Mateusz Gessler – rodzice, Wikipedia, kim jest dla Magdy Gessler?

Nie ma chyba osoby w Polsce, która nie kojarzyłaby nazwiska Gessler. Wszystko za sprawą słynnej restauratorki, która od kilkunastu lat przemierza Polskę w celu przeprowadzenia jak największej ilości rewolucji w lokalach gastronomicznych. Trochę później głośno zrobiło się o innym Geslerze, który został jurorem tvnowskiego MasterChef Junior. Zastanawialiście się kiedyś jakie są powiązania między Magdą Gessler a Mateuszem Gesslerem? 

Z pewnością łączy ich pasja do gotowania i pysznego jedzenia. Ponadto obydwoje są właścicielami kilku restauracji i pracują dla tej samej stacji telewizyjnej. Kim jest Mateusz Gessler dla Magdy Gessler? Czy to prawda, że jest jej synem? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale także dowiesz się innych ciekawych informacji o wspomnianym kucharzu. Zamiast zaglądać na Wikipedię, po prostu przeczytajcie, co dla Was przygotowaliśmy.   

Kim jest Mateusz Gessler dla Magdy Gessler? 

Nad tym, kim jest Mateusz Gessler dla noszącej identyczne nazwisko Magdy, zastanawiała się pewnie nie jedna osoba. My znamy prawdę i zamierzamy się z nią z Wami podzielić. Przejrzeliśmy drzewo genealogiczne rodziny Gessler, żeby sprawdzić powiązania między Mateuszem a Magdą Gessler. Dla wielu osób może to wszystko okazać się niemałym zaskoczeniem. 

źródło: Instagram

Czy Mateusz Gessler jest synem Magdy Gessler? 

Magda Gessler ma dwójkę dzieci; syna i córkę. O tej drugiej sporo się mówiło niedawno ze względu na drugą ciążę. Mowa oczywiście o Larze Gessler, która chętnie pokazuje się na warszawskich salonach, korzystając z tego, że ma znaną mamę. Jej przyrodnim bratem nie jest nikt inny niż Tadeusz Müller, będącym owocem pierwszego małżeństwa Magdy. Mężczyzna poszedł w ślady mamy i jest zarówno restauratorem, jak i kucharzem. Dodajmy jeszcze, że Lara jest w wieku 33 lat, a Tadeusz 39 lat. 

Jak się okazuje, Mateusz Gessler nie jest synem Magdy. Prowadząca Kuchenne rewolucje nazwisko Gessler przejęła po swoim drugim mężu – Piotrze, który wraz ze swoim bratem Adamem, są synami Zbigniewa Gesslera. Mateusz zaś jest synem Adama, więc Magda jest dla niego ciocią, a Lara i Tadeusz kuzynami. Niewiele jednak wiadomo o ich wzajemnych stosunkach. Rzadko też wszyscy razem pozują do zdjęć.

Zobacz: Kasia Sienkiewicz – wiek, rodzice, rozstanie, studia, wzrost, ojciec, mąż

Mateusz Gessler – rodzice, Wikipedia, informacje 

Skoro wiemy już, że Mateusz nie jest synem Magdy Gessler, chcemy przedstawić Wam najważniejsze informacje z życia restauratora. W jakim jest wieku i kim są jego rodzice? Nie musicie sprawdzać Wikipedii, zrobiliśmy to za Was. 

Mateusz Gessler urodził się 31 lipca 1982 roku, więc jest zodiakalnym Lwem. Rodowity warszawiak kilka miesięcy temu skończył 40 lat. Nie udało nam się dotrzeć do informacji o jego wzroście i wadze. 

Rodzicami Mateusza są wspomniany Adam Gessler oraz Joanna Fedorowicz-Roqueblave. Rozwiedli się, kiedy był małym chłopcem. Ojciec 40-latka był synem Zbigniewa Gesslera, który zapoczątkował kulinarną tradycję jednego z najpopularniejszych klanów w Polsce. Niestety, przez większość życia Mateusz nie utrzymywał kontaktu Adamem, jednak nie ma do niego o to żalu. W jednym z wywiadów wspomniał, że nie chowa urazy, i że to jego ojciec powinien żałować, że nie widział, jak dorasta jego syn. 

Jeśli chodzi o matkę Mateusza – Joanne Fedorowicz-Roqueblave, to jest ona córką polskiego satyryka, Jacka Fedorowicza. W okresie stanu wojennego wyjechała z małym Mateuszem do Paryża, gdzie poznała swojego drugiego męża, Patrice’a. Restaurator powiedział jakiś czas temu, że zawdzięcza mu przekazanie wartości, zasad, poglądów politycznych i życiowych oraz wykształcenie. To właśnie swojej mamie i jej mężowi, 40-latek dziękuje za udane dzieciństwo, które spędził we Francji. 

Zobacz: Ludmiła Kozłowska – romans, Wikipedia, kim jest, mąż, wiek, kto to, życiorys

A jeśli już o wykształceniu mowa, to warto dodać, że mężczyzna ukończył prestiżową szkołę gastronomiczną w szwajcarskiej Lozannie. Nie dziwi nas, że poszedł w ślady swojej cioci. Czy przy tak uzdolnionej kulinarnie rodzinie mógłby wybrać inną drogę? 

Swoją przygodę z telewizją miał rozpocząć w 2014 roku jako juror polsatowskiego programu Hell’s Kitchen, jednak z powodów osobistych zmuszony był zrezygnować. Następnie od 2016 do 2021 roku mieliśmy okazję oglądać go w innym programie kulinarnym, MasterChef Junior. Dzięki niemu otrzymał nagrodę za debiut roku w plebiscycie Gwiazdy Plejady. Posiada trzy restauracje w Warszawie: Warszawa Wschodnia, Ćma i Warszawski Sen

Dla wielbicielek restauratora nie mamy najlepszych wieści. Mężczyzna jest w formalnym związku z Edytą Gessler. W 2005 roku zostali rodzicami – urodził się ich syn, Franek. Para bardzo chroni swoją prywatność i sporadycznie mówią o swojej relacji w mediach. Niezbyt wiele wiadomo też o ich dziecku. 

Poznaliście nie tylko najważniejsze informacje o Mateuszu Gesslerze, ale także wiecie, kim są jego rodzice oraz że nie jest synem Magdy Gessler. Dodaliśmy jeszcze ciekawostki, których nie znajdziecie na Wikipedii. Trzymamy kciuki za warszawskiego restauratora i życzymy samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

A co Wy o nim myślicie? Wolicie Mateusza czy jego sławną ciotkę? Dajcie znać niżej w komentarzach! 

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane