Łukasz Mejza majątek – ile zarabia wiceminister?

Łukasz Mejza to poseł z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, który duży rozgłos zyskał w 2021 r. To właśnie wtedy były już wiceminister sportu trafił na pierwsze strony gazet, a więcej na jego temat można było dowiedzieć się również z Internetu i telewizji. Jak się bowiem okazało, jego spółka Vinci NeoClinic miała m.in. organizować szkolenia finansowane dzięki uzyskiwanym we wzbudzający kontrowersje sposób funduszom z Unii Europejskiej. Śledztwo przeprowadzone przez dziennikarzy Wirtualnej Polski doprowadziło do ujawnienia niejasnych działań polityka i jego firmy, a w konsekwencji tego utraty przez niego stanowiska wiceministra sportu. W obliczu zaistniałych okoliczności wielu Polaków postanowiło bliżej przyjrzeć się finansom (i nie tylko), jakimi dysponuje Łukasz Mezja. Majątek polityka wzięli pod lupę kolejni dziennikarze, sprawdzając czy jest on zgodny z oświadczeniami majątkowymi, które składał w czasie trwającej kadencji sejmu, i czy w dokumentach podpisanych przez polityka znalazły się wszystkie informacje na temat m.in. jego nieruchomości, dochodów czy udziałów.

Zobacz: Emil Stępień majątek – ile zarabia?

Łukasz Mejza – majątek

Źródło: instagram.com/lukasz.mejza/

Na podstawie oświadczenia majątkowego Łukasza Mejzy z 2022 r. można stwierdzić m.in. to, jakimi nieruchomościami i jaką ilością gotówki dysponuje. Z treści dokumentu wynika, że poseł posiada na swoim koncie bankowym 450 tys. złotych, a także kilka udziałów w dwóch należących do niego spółkach (m.in. wspomnianej już Vinci NeoClinic). Ponadto jest właścicielem mieszkania o wielkości 59 m2 o wartości, która wynosi pół miliona złotych. Nico więcej polityk zdołał uzyskać w ramach prowadzenia firmy Future Wolves (jednoosobowa działalność gospodarcza), której działalność opiera się na organizacją szkoleń dotyczących m.in. tzw. kompetencji miękkich). Dodatkowo w ciągu roku od złożenia poprzedniego oświadczenia były wiceminister sportu zdołał zarobić kilkadziesiąt niemal 100 tysięcy złotych w ramach pełnienia swoich obowiązków poselskich. Każdy zatem może sam ocenić, czy majątek Łukasza Mejzy należy uznać za duży bądź nie, mogąc zestawić go np. z oświadczeniami majątkowymi innych posłów obecnej kadencji, także dostępnymi na oficjalnej stronie internetowej jednej z dwóch izb polskiego parlamentu.

Na czym zarabia Łukasz Mejza?

Z oświadczenia majątkowego Łukasza Mejzy i informacji dziennikarzy na jego temat wynika, że posiada on różne źródła utrzymania. Jednym z nich jest oczywiście działalność polityczna. Poza nią poseł posiada m.in. wymienioną już przez nas firmę Future Wolves, wchodzącą w skład spółki Vinci NeoClinic. Działalność tej ostatniej wzbudziła swego czasu najwięcej kontrowersji, a w zasadzie sposób pozyskiwania przez nią funduszy na jej organizowane przez nią szkolenia. Ponadto jej działalność wywołała duże kontrowersje także z innego powodu. Jak się bowiem okazało, oferowała ona możliwość skorzystania ze specjalistycznego i efektywnego leczenia poza Polską nieuleczalnie chorym pacjentom. Do tej pory nie udało się jednak znaleźć medycznego potwierdzenia metod proponowanych przez spółkę Vinci NeoClinic osobom cierpiącym na m.in. nowotwory, stwardnienie rozsiane oraz Parkinsona. W przeszłości na wielkość majątku Łukasza Mejzy wpływ miały również przychody z prowadzonego przez niego handlu maseczkami pozbawionymi medycznych atestów, które miały chronić przed koronawirusem, co również udało się wykazać dziennikarzom WP. To także wpłynęło w znacznym stopniu na ostatecznie podanie się polityka do dymisji ze stanowiska wiceministra sportu w grudniu 2021 r., która została przyjęta. 

Zobacz: Ile zarabia statysta w reklamie?

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane