Jerzy Bińczycki – dzieci, żony, na co zmarł, wiek, wzrost, choroba

Jerzy Bińczycki to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów XX wieku. Na przestrzeni swoich lat pracy, artysta miał okazję grać u najważniejszych polskich reżyserów: Andrzeja Wajdy, Jerzego Hoffmana, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Antczaka, Kazimierza Kutza. W filmach autorstwa wymienionych osób, Bińczycki tworzył swoje największe kreacje, w których mógł rozwinąć swoje emploi, jako dobroduszny, poczciwy mężczyzna, który dzielnie stawia czoła różnym przeciwnościom losu (Bogumił Niechcic w ,,Nocach i dniach’’, profesor Rafał Wilczur w ,,Znachorze’’ czy Felicjan Dulski w serialu ,,Z biegiem lat, z biegiem dni…’’).

Zobacz: Jerzy Trela – na co zmarł? Nowotwór?

Artysta oprócz bogatego dorobku filmowego może pochwalić się także wieloma znakomitymi rolami, które stworzył w teatrze. W latach 1961-1965 Bińczycki był etatowym aktorem w Teatrze Śląskim imienia Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, a następnie, przez ponad 30 lat, stanowił trzon słynnego krakowskiego Teatru Starego imienia Heleny Modrzejewskiej. W ostatnich miesiącach swojego życia był on także dyrektorem naczelnym i artystycznym tej placówki.

W tekście przybliżamy prywatną sferę życia aktora. Przyjrzymy się, co łączyło Jerzego Bińczyckiego i Magdalenę Łaptaś, kim są dzieci artysty, na co zmarł Jerzy Bińczycki, jakiego był wzrostu, gdzie grał, gdy był młody, kim była dla niego Aleksandra Górska, czy aktor przeżył śmierć żony oraz z jaką chorobą walczył.

Jerzy Bińczycki – wiek, wzrost, waga, na co zmarł?

Jerzy Bińczycki urodził się 6 września 1937 roku, a zmarł 2 października 1998 roku. W chwili śmierci był zatem w wieku 61 lat. Aktor był postawnym mężczyzną, mierzył około 180 cm wzrostu. Na co zaś zmarł Jerzy Bińczycki? Aktor miał chorobę serca i to na nie właśnie umarł (zawał) zaledwie tydzień po zakończeniu okresu zdjęciowego do ,,Pana Tadeusza’’. Premierowego pokazu filmu już nie dożył. 

Źródło: sofijon.pl

Jerzy Bińczycki – młody 

Pewne jest, że młody Bińczycki zakochał się w młodszej koleżance, którą poznał w trakcie aktorskich studiów, Aleksandrze Górskiej (kobieta jest w ostatnim czasie znana czasie z roli babci Lucyny Wielickiej w serialu ,,Ojciec Mateusz’’). Wiadomo, że byli przez pewien czas parą, a młody artysta planował nawet uderzać w konkury. Niestety, Aleksandra Górska ukończyła studia prędzej niż jej ówczesny partner, przez co szybciej dostała angaż w teatrze Śląskim. Gdy po roku Bińczycki również został zatrudniony w tej placówce, na miejscu okazało się, że jego ukochana ma już nowego partnera, aktora Andrzeja Szajewskiego, z którym ma dwoje dzieci. Przyszły ,,Znachor’’ bardzo przeżył swój zawód miłosny.

Zobacz: Adrian Zandberg – żona, Olaf Zandberg, wzrost, życiorys, żyd, pochodzenie, młody, poglądy

Jerzy Bińczycki – żony 

Jerzy Bińczycki miał w swoim życiu dwie żony: aktorkę Elżbietę Willównę oraz teatrolog Elżbietę (z domu Godorowską). Aktor posiada dzieci z każdą z kobiet. Z pierwszą małżonką Jerzy Bińczycki ma córkę Magdalenę Łaptaś, z drugą, syna Jana Bińczyckiego. Czasami pojawią się plotki, jakoby artysta ponownie ożenił się, gdyż przeżył wcześniej śmierć żony, ale to nieprawda. Związek zakończył się rozwodem. Aktor przyznał po latach, że nie wierzy w aktorskie związki, bo takowe mają małe szanse na przetrwanie.

Źródło: plejada.pl

Druga żona aktora była młodsza od niego o 17 lat. Para poznała się, gdy kobieta poprosiła przyszłego męża o udzielenie jej wywiadu. Małżeństwo zakończyła niespodziewana śmierć aktora. Artystę w strugach deszczu, żegnał tłum krakowian i inni znakomici koledzy po fachu. Msza żałobna odbyła się w Bazylice Mariackiej. Ówczesna minister kultury Joanna Wnuk-Nazarowa podczas laudacji na cześć nieboszczyka mówiła, że osierocił on wielomilionową widownię, publiczność Teatru Telewizji Polskiej, która stale wyczekiwała jego kolejnych kreacji. W trakcie egzekwii żałobnikom brzmiała pamiętna melodia Waldemara Kazaneckiego z ,,Nocy i dni’’ grana na tę okoliczność na trąbce.

Jerzy Bińczycki – dzieci 

Jak już zostało wspomniane, aktor ma dwoje dzieci. Magdalena Łaptaś to córka Jerzego Bińczyckiego z pierwszego małżeństwa. Wiadomo, że kobieta ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktorat obroniła zaś w dziedzinie archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Owocem z drugiego związku aktora jest syn Jan, który jest kulturoznawcą.

Jerzy Bińczycki i Magdalena Łaptaś 

Nie wiemy, jakie relacje łączyły dokładnie Jerzego Bińczyckiego i Magdalenę Łaptaś. Kobieta z pewnością odziedziczyła geny po rodzicach-aktorach gdyż kierunek, jaki zdecydowała się studiować, zdecydowanie świadczy o podobnych, artystycznych zainteresowaniach.

Jerzy Bińczycki i Jan Bińczycki 

Jan Bińczycki to syn Jerzego z jego drugiego małżeństwa. O mężczyźnie nie wiemy praktycznie nic, poza tym, że urodził się w 1982 roku (był zatem w wieku 16 lat, gdy zmarł mu ojciec) i jest z wykształcenia kulturoznawcą.

Z tekstu można było poznać prywatną część życia znakomitego aktora. Sprawdziliśmy, co łączyło Jerzego Bińczyckiego i Magdalenę Łaptaś, kim była dla niego Aleksandra Górska, na co zmarł Jerzy Bińczycki, kim są dzieci artysty, jakiego był wzrostu, czy przeżył zawód miłosny, gdy był młody, czy plotki, jakoby miał przeżyć śmierć żony są autentyczne oraz z jaką chorobą walczył.

Zobacz: Hubert Urbański – wiek, wzrost, żona, waga, ile zarabia, nie żyje?

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane