Najpopularniejsze damskie i męskie tatuaże

Zdobienie ciała może się odbywać na przeróżne sposoby, właściwie nie ma jednego, który cieszyłby się największą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się nie tylko na kolczyki w przeróżnych miejscach na ciele, ale także modyfikacje w postaci implantów i tatuaże. W wielu przypadkach to chęć wyróżnienia się z tłumu, ale także pokazania swojego indywidualizmu. Warto zauważyć, że najpopularniejsze tatuaze mogą być inspirowane gwiazdami muzycznymi, bądź też wciąż zmieniającą się modą. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że jest to trwałe rozwiązanie, a usunięcie takich zdobień, jest nie tylko kosztowne, ale bardzo często może nieść z sobą także niekorzystny wygląd skóry jak pozostałości po barwnikach, czy nawet blizny, jeśli proces usuwania nie przebiegł w odpowiedni sposób. Oczywiście nie sposób zauważyć, że najpopularniejsze tatuaże damskie, to przede wszystkim motywy kwiatowe, dużym zainteresowaniem cieszą się również imiona dzieci, partnerów, czy ważne daty.

Zobacz: Najpopularniejsze mangi w Polsce i na świecie

Jakie tatuaże są teraz modne? 

Ogromnym uznaniem cieszą się motywy naturalne. Dlatego najpopularniejsze tatuaże męskie to przede wszystkim zwierzęta, ale równie dużym zainteresowaniem cieszą się postacie z gwiezdnych wojen, czy sentencje. Panowie bardzo często decydują się na coś odważnego, co podkreśli ich męskość. Jeśli ktoś był w wojsku, czy też przeszedł poważne operacje, to także można ukryć blizny czy pozostałości po nich w ten sposób. Wiadomo, że na początku należy określić bezpieczeństwo, ale także wybrać odpowiedni wzór. Nie sposób zauważyć, że zdarzają się także oklepane tatuaże. Można do nich zaliczyć nie tylko imiona partnerów, gdyż w przypadku rozstania, pojawia się problem, który nie zawsze można przykryć. Zdarza się, że tatuaż to jedynie zakład, wykonywany po znajomości po alkoholu, może być przykrą pamiątką na lata. Obecnie najpopularniejsze tatuaze to nie tylko takie, które są przemyślane, ale najczęściej są nimi kwiaty, pnącza, czy też tatuuje się tak zwany rękaw, czy rękę na całej powierzchni od ramion aż po dłoń.

Źródło: pixabay.com

Najpopularniejsze damskie tatuaże  

Od czasu do czasu można zauważyć, że panie także chętnie oddają swoje ciało w ręce profesjonalistów, by umieścili na nich określone wzory. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko kwiatki, delikatne zdobienia przypominające bransoletki, ale także bardziej odważne i większe motywy jak zwierzęta. Trudno określić, jakie są najpopularniejsze tatuaże damskie, ponieważ moda się zmienia, jednak takim ponadczasowym rozwiązaniem są motywy wymienione powyżej. Wiadomo, że jeśli ktoś długo zastanawia się nad tym, co będzie dla niego najlepsze, to warto pomyśleć o tym, że będzie to pamiątka na długie lata. Najpopularniejsze wzory tatuaży to kruki, czaszki, motywy kwiatowe, ale także szkice postaci bajkowych i tym podobne. 

Zobacz: Agnieszka Grzelak – wiek, ile ma lat, bez makijażu, tatuaże, wikipedia, wzrost, rok urodzenia

Najpopularniejsze męskie tatuaże

Panowie zdecydowanie odważniej dobierają dla siebie tatuaże. Można zauważyć, że są one większe, mają zdecydowanie mocniejsze kolory, czy bardziej mroczny klimat. Oklepane tatuaże męskie to przede wszystkim tribala, która była modna swego czasu, ale również znaki chińskie. Jeszcze z dziesięć lat temu, to były najpopularniejsze tatuaże. Właściwie każda osoba, która decydowała się na tatuaż, wybierała te opcje, szczególnie dużą popularnością ten pomysł cieszył się wśród panów. 

Czy tatuaże są jeszcze modne?

Moda na tatuaże trwa. Zmienia się jedynie motyw, który jest najchętniej stosowany. Wiadomo, że często w salonach pojawiają się klienci, którzy mają własny pomysł i chcieliby niebanalne wykonanie, dlatego dla nich specjalnie jest wykonywany projekt. Najpopularniejsze wzory tatuaży to nie tylko motywy zwierzęce, roślinne, czy postacie z seriali, ale również sentencje, daty, czy imiona ważnych w życiu osób. Moda zmienia się niezwykle szybko, stąd też widoczne są zmiany w zdobieniach na ciele. Oczywiście nie warto kierować się tym, co jest modne, ponieważ tatuaż powinien być zgodny z własnymi przekonaniami, ale przede wszystkim należy pamiętać, że ten rodzaj zdobienia jest na długi czas, a jego usunięcie nie tylko kosztowne, ale często może pozostawić widoczne ślady. Najpopularniejsze tatuaże męskie to motywy z seriali, filmów, postacie aktorów, ale także motywy zwierzęce. Często można spotkać panów, którzy zdobią ciało motywami czaszek, czy ważnych dla nich słów. Oczywiście zdarzają się oklepane tatuaże, należą do nich nie tylko motywy związane z klubami piłkarskimi, ale również tatuaże wykonane poza studiem, których wygląd pozostawia wiele do życzenia. Najpopularniejsze tatuaże damskie to najczęściej delikatne zdobienia, można spotkać pióro, chmurki, à la bransoletki czy malutkie wzorki w dyskretnych miejscach.

Źródło: pixabay.com

Nie rób sobie oklepanych tatuaży – bądź sobą

Jeśli ktoś chciałby zdecydować się na tatuaż, to warto wybrać się do studia. Z jednej strony ma się gwarancję, że zajmą się nami profesjonaliści, natomiast z drugiej, że wszystko zostanie zrealizowane w sterylnych warunkach. Najpopularniejsze tatuaże męskie, które są wykonywane poza studiem, często są dość rozległe, dlatego ich poprawienie, czy usunięcie bywa skomplikowane. Często na imprezach można spotkać osoby, które w ramach zakładu chcą ozdobić swoje ciała. Najpopularniejsze wzory tatuaży wtedy to nie tylko imprezowe motywy, ale także imiona przypadkowych osób, czy postaci bajkowych. 

Zobacz: Najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie w Izraelu

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane