszystkim od godzin spędzonych na planie, a także charakteru odgrywanej roli. Jeśli na castingu do „Ukrytej Prawdy” dostaniesz jedną z głównych ról, a nagranie wszystkich scen zajmie 2-3 dni, to możesz liczyć na łączne wynagrodzenie wynoszące około 1000 zł. W przypadku mniejszych ról dzienna gaża to około 200-300 zł. 

To, ile płacą w „Ukrytej Prawdzie” dla wielu osób może być zaskoczeniem. Nie są to bowiem małe kwoty. Aktorzy-amatorzy, którzy są często angażowani do tego rodzaju paradokumentów, mogą bez problemu utrzymywać się z odgrywania takich ról. 

Decydując się na udział w castingu do serialu „Ukryta Prawda”, musisz wiedzieć, że jest to ciężka praca pełna wyzwań. Podczas zdjęć na planie musisz być skupiony i w pełni wczuć się w odgrywaną przez siebie rolę. Może to być jednak także świetna przygoda. Biorąc pod uwagę to, ile płacą w „Ukrytej Prawdzie”, udział w castingach oraz odgrywanie ról w tym paradokumencie może być Twoim głównym źródłem utrzymania.

Zobacz: Casting do reklamy — jak znaleźć aktualne castingi?

Ostatnio dodane
Powiązane