Wierszyk do pamiętnika dla dziecka – na każdą okazję

Jeszcze do niedawna niezwykle modne było zbieranie wpisów bliskich przyjaciół w specjalnym pamiętniku. Takie osobiste notesy najczęściej przynoszone były przez dzieci do szkół, a następnie, krążąc po klasie, wypełniały się wesołymi, autorskimi wierszykami lub powszechnie znanymi rymowankami. Chociaż ten zwyczaj został nieco zaniedbany, wciąż w dobrym tonie jest podarować bliskiej osobie, także dziecku (i przede wszystkim dziecku) radosną rymowankę i wierszyk z błyskotliwym morałem.

Wierszyki urodzinowe dla dziecka – prezent, który zapada w pamięć

Zwykła kartka podarowana na urodziny w najlepszym przypadku trafia na tablicę korkową lub półkę, lecz szybko zostaje zapomniana. Jak sprawić, aby życzenia zapadły w pamięć? Zwłaszcza, jeśli są to życzenia dla dziecka: bratanicy, chrześniaka, młodszego kuzyna, malutkiej siostry. Warto stanąć na wysokości zadania i wewnątrz kartki okolicznościowej umieścić niebanalną rymowankę. Wierszyki urodzinowe dla dziecka to wspaniały dodatek do prezentu. Zapadną w pamięć, mogą być chętnie przez dziecko powtarzane i wspominane. Dzięki temu istnieje szansa na wzmocnienie więzi z dzieckiem i pokazanie mu, jak bardzo jest ono ważne. Proste, rytmiczne rymowanki wspierają u najmłodszych dzieci rozwój mowy, a dla nieco starszych stanowią świetną rozrywkę, kiedy w gronie przybyłych gości mogą wciąż powtarzać wpadający w ucho tekst.

Oczywiście warto zadbać o to, aby wierszyk i okolicznościowa kartka były dodatkiem do większego prezentu. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze lalki dla dziewczynek w Polsce i na świecie i wybierz taką, która sprawi radość bliskiemu Tobie dziecku. Taka lalka, podarowana wraz z pasującą kolorystycznie kartką i wierszykiem wewnątrz niej będą doskonałym prezentem dla każdej dziewczynki. Analogicznie, w dobrym tonie jest podarować chłopcu zabawkę wraz z kartką z kreatywną rymowanką.

Pamiętniki wracają do łask – wybierz najlepszy wierszyk dla dziecka do pamiętnika

Szeroki wybór wierszyków dla dziecka sprawia, że można odnaleźć rymowankę na każdą okazję. Wierszyk do pamiętnika dla dziecka będzie bardzo przydatny, kiedy dziecko z Twojej rodziny lub otoczenia zbiera wpisy swoich bliskich w tej właśnie postaci. Do niedawna wierszyki do pamiętnika dla dziecka były bardzo popularne, ponieważ w szkołach panowała moda na wymienianie się błyskotliwymi rymowankami. Dzieci pożyczały sobie pamiętniki, rysując obrazki i wpisując sobie wierszyki z ważnym dla siebie przekazem lub zabawną puentą. W wielu domach wciąż można znaleźć takie „zabytki”. Jeśli w Twojej rodzinie lub wśród najmłodszych znajomych ta moda wraca do łask, w dobrym tonie będzie znać chociaż jeden wierszyk dla dziecka do pamiętnika, aby móc wykorzystać go w sytuacji, kiedy dziecko niepostrzeżenie podsunie Ci pamiętnik i kolorowy długopis.

Jeśli jednak dorośli znajomi prowadzą pamiętniki – co wcale nie musi być takie niespotykane – wykorzystaj okazję i sprawdź najśmieszniejsze memy o pracy i wklej je znajomemu do jego notesika.

Wierszyk na walentynki dla dziecka – wykaż się kreatywnością

Twoje dzieci chcą obchodzić walentynki i wiesz, że szykują dla całej rodziny kartki w kształcie serduszek? Odwdzięcz się tym samym i przygotuj im walentynkę od serca. Wierszyk na walentynki dla dziecka może nawiązywać do Waszej rodzinnej relacji i opowiadać o codziennej, pięknej miłości pomiędzy dziećmi a rodzicami, pomiędzy rodzeństwem lub wnukami a dziadkami. Każda taka relacja jest piękna i zasługuje na podkreślenie jej podczas święta miłości – nie musi przecież chodzić tylko o miłość romantyczną! Możecie świętować Walentynki wspólnie, obdarować się kartkami wypełnionymi prostymi, rymowanymi wierszykami, a potem razem przygotować jakieś słodkości lub wyjątkowe potrawy, aby celebrować ten dzień.

Fany nick dla chłopaka

A jeśli sama jesteś nastolatką i chcesz nadać swojemu chłopakowi fajny nick w swoim komunikatorze, aby podkreślić Waszą relację lub wykazać się pomysłowością i poczuciem humoru, sprawdź, jakie śmieszne pseudonimy dla chłopaka na Ciebie czekają. Uczcijcie ten dzień nawet w mediach społecznościowych!

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane