Danny Griffin – wiek, wzrost, filmy, dziewczyna

Danny Griffin (wiek 25 lat) urodził się 2 lipca 1997 roku w Londynie, ale całe dzieciństwo i młodość spędził w Kornwalii. W wieku 17 lat wrócił do stolicy i rozpoczął studia aktorskie. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Poza tym, że grywa w filmach, jest również członkiem społeczności gamingowej na Twitchu. Niewielu wie, że tak naprawdę nazywa się Daniel Patrick, a nie Danny. 

W Polsce aktor nie jest aż tak popularny jak w Stanach Zjednoczonych, czy Wielkiej Brytanii. O wiele więcej mówi się i pisze o jego dziewczynie Abigail Cowen. Jeśli interesuje Cię, kim jest Danny Griffin, koniecznie czytaj dalej. Z naszego tekstu dowiesz się:

 • jakie są pasje Griffina poza aktorstwem,
 • gdzie aktualnie mieszka,
 • kim jest jego dziewczyna,
 • w jakich filmach i serialach zagrał Danny Griffin,
 • na ile rynek wycenia wartość jego wizerunku. 

Danny Griffin – wiek, wzrost, waga

Z informacji biograficznych aktora wiadomo, że jego wiek to 25 lat. Jeśli chodzi o wzrost – jest wysoki, bo mierzy 185 cm. Waży około 75 kg, ma blond włosy i niebieskie oczy. 

Jak przystało na zodiakalnego raka, jest osobą o dużej empatii, chętnie pomaga przyjaciołom i rodzinie w potrzebie. Kocha też zwierzęta. Wszystko, w co się angażuje, wykonuje na 100% swoich możliwości. Zdarza mu się oddawać pasjom lub pracy i zapomnieć o świecie zewnętrznym. 

Danny Griffin to aktor młodego pokolenia, który zachwyca nastolatki na całym świecie. Na Instagramie obserwuje go 1,4 mln osób. Publikuje fotografie z planów filmowych, na których się pojawia. Można obejrzeć u niego także kilka filmów z końmi – Danny Griffin jeździ konno od 11 roku życia. Niektórzy przypuszczali nawet, że zawodowo zwiąże się z jeździectwem. 

Danny Griffin nie jest bohaterem plotkarskich portali. Próżno szukać informacji na temat skandali z jego udziałem. Choć co nieco można przeczytać na Instagramie, generalnie chroni swoją prywatność. 

O rodzicach Danny’ego nie wiadomo zbyt wiele. Oboje są Brytyjczykami. Ojciec pracuje w biznesie, a mama nie pracuje zawodowo, za to zajmuje się domem. Nie wiadomo, czy Danny Griffin ma rodzeństwo. W żadnym z wywiadów nie mówi o swojej rodzinie. 

Źródło: instagram

Danny Griffin – dziewczyna, z kim jest? 

Wszystkie fanki Danny’ego Griffina musiały pogodzić się z tym, że od września ubiegłego roku aktor jest w związku. Jego dziewczyna to Abigail Cowen. Para zaczęła się spotykać podczas kręcenia drugiego sezonu The Winx Saga. Gdy Danny Griffin przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, okazało się, że jego dziewczyna jest jednocześnie jego sąsiadką. 

Czy dziewczyna Griffina jest osobą publiczną? Tak, wiadomo o niej całkiem sporo. 

Abigail Cowen jest amerykańską aktorką i modelką. Szerokiej publiczności znana jest z roli Bloom w serialu The Winx Saga. Znamy też kilka szczegółów na temat jej wyglądu:

 • wiek 24 lata (urodzona 18 marca 1998 roku),
 • wzrost 170 cm,
 • waga około 55 kg.

Zobacz: Klaudia Kołodziejczyk ,,Sheeya’’ – wzrost, wiek, waga, kim jest dziewczyna Gimpera?

Danny Griffin – filmy

Jeśli chodzi o filmy, Danny Griffin nie ma na swoim koncie udziału w wielu produkcjach. Żadna z nich nie była bardzo popularna w Polsce, choć serial Przeznaczenie ma grono oddanych fanów. Na scenie występuje od 2015 roku. Największą popularność przyniosła mu rola Sky w serialu The Saga Winx. Wtedy to zaczął być znany szerszej publiczności. Wcześniejsze filmy czy seriale, w których zagrał, nie przyniosły mu aż takiego rozgłosu. 

Filmy, w których zagrał Danny Griffin to:

 • Świąteczny kac z 2017 roku
 • The Gentelman z 2019 roku.

Pojawił się też w kilku serialach telewizyjnych:

 • Życie w cuglach (gościnnie),
 • Ale obciach (gościnnie), 
 • Odwet (drugoplanowa rola),
 • Przeznaczenie: Saga Winx (główna rola). 

Gdy mieszkał jeszcze w Londynie, występował w spektaklu Dzieci kolei w teatrze King’s Cross. 

Zanim związał się na stałe z branżą filmową, był wziętym modelem, związanym z agencją IMG Models. Wystąpił w wielu kampaniach dla popularnych marek odzieżowych. Pojawiał się też w magazynach modowych. Obecnie jego wizerunek wyceniany jest przez specjalistów na 2,5 miliona dolarów. 

Uważni obserwatorzy zwracają uwagę na to, że Danny Griffin to miłośnik markowej odzieży i dodatków. Jako były model zachował w sobie zamiłowanie do produktów z wyższej półki. Mówi się, że świetnie dba o swój wizerunek, co już niebawem może przynieść mu kolejne role filmowe. Sądząc po tym, jak oceniany jest w roli Sky, można śmiało przypuszczać, że jeszcze nie raz pojawi się na czerwonym dywanie i przyciągnie do siebie wszystkich fotoreporterów.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane