Maria Prażuch-Prokop – wiek, wzrost, mąż i dzieci oraz to, co czego nie mówi Wikipedia, czyli wszystko, czego potrzebujesz o niej wiedzieć!

Maria Prażuch-Prokop, żona znanego wszystkim dziennikarza, Marcina Prokopa to kobieta, którą zdecydowanie warto poznać bliżej. Atrakcyjna, seksowna i tajemnicza dama o uroku, któremu trudno się oprzeć… Kim naprawdę jest? Dowiesz się w naszym artykule! 

Zobacz: Marzena Słupkowska – wiek, mąż, wyszła za mąż, ile ma wzrostu, dzieci, Wikipedia

Kim właściwie jest Maria Prażuch-Prokop i skąd pochodzi?

Żona Marcina Prokopa przyszła na świat w Polsce 16 kwietnia 1979 roku, ale nie spędziła pełni młodości w ojczyźnie. Ze względu na decyzję rodziców wraz z rodziną wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkała przez kilka lat i sukcesywnie ukończyła studia. W przeciwieństwie do swoich bliskich postanowiła nie osiedlać się jednak na stałe w USA i w 2003 roku zdecydowała się na powrót do Polski. To tutaj jeszcze w tym samym roku poznała swojego przyszłego ukochanego, Marcina Prokopa i otrzymała pracę w branży marketingu i nieruchomości w Warszawie. 

Wiek, wzrost, mąż i dzieci, czyli podstawowe informacje o Marii Prażuch-Prokop – sprawdź, czego nie powie ci Wikipedia! 

Mąż Marii, Marcin Prokop mierzy 2,06 metra i ma obecnie 45 lat (14 lipca 1977), z kolei precyzyjny wzrost jego żony nie jest znany mediom. 43-letnia Maria Prokop wciąż pozostaje osobą stosunkowo skrytą i stroniącą od kamer, dlatego masowa telewizja i prasa w dalszym ciągu nie wiedzą o niej wszystkiego. Nieoficjalne dane podają jednak, że wzrost Marii Prażuch-Prokop liczy 162 cm. To nie wszystko! 

Czy Prokopowie mają dzieci? 

Maria Prażuch-Prokop wraz z mężem doczekali się córeczki, która jest dziś w wieku 16 lat. Jak mówi nastolatka: całkiem możliwe, że pójdzie w ślady taty. Czy jesteśmy świadkami narodzin nowej gwiazdy telewizji? 

Na co choruje Maria Prażuch-Prokop? 

Powróciwszy do Polski w 2003 roku, Maria rozpoczęła pracę w warszawskim przedsiębiorstwie, gdzie zajmowała się wdrażaniem działań marketingowych dla branży nieruchomościowej. Niewyobrażalnie szybkie tempo życia, na które składała się intensywna praca i sport oraz codzienne domowe perypetie poskutkowały ostatecznie problemami ze zdrowiem. Kobieta trafiła do szpitala i otrzymała diagnozę nerwicy lękowo-napadowej. Sprawdź, co na ten temat mówi Wikipedia!

Źródło: instagram.com/mariaprokop_yoga/

Czym jest nerwica lękowo-napadowa? 

Nerwica lękowo-napadowa natury psychicznej, której objawy odczuwalne są również w sferze fizycznej. Schorzenie klasyfikuje się jako grupę zaburzeń, których podstawowym i wspólnym symptomem jest odczuwanie lęku – lęk ten może utrzymywać się miesiącami, a nawet latami, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Badania wskazują, że zaburzenia około-nerwicowe przejawia około 8 milionów Polaków, a więc około ⅕ całego polskiego społeczeństwa. 

Czym się zajmuje i co robi Maria Prażuch-Prokop na co dzień? 

Po wizycie w szpitalu zgodnie z zaleceniami, Maria zdecydowała się zmienić tryb życia i zredukować stres; około 2017 roku zrezygnowała z pracy i zaczęła praktykować jogę, o czym możemy przekonać się między innymi na jej aktywnie prowadzonym instagramie. Dziś po latach zdobywania wiedzy i nabywania doświadczenia, Maria należy do grona znanych joginek – pracuje w tym zawodzie obecnie w jednej z warszawskich szkół. 

Zobacz: Artur Barciś nie żyje – czy to prawda?

Maria-Prażuch Prokop – co trenerka sądzi o jodze i dlaczego? 

Maria Prażuch-Prokop na co dzień praktykuje i zawodowo naucza sztuki jogi swoich podopiecznych. Jak twierdzi kobieta: “dużo osób mówi mi, że odczarowuję tę jogę z przekonania, że to tylko na uduchowionych, szczupłych, rozciągniętych, takich czy siakich. Joga jest dla każdego. Szczególnie jeśli mamy problemy zdrowotne, możemy tak dobrać ćwiczenia, żeby służyła, a nie przeszkadzała”. Maria naturalnie zajmuje się popularyzację tego sportu, ale pewnym jest, że robi to z pełnym przekonaniem do jego wartości. Poznaj zalety uprawiania jogi według Marii Prażuch-Prokop: 

  • Redukcja stresu i stanów lękowych – rekreacja w formie jogi usuwa napięcie emocjonalne i pomaga się wyciszyć (zarówno w trakcie sesji, jak i po jej zakończeniu)
  • Walka z bezsennością – regularne uprawianie jogi, najsilniej ze wszystkich innych rodzajów sportu, wzmaga zdolność organizmu do zdrowego snu
  • Obniżenie odczuwania bólu – uprawianie jogi, pod warunkiem dostosowania ćwiczeń do konkretnego przypadku, może skutecznie zredukować bóle reumatyczne, nowotworowe i napięciowe
  • Poprawa mobilności ciała – codzienne ćwiczenia ruchowe i oddechowe poprawiają nie tylko zdolność do skupienia i redukcji stresu, ale i wpływają na sferę czysto fizyczną organizmu człowieka
Źródło: instagram.com/mariaprokop_yoga/

“Uważność to życie tu i teraz, w tym momencie. Joga uczy jej poprzez to, co dzieje się w ciele. Uważność zdobytą podczas praktyki możemy przenieść na wszystkie sfery życia i ćwiczyć się w pielęgnowaniu tej bardzo ważnej cechy umysłu. W ten sposób rozwijamy też umiejętność koncentracji” – mówi trenerka. Odczuwalne różnice w codziennym funkcjonowaniu gwarantuje już 20 minut jogi dziennie! 

Czy Maria Prażuch-Prokop jest w ciąży? 

Masowe media, zgodnie ze swoją charakterystyką i nazewnictwem, podają niestety niejednokrotnie masę bzdur i plotek. Czy Maria Prażuch-Prokop jest w ciąży? Nic na no nie wskazuje, a sama para, jak przyznaje, skupia się aktualnie na mądrym wychowaniu swojej córki – Zofii (Sophie Prokop). Małżeństwo wbrew doniesieniom nie spodziewa się syna, a co za tym idzie, z całą pewnością Maria nie jest w ciąży. 

Zobacz: Adrian Benedyczak – daty dołączenia, gol, wzrost, wiek, dziewczyna, żona, dzieci, kontuzja

Ostatnio dodane
Powiązane