Adrian Benedyczak – daty dołączenia, gol, wzrost, wiek, dziewczyna, żona, dzieci, kontuzja

Adrian Benedyczak to młody, utalentowany napastnik Parmy. Były reprezentant Polski U-21, gdzie odnosił sporo sukcesów. Chwalony przez Gigiego Buffona oraz porównywany do Roberta Lewandowskiego. Kim jest ten młody Polak i czy faktycznie jest taki zdolny jak mówią?

Zobacz: Charithra Chandran – wzrost, wiek, rodzice, chłopak

Adrian Benedyczak – obecny klub, daty dołączenia, gdzie gra?

Jakie są dokładne daty dołączenia do drużyn? Adrian Benedyczak to 22 letni polski piłkarz grający na pozycji napastnika we włoskim klubie Parma Calcio 1913. Trafił do niego latem, 1 lipca 2021 roku z Pogoni Szczecin za 2 miliony euro. Młody piłkarz od początku świetnie sobie poradził w klubie, zdobywając dobre recenzje za swój pierwszy sezon. Odnajduje się na boisku w otoczeniu Gianluigiego Buffona czy Gorana Pandewa. 

Po meczu z listopada 2021 roku, Buffon zachwycał się polskim piłkarzem. W ciekawej grze słów na swoim profilu na Twitterze przyrównał Benedyczaka do Boga. Włoski bramkarz zwrócił uwagę na podobieństwo wyrazów “benedica” i “Benedyczak”. Zamiast napisać “Che Dio ci benedica” co znaczy “Niech nas Bóg błogosławi”, użył zwrotu “Che Dio ci Benedyczak”, czym dał do zrozumienia, że młody piłkarz jest błogosławieństwem dla Parmy.

Pierwszego gola w tym sezonie strzelił podczas wygranego 3:1 meczu 11 włoskiej kolejki
Serie B z Cittadellą. Polski napastnik wszedł na murawę w 63 minucie za Gennaro Tutino. Zaledwie 4 minuty później strzelił trzecią i ostatnią bramkę tego wieczoru dla swojej drużyny. Chłopak zwrócił na siebie uwagę kilku klubów. W swoich szeregach chciałyby go widzieć takie drużyny jak Bari czy HSV Hamburg grający w 2 Bundeslidze. W mediach mówiło się jeszcze o przenosinach piłkarza do Bologny FC, grającej w Serie A, jednak nic nie wskazuje na to, by zawodnik miał w najbliższym czasie opuścić Parmę.

Adrian Benedyczak – wiek, wzrost, waga

Adrian Benedyczak 24 listopada 2022 roku skończył 22 lata. Mierzy 191 cm wzrostu, a jego waga to 78 kg. Urodził się w Kamieniu Pomorskim. Tam też, w klubie Gryf Kamień Pomorski, rozpoczynał swoją karierę juniorską. Znamy też daty dołączenia do Pogoni Szczecin, do której dołączył w 2013, gdzie grał do 2021 roku. W międzyczasie został wypożyczony na rok do drużyny Chrobry Głogów, gdzie zdobył 5 bramek w 20 meczach. 

Trener Pogoni Szczecin – Kosta Runjaić – porównywał Benedyczaka do Roberta Lewandowskiego, twierdząc, że Adrian mógłby w przyszłości zająć jego miejsce. Młody piłkarz stawia sobie Lewego jako przykład do naśladowania, jest jednak świadomy, że przed nim jeszcze bardzo długa droga i wiele ciężkich treningów, by móc mu dorównać.

Źródło: Instagram benek_2000

Adrian Benedyczak – żona, dzieci, dziewczyna

Pomimo młodego wieku, dwudziesto dwu letni piłkarz wraz ze swoja dziewczyną Aleksandrą (obecnie żoną) wzięli ślub 24 czerwca 2022 roku. Para spotyka się od czasów, gdy młody piłkarz grał w Pogoni Szczecin. Wspólnie podjeli decyzje o wyjeździe do Włoch. Adrian często wspomina, że jego żona bardzo go wspiera i że dzięki niej łatwiej było mu się odnaleźć w obcym państwie. Obecnie wychowują wspólnie syna.

O ciąży Aleksandra powiadomiła na swoim Instagramie wymownym zdjęciem, pod którym od razu posypały się komentarze, że pięknie wygląda w ciąży, czy, że ciąża jej służy. Adrian, by poinformować swoich fanów o szczęśliwej nowinie, wykorzystał mecz przeciwko FC Bari. Drużyna Polaka wygrała 1:0, a on sam był autorem gola. Po zdobyciu bramki wykonał symboliczny gest wsadzenia piłki pod koszulkę. Oznacza on, że piłkarz bardzo się cieszy, że zostanie ojcem. Niedługo później na świat przyszedł ich syn – Antoni.

Zobacz: Adrian Rozenek – kto to? Wiek, syn Jacka Rozenka, zawód, Wikipedia

Adrian Benedyczak – kontuzja

Każdy sportowiec narażony jest na kontuzje. Nie inaczej jest w piłce nożnej. Urazy więzadeł są najczęściej diagnozowane wśród piłkarzy. Tak samo było w przypadku Adriana. Dwukrotnie na przestrzeni roku uszkodził sobie więzadła stawu skokowego, przez co został wykluczony z grania na kilka tygodni. 

Ostatnio tak kontuzjowany był w listopadzie 2021 roku, kiedy podczas meczu z Łotwą w Reprezentacji U-21 trafił w poprzeczkę. Piłkarz upadł na murawę zaraz po ostatnim kontakcie z piłką. Po interwencji sztabu medycznego wrócił na boisko, jednak szybko poprosił trenera o zmianę, która przyniosła im kolejnego gola.

Od kiedy Adrian gra w Parmie, nie została odnotowana żadna poważniejsza kontuzja Polaka. Jest to prawdopodobnie zasługa ostrych treningów, którym są poddawani. Na samym początku młody piłkarz gorzej znosił treningi, gdyż nie spodziewał się takiej intensywności. Z czasem udało mu się do tego przyzwyczaić, jednak nie obyło się bez dużych ilości nerwów i potu.

Źródło: Instagram benek_2000

Czy występuje jeszcze w reprezentacji Polski do lat 21?

Młody piłkarz skończył w listopadzie 22 lata, co uniemożliwia mu grę w Reprezentacji Polski U-21. Zasady mówią, że reprezentantem może zostać zawodnik, który na początku roku kalendarzowego w którym rozpoczynają się eliminacje do mistrzostw Europy, ma mniej niż 21 lat. Benedyczak jest zatem byłą gwiazdą U-21. Najlepiej zapamiętany został podczas wygranego 4:0 meczu z Niemcami, podczas którego strzelił aż dwie bramki. 

Obecnie zawodnik odnosi sukcesy w grze dla Parmy i nie widać, by na horyzoncie był jakiś inny klub, do którego chciałby przejść. Przed nim, jak sam przyznaje, jeszcze długa droga by być mistrzem, jednak nie zamierza rezygnować. Obecnie czeka na powołanie do kadry, by móc wyjść na murawę i grać ramię w ramię z Robertem Lewandowskim. 

Zobacz: Teresa Werner – wiek, młoda, kiedyś, mąż, ile ma lat, córka, dzieci, data urodzenia dziecka, wzrost

Ostatnio dodane
Powiązane