Dominika Gawęda – dzieci, mąż, wzrost, wiek, pochodzenie, partnerzy

Temperamentna wokalista zespołu Blue Cafe, która swoim głosem zdobyła rzesze fanów. Swoją karierę rozpoczynała w znanych programach telewizyjnych, by ostatecznie przejąć rolę frontmenki po Tatianie Okupnik. Nieczęsto mówi o sprawach prywatnych, jednak w obliczu ostatnich wydarzeń z jej życia musiała podzielić się z publicznością kilkoma informacjami. Czy ma męża? Partnera? Jest w ciąży? A może jest już matką? Skąd pochodzi? Jaki jest jej wiek i wzrost? Odpowiemy na wszystkie te pytania!

Zobacz: Adrian Rozenek – kto to? Wiek, syn Jacka Rozenka, zawód, Wikipedia

Dominika Gawęda – kto to? Pochodzenie, wiek, wzrost [h2]

Wokalistka Blue Cafe pochodzi z Bielsko Białej, gdzie urodziła się 30 kwietnia 1985 roku. Ukończyła tam również Liceum Artystyczne im. Stanisława Wyspiańskiego. Już wtedy wiedziała, że chce śpiewać, a marzenia zaczęła przekuwać w rzeczywistość.

Jak już wspomnieliśmy, swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w telewizji. W 2002 roku wystąpiła w jednym z odcinków Drogi do Gwiazd, który wygrała. Dwa lata później wzięła udział w eliminacjach polskiej edycji Idola. Przedostała się do drugiego etapu i niestety na tym zakończyła swoją przygodę z programem. Jej ostatnim telewizyjnym podejściem było wystąpienie w Szansie na sukces.

Wszystko to, to jednak jedynie wstęp. W 2006 następuje przełom w jej karierze, a 20-letnia Dominika zostaje wokalistką legendarnego zespołu Blue Cafe. Początki, jak sama mówi, były dla niej raczej trudne. Musiała się wówczas mierzyć z licznymi porównaniami do byłej frontmenki zespołu Tatiany Okupnik. Jednak artystka nie ugięła się pod napływem negatywnych komentarzy, bo już wkrótce pojawiły się nowe, bardzo pozytywne.

Źródło: Instagram bluecaffe_official

Fakt, że w 2012 była nominowana do Superjedynki w kategorii Super Artysta, mówi sam za siebie. Obecnie wielu fanów nie wyobraża sobie zespołu bez niej. Razem z Blue Cafe ma już 5 “dzieci” – nagrała 5 płyt i dalej jest mocno zaangażowana w tworzenie muzyki. Ich pierwszy wspólny album to Ovosho, który powstał jeszcze w 2006 roku.

Z ciekawostek warto również wspomnieć, że razem z zespołem jako jury w Szansie na sukces wybrała Viki Gabor, jako reprezentantkę Polski w 17 Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

No i oczywiście nie możemy tu zapomnieć o obiecanym wzroście piosenkarki, która mierzy 174 cm. 

Dominika Gawęda – obecny mąż, byli partnerzy

Odpowiedzmy sobie w końcu na kluczowe pytanie. Czy Dominika ma męża? Tak, ma! Jest nim nie kto inny jak Maciej Szczepanik z zespołu Pectus.

Jednak zanim do tego przejdziemy zajmijmy się czymś mniej stabilnym niż małżeństwo. Kim byli jej poprzedni partnerzy?

Ze wszystkich pogłosek, jakie udało nam się zebrać, znaleźliśmy tylko jedną, wiarygodną poszlakę. Więc bardziej niż o partnerach będziemy mówić tu o partnerze.

Zanim jeszcze wokalistka wyszła za mąż, często plotkowano o jej rzekomym romansie z liderem i założycielem zespołu Pawłem Rurakiem-Sokalem. Mimo dość sporej różnicy wieku mieli potajemnie się spotykać, czemu oficjalnie zaprzeczali.

Dominika w swoim wystąpieniu w Dzień dobry TVN próbowała wyjaśnić tą sytuację:

Jednak ich zachowanie (na scenie i nie tylko) oraz liczne doniesienia o tym, że mieszkają razem, dawały fanom nieco inny pogląd na tą sprawę. Wzrost liczby spekulacji był więc w tej sytuacji nieunikniony.

W pewnym momencie doszło nawet do poważnych kłótni w zespole, które wywołać miał nie kto inny, jak właśnie aktualny, pierwszy mąż Dominiki – Maciej Szczepaniuk. Artystka była nim wówczas mocno zauroczona, a cała sytuacja wywołała złość u lidera kapeli, który znany jest ze swojej zaborczości. Bano się kolejnego rozłamu, a miejsce Dominiki w Blue Cafe stanęło pod znakiem zapytania.

Ostatecznie jednak przetrwało i uczucie, i pozycja wokalistki!

Zobacz: Joanna Przetakiewicz – pierwszy mąż, wiek, ojciec jej dzieci, wykształcenie, młoda, kiedyś, Joanna Przetakiewicz i Aleksander Przetakiewicz

Dominika Gawęda – pierwszy mąż

Wróćmy więc do pierwszego męża artystki – Macieja Szczepaniuka. Nie wiemy jak, gdzie i kiedy urodziło się ich uczucie. Swój trzyletni związek ukrywali dość skutecznie.  

Jednak swoim ślubem wręcz musieli się podzielić!

Ceremonia odbyła się w Pałacu Chojnata w środku lata – 29 lipca 2017 roku. 

– mówiła w wywiadzie dla Plejady. Tak ważne dla wokalistki wydarzenie przerosło jej najśmielsze oczekiwania. 

– opowiadała w tym samym wywiadzie. Było to dla niej jak spełnienie wszystkich marzeń. 

Niedługo po tym artystkę czekała podróż poślubna, która była jedynie przedłużeniem tego wspaniałego wydarzenia. 

 – mówiła w wywiadzie dla przeAmbitniPL.

 Zapracowana na co dzień wokalistka wróciła z nową energią, by kontynuować pracę, którą kocha – tworzenie muzyki.

W jednym z wywiadów mówiła również o pozytywnych skutkach zamążpójścia. Twierdzi, że to wydarzenie, jak i jej pierwszy mąż, zdecydowanie wpłynęło na nią i nieco zmieniło ją jako muzyka. Jednak, jak podkreśla, tylko na lepsze!

Dominika Gawęda – dzieci. Plotka, że urodziła?

Czy Dominika jest lub planuje zostać matką? Aktualnie artystka nie ma dzieci i nie jest też w ciąży. Jednak w szczęśliwym związku z Maciejem Szczepaniukiem wydaje się to tylko kwestią czasu. Sama artystka zapatruje się na możliwość zajścia w ciąże bardzo pozytywnie, a zostanie mamą byłoby dla niej czymś naprawdę ekscytującym.

Od ślubu minęło już kilka lat, a jak dotychczas Dominika został jedynie matką psa shih tzu. Samej ciąży natomiast ani widu, ani słychu. Jednak jeśli się komuś poszczęści, może natknąć się na na artystkę z dzieckiem (co prawda czworonożnym) i pierwszym mężem na wspólnym spacerze.

Zobacz: Katarzyna Zielińska – dzieci, kiedyś, Katarzyna Zielińska Wojciech Domański, wzrost, fryzury, mąż

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane