Afera Budowlana – cały film wyciekł do sieci? O co chodzi?

Jak zapewne większość z Was się domyśla, afera budowlana nie dotyczy branży budownictwa. Za to kryje się za nią film, który pojawia się na różnych serwerach typu Discord, czy Wykop, a następnie jest usuwany. Nawet nie do końca prawdą jest, że film przypadkiem wyciekł do sieci. Ci, którzy go posiadali, udostępniali go świadomie. Wielu było też takich, którzy widzieli cały film i jedynie opowiadali o tym, co przedstawiał. 

Nadal nie wiecie o jaki film chodzi? Nie pozostaje wam nic innego, jak przeczytać  to, co udało nam się ustalić na ten temat. Zaoszczędzicie przynajmniej jedno popołudnie, bo nie będziecie musieli śledzić wątku na Reddit i Wykop. Sprawdzamy dla Was, jak o całej sprawie wypowiada się Twitter, Wykop oraz Reddit. 

Z artykułu dowiecie się, kim są Adrian Polak i Filip Zabielski. 

Zobacz: Paramaxil i afera lodowa – o co chodzi? Gdzie zobaczyć film?

Afera Budowlana – Polak i Zabielski, o co chodzi?

W całej sprawie chodzi o to, że na jakiejś bliżej nieznanej budowie miał powstać film, podczas którego kilku facetów uprawia seks z pijaną dziewczyną. Pojawiły się plotki, że byli to Polak i Zabielski. O tym, co przedstawia oryginalne nagranie mówiło wielu, ale sporo relacji było sprzecznych. 

Wykop żył tą sprawą kilka miesięcy, analizując wypowiedzi uczestników afery i osób postronnych, które się na jej temat wypowiadały. Niektórzy ostro krytykowali to, że nagranie powstało. Miejscem dyskusji był także Twitter. Tam z kolei wiele osób podkreślało, że sprawa jest bardzo poważna, jej prawdziwości zaś miało dowodzić krążące po sieci (m.in. Discord) nagranie. Dowodem jego istnienia miały być publikowane screeny.

Adrian Polak Polański to popularny Youtuber i zawodnik Fame MMA. Jest jednym z weteranów organizacji – jest z nią związany niemalże od początku istnienia. Jego kanał na YouTubie (nazwa to Adrian PoLaK) obserwuje ponad 200 tysięcy subskrybentów. 

Filip Zabielski również jest Youtuberem z podobną liczbą obserwujących. Był uczestnikiem Domu TikTokerów. Poza tym brał udział w programie Fame czy Shame. Również walczy w strukturach Fame MMA. 

Temat na FAME MMA był wałkowany już tysiące razy

Afera Budowlana – Twitter, Discord, Reddit, gdzie znajdziemy cały film?

Żadna z dostępnych oficjalnie platform: Twitter, Discord, Reddit, czy YouTube nie ma na swoich serwerach filmu. Nawet jeśli nagranie było gdzieś dostępne, szybko znikało z uwagi na swój charakter. 

Niektórzy publikowali w sieci screeny – twierdzili, że przedstawiają nagranie, ale nie wiedzą, gdzie można znaleźć cały film. 

Każde nagranie, na którym publikowane są sceny pornograficzne, znika z internetu w błyskawicznym tempie. Ma to związek z przepisami. Choć ludziom może się wydawać, że nad niektórymi serwisami nie czuwają żadni administratorzy i można tam wrzucić cały film, zwykle tak szybko jak się pojawił, tak szybko usuwany jest z serwerów. 

Zobacz: Piotr Szeliga – wzrost, Wikipedia, wiek, rekord, kto to, kim jest, skąd pochodzi

Wykop, społeczność serwisu, parę razy wrzucał link, pod którym miał być cały film z afery budowlanej. Zwykle okazywało się, że to jedynie clickbait albo ktoś próbuje zaistnieć i wspomina tę sprawę. W ogóle śmiało można powiedzieć, że Wykop to miejsce, w którym zrodziło się parę afer związany z federacją MMA. Wielu użytkowników serwisu śledzi na bieżąco wszystkie gale i losy zawodników. 

Twitter to raczej medium dla polityków i tego typu sprawy rzadko wybijają się tam na pierwszą stronę. 

Adrian Polak opowiedział o tej sprawie podczas jednego z Q&A. Podobno była prankiem. Filip Zabielski wygrał  proces sądowy związany z pomówieniami dotyczącymi afery budowlanej i tego, co przedstawia film.

Do dziś od czasu do czasu ktoś na Wykop lub Twitter kłóci się z innymi użytkownikami o to, czy film istnieje. Co istotne, nawet jeśli rzeczywiście ktoś ma takie nagranie, dziewczyna, która na nim była nie wniosła sprawy do sądu. Zatem jeśli film związany z aferą budowlaną istnieje, nie uwieczniono na nim przestępstwa. 

Ile razy jeszcze wypłynie ten wątek? Najprawdopodobniej o tym, że istnieje taki film będzie się wspominać przy okazji kolejnych walk, które będą toczyć w Fame MMA Zabielski albo Polak. Sprawa, choć wielokrotnie ją wyjaśniali, ciągnie się za nimi od lat. W internecie nic nie ginie. Nawet jeśli cały film nie jest dostępny,  dostępne są komentarze. Powstało też kilka artykułów, których bohaterami zostali Polak i Zabielski. 

Raz na jakiś czas jakiś użytkownik z Wykop przypomina sprawę i pyta o nią na mikroblogu. Coraz rzadziej inni odpowiadają na tego typu zaczepki, ale od czasu znajdzie się ktoś, kto chce pociągnąć wątek. 

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane