Jak wygląda casting do MasterChef?

Najpopularniejszy program kulinarny MasterChef od zawsze budzi pozytywne emocje, w końcu jest od tym, co szczególnie lubimy – o pysznych potrawach. Gotowanie na antenie z pewnością może zrobić widzom przysłowiowy smak, czyli ochotę na coś dobrego. Gdy są to zawody w gotowaniu, atrakcja może być naprawdę wyborna. Dlatego warto spróbować swoich sił i przystąpić do MasterChef. Ten jedyny w swoim rodzaju program kulinarny jest wymarzonym miejscem dla kreatywnych kucharzy, którzy nie boją się konkurencji i chcą poddać się werdyktom jury. Niecodzienne potrawy, smak rywalizacji i emocjonujący finał – to z pewnością prawdziwa kulinarna bomba na antenie. Chętnych do startu nie brakuje i każdy pasjonat dobrej kuchni może przystąpić do castingu. Jednak by trafić do uczestników programu i zawalczyć o podium, trzeba wykazać się szczególnymi predyspozycjami, nie tylko kulinarnymi. Gotowanie to pasja, zaś show rządzi się swoimi prawami, dlatego spróbować mogą tylko wybrani.

Zobacz: Ślub od pierwszego wejrzenia casting- jak się dostać?

MasterChef – Kulinarne rozgrywki na antenie TVN

Jeden z popularniejszych programów rozrywkowych o gotowaniu, jako ikona wśród kulinarnych show, od lat dostarcza widzom emocjonujących wrażeń. Zawody pod okiem Magdy Gessler, Anny Starmach i Michela Morana stawiają wysoko poprzeczkę już na etapie castingu Masterchef, więc tylko najlepsi w Polsce kucharze-amatorzy mają szansę zawalczyć o zwycięstwo, zdobyć nagrody, prestiż i rozpoznawalność. Dla zwycięzców to także szansa na dalszy rozwój i karierę w branży kulinarnej. Uczestników czeka wiele wyzwań na drodze do podium. Aby dostać się do finałowej 14-stki uczestników, trzeba pokonać setki konkurentów z całej Polski. Droga do zwycięstwa wiedzie przez pokonywanie kulinarnych wyzwań i zaprezentowanie jury popisowej odsłony swojego dzieła. Doskonałość pod wieloma względami to klucz do sukcesu i zdobycie miana najlepszego kucharza-amatora w Polsce.

Źródło: Facebook MasterChef TVN

Dla kogo jest MasterChef Casting?

Zgłoszenia do programu są dla wszystkich aspirujących mistrzów kuchni. Wyczucie smaku i kulinarny talent to nie wszystko, ważna jest też umiejętność rywalizacji. Do castingu mogą przystąpić pełnoletnie osoby amatorsko zajmujące się gotowaniem, mające polskie obywatelstwo lub mieszkające stale w kraju. W programie nie mogą uczestniczyć zawodowi kucharze, czyli osoby które pracują, bądź pracowały jako szef kuchni, kucharz, czy pomocnik w restauracji lub innym lokalu gastronomicznym. Złamanie zasady przez próbę zatajenia tego, skutkuje wyeliminowaniem z castingu i programu. Swoich sił mogą spróbować jedynie kucharze-amatorzy, aspirujący do miana szefa kuchni. Dla osób niepełnoletnich przeznaczona jest specjalna edycja programu – MasterChef Junior. Poza umiejętnościami kulinarnymi na dobrym poziomie, wyczuciem smaku i pomysłowością, liczy się też udane show ze strony uczestników programu. Obowiązuje ich umiejętność rywalizacji, dobra prezencja, opanowanie i spokojne znoszenie krytyki. Wszystko to w połączeniu z doskonałym daniem, które zachwyci jury, może dać podium w konkursie i wysoką nagrodą pieniężną. Uczestnictwo w programie może być fascynującym wyzwaniem i niecodziennym doświadczeniem.

Zobacz: Kiedy castingi do szansy na sukces?

Jak dokładnie wygląda casting do MasterChef?

Zgłoszenia można przesłać za pośrednictwem formularza na stronie stacji TVN. Od niedawna casting w dużym zakresie przeprowadzany jest wirtualnie w sposób zdalny, dzięki czemu jeszcze więcej kandydatów może zaprezentować swoje kulinarne zdolności. Tylko osoby pełnoletnie, zajmujące się amatorskim gotowaniem mogą wstępnie przedstawić swoją kandydaturę do teleturnieju. Przy zgłoszeniu przez formularz na stronie internetowej należy podać dane kontaktowe i podstawowe informacje o sobie, oraz inne dane wymagane przez organizatorów castingu. Spośród osób, które poprawnie wypełnią formularz, komisja castingowa wyłania większą grupę kandydatów, z którą przeprowadzane są zdalne rozmowy za pośrednictwem internetowej aplikacji. Na tym etapie komisja kieruje się zwłaszcza atrakcyjnością prezentowanej potrawy i odpowiedziami na zadane pytania. Liczy się wiedza i umiejętności kulinarne, oryginalne wypowiedzi i kreatywność oraz predyspozycje medialne. Uczestnicy przed wirtualnym castingiem najpierw przygotowują częściowo potrawę i kończą ją przed komisją w zdalnym trybie za pośrednictwem kamer. Całość jest rejestrowana i może być użyta później też do materiałów promujących Masterchef casting. Najlepsi znajdą się w gronie szczęśliwców i stawią czoła zadaniu na wizji.

Ostatnio dodane
Powiązane