Najpopularniejsi czarodzieje z filmów i książek – znasz ich?

Świat magii zasługuje na szczególnie duże uznanie, jeśli chodzi o książki, seriale, filmy, czy opowiadania. Uwielbiamy uciekać od rzeczywistości w całkowicie inny świat, ponieważ pozwala to na rozwinięcie nie tylko naszej kreatywności, ale również pobudza naszą wyobraźnię i pozwala się zrelaksować. Nic więc dziwnego, że tematyka jest popularna i kolejne pozycje pojawiające się na rynku w mniejszym lub większym stopniu ją poruszają. Najpopularniejsi czarodzieje to nie tylko postacie z książek, ale i komiksów czy filmów. Wszelkie nowości, które pojawiają się na rynku, cieszą się dużą popularnością, przynajmniej w pierwszym okresie. Oczywiście są i tacy legendarni czarodzieje, których uznaje się za ponadczasowych, jednak na to miano nie każdy zasługuje. Obecnie znani czarodzieje z bajek to nie tylko Harry Potter, ale z pewnością starsze pokolenie pamięta przygody Asterixa i Obelixa, w którym mag przyrządzał specjalny napój dodający mocy.

Zobacz: Najpopularniejsze damskie i męskie tatuaże

Najpopularniejsi czarodzieje w Harrym Potterze 

Przygody młodego czarodzieja to pewnego rodzaju klasyka, która zafascynowała osoby w każdym wieku. Co więcej, nawet teraz, gdy tylko w telewizji pojawia się któraś z części o Harrym, przed ekranami zasiadają całe rodziny, by jeszcze raz przeżyć te wspaniałe przygody. Najpopularniejsi czarodzieje to oczywiście Harry, Hermiona i Ron. W szkole nauczycielami byli legendarni czarodzieje, a każdy z nich posiadał inną specjalną moc. Oczywiście każdy fan ma wśród nich takich, których uwielbia i takich, których nie lubi. To zupełnie naturalne, ponieważ w każdej przygodzie mamy mniej i bardziej lubianych bohaterów. 

Źródło: filmomaniak.pl

Najpopularniejsi czarodzieje w innych książkach 

Popularność postaci bajkowych, które miały ponadludzką moc to nie tylko fantazja, ale pokazanie, że w każdym z nas znajduje się coś innego, co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Przykładem mogą być inni znani czarodzieje z bajek. Dzwoneczek z Piotrusia Pana, czy Papa Smerf. Pomimo tego, że mieli cechy ludzi, to jednak mieli także czarodziejskie moce, które wykorzystywali do specjalnych celów. Najpopularniejsi czarodzieje to także postacie występujące w Gumisiach, w końcu do wyczarowania soku z gumijagód trzeba było mieć specjalne zdolności. Co jakiś czas można spotkać w książkach informacje o tym, że w niektórych rejonach świata żyli legendarni czarodzieje. Często osobom, którym się dobrze wiedzie, przypisuje się nadludzkie zdolności, kiedyś nawet surowo za to karano.

Zobacz: Najpopularniejsze lalki dla dziewczynek w Polsce i na świecie

Najpopularniejsi czarodzieje w filmach 

Od czasu do czasu można zauważyć, że pojawiają się nowe postacie, które cieszą się dużą popularnością. Przykładem są oczywiście znani czarodzieje z bajek dla dzieci, takie jak wróżki. Z pewnością wielu dorosłych także może się pochwalić, że w czasach dziecięcych miało swoich ulubionych bohaterów bajkowych, którzy posiadali specjalne zdolności. Od pewnego czasu ludzie uwielbiają uciekać w świat fantasy, ponieważ dla wielu to szansa na to, by jednak odetchnąć od spraw zawodowych czy obowiązków domowych. Wiadomo, że najpopularniejsi czarodzieje to wciąż Harry Potter wraz z przyjaciółmi, ponieważ cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku.

Najpopularniejsi Polsce czarodzieje

Prawdą jest, że w ostatnim czasie legendarni czarodzieje wracają do łask. Przede wszystkim uwielbiamy dobrze znane postacie, do których wracamy z pewnego rodzaju sentymentem. Wiele osób ma książki ze swojego dzieciństwa, które czytają swoim dzieciom, a nawet wnukom. Czytanie ma ogromną moc, dlatego warto zachęcać młodsze pokolenie do takiego spędzania czasu. W końcu znani czarodzieje z bajek to nie tylko postacie z nowości, ale również i te dobrze znane. Od czasu do czasu można zachęcać do tego, by jednak, zamiast przed telewizorem zasiąść przed książką. Dla wielu może się to okazać wspaniałą alternatywą, która z czasem może stać się nawet pasją. Warto przyjemnie spędzać czas, dlatego nawet wspólne oglądanie przygód młodego czarodzieja na ekranie, może stać się maksymalnie dużą przyjemnością. Każdy może znaleźć swojego ulubionego bohatera.

Zobacz: Najpopularniejsze musicale w Polsce i na świecie

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane