Piotr Gruszka – dzieci, żona, gdzie teraz mieszka, co robi?

Każdy fan siatkówki z pewnością kojarzy Piotra Gruszkę. Postanowiliśmy prześledzić jego karierę oraz życie prywatne. Co wiemy na temat siatkarza oraz jego żony Aleksandry i dzieci – Marii, Juliana i Heleny? Co teraz robi? Gdzie mieszka? Sprawdzamy!

Zobacz: Dominika Gawęda – dzieci, mąż, wzrost, wiek, pochodzenie, partnerzy

Piotr Gruszka – kto to? Gdzie mieszka, co teraz robi, rodzina

Piotr Gruszka urodził się 8.03.1977 roku, zatem ma 45 lat. W latach 1995-2011 grał w reprezentacji Polski i przez długie lata był jej kapitanem. Został rekordzistą pod względem liczby rozegranych meczów w kadrze (aż 450 występów).

Piotr Gruszka urodził się w Oświęcimiu, ale w dzieciństwie mieszkał w Kętach w województwie małopolskim. Tam rozpoczął swoją sportową karierę. Zaczął od lekkoatletyki, jednak zmienił swój wybór i postawił na siatkówkę, która znacznie bardziej przypadła mu do gustu. Być może udział w podjęciu tej decyzji mieli ojciec i brat, ponieważ uprawiali oni ten sport.

Gruszka swoje pierwsze treningi rozpoczął w 1989 roku w sekcji siatkarskiej Towarzystwa Sportowego Hejnał Kęty. W pierwszej klasie liceum przeszedł do klubu BBTS Włókniarz Bielsko-Biała i tam zadebiutował w europejskich pucharach i ekstraklasie. Jego trenerem był selekcjoner reprezentacji Polski Wiktor Krebok. W 1996 roku w Nantanji zdobył mistrzostwo Europy juniorów. Rok później w Bahrajnie pod okiem Ireneusza Mazura wywalczył złoty medal mistrzostw świata.

W kadrze reprezentacji seniorów zadebiutował w 1995 roku. W tym roku po raz pierwszy zagrał na mistrzostwach Europy. Rok później uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Atlancie. W 2006 roku odniósł pierwszy sukces z kadrą seniorską, zdobywając srebrny medal mistrzostw świata. Trzy lata później zdobył mistrzostwo Europy i został najwartościowszym zawodnikiem turnieju. Ostatnie trofea zdobyte w reprezentacji to brązowe medale Ligi Światowej i Mistrzostw Europy w 2011 roku.

Źródło: Instagram gruszka3

Piotr Gruszka na początku kariery seniorskiej grał na pozycji atakującego. Później został przekwalifikowany i grał jako przyjmujący. W ostatnich latach ponownie często grał po przekątnej z rozgrywającym.

W 2014 roku został trenerem BBTS-u Bielsko-Biała. Od sezonu 2016/2017 do sezonu 2018/2019 był trenerem GKS-u Katowice. W 2017 roku przez kilka miesięcy pełnił funkcję asystenta Ferdinando de Giorgiego w Reprezentacji Polski siatkarzy. W sezonie 2019/2020 był trenerem Asseco Resovii Rzeszów. W sezonie 2021/2022 oraz na początku sezonu 2022/2023 był szkoleniowcem Norwidu Częstochowa. Pierwszoligowy klub jednak podjął decyzję o pożegnaniu się z trenerem po sześciu rozegranych kolejkach w nowym sezonie.

Jak przystało na siatkarza Piotr Gruszka jest bardzo wysokim mężczyzną. Mierzy on aż 206 cm a jego waga to ponad 100 kg.

Wiosną 2014 roku Piotr Gruszka wziął udział w programie Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Nina Tyrka. Odpadł w ósmym odcinku, zajmując piąte miejsce.

Co teraz robi sportowiec wielkiej wagi? Obecnie nie pracuje jako trener, ale aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Na profilu na Instagramie pod nazwą @gruszka3 zgromadził 15,5 tys. obserwujących.

Zobacz: Adrian Benedyczak – daty dołączenia, gol, wzrost, wiek, dziewczyna, żona, dzieci, kontuzja

Piotr Gruszka – żona, Aleksandra Szettel-Gruszka

Piotr Gruszka jest żonaty, jego wybranką została Aleksandra Szettel-Gruszka. Para poznała się, gdy jeszcze oboje chodzili do liceum. Piotr był wtedy w czwartej klasie a Aleksandra w pierwszej. Młody siatkarz zobaczył Aleksandrę na sali gimnastycznej, ale nie wiedział do której klasy chodzi. Ruszył więc na poszukiwania dziewczyny, która wpadła mu w oko. Kiedy udało mu się ją znaleźć, przekazał jej bilety na swój mecz w klubie AZS Częstochowa i tak zaczęło się rodzić uczucie między parą. Gruszka oświadczył się ukochanej w Wenecji. Piotr Gruszka i Aleksandra Szettel-Gruszka są już ze sobą od 27 lat. Co teraz robi żona Gruszki? Aleksandra zajmuje się prowadzeniem biura podróży.

Jaka jest ich recepta na długi, udany związek? Para w przypadku problemów stara się ze sobą rozmawiać, nie zamiatać niczego pod dywan i próbować naprawiać to, co zostało popsute. Zdaniem pary istotne również wspólne podróżowanie i eliminowanie nudy z życia.

W 2018 roku Piotr Gruszka i Aleksandra Szettel-Gruszka wzięli udział w drugiej edycji programu telewizyjnego typu talk-show The Story of My Life. Historia naszego życia, w którym przedstawili losy swojego związku.

Źródło: Instagram gruszka3

Wiosną 2021 roku małżeństwo Gruszków mogliśmy oglądać w programie Power Couple. Para doszła aż do finału, jednak ostatecznie reality show wygrali Katarzyna Pakosińska i Irakli Basilashvili. Finałowe zadanie o nazwie „Cztery pory roku” nie spodobało się widzom programu. Uczestnicy w tej konkurencji mierzyli się z upałem, wiatrem, mrozem i deszczem. Organizm Aleksandry Szettel-Gruszki źle zareagował na gwałtowne zmiany temperatur i konieczna była interwencja medyczna.

Piotr Gruszka – dzieci, Maria, Julian i Helena Gruszka

Piotr Gruszka i Aleksandra Szettel-Gruszka mają trójkę dzieci. Najstarsza jest Maria, później na świecie pojawił się Julian a najmłodsza córka ma na imię Helena. Gdzie mieszka rodzina Gruszków? Rodzina mieszka w dużym domu pod Częstochową. Czym zajmują się dzieci znanej pary? Marysia Gruszka gra w siatkówkę. Natomiast Julian Gruszka nie poszedł w ślady ojca i zamiast siatkówki wybrał piłkę nożną. Helena Gruszka jest jeszcze bardzo mała i ma czas na wybór swojej drogi życiowej.

Zobacz: Joanna Przetakiewicz – pierwszy mąż, wiek, ojciec jej dzieci, wykształcenie, młoda, kiedyś, Joanna Przetakiewicz i Aleksander Przetakiewicz

Ostatnio dodane
Powiązane