enova365 w chmurze – czym jest?

Komputery to już nieodzowna część firmowej infrastruktury. Jednak sam sprzęt może zdać się na nic, jeśli nie posiadamy odpowiedniego oprogramowania. Jednym z popularniejszych rozwiązań tego typu jest enova365, która już od 20 lat pomaga przedsiębiorcom zarządzać ich firmami, a na tym nie koniec! W dobie online’u możemy korzystać z tego rozwiązania również w chmurze i to tam przetrzymywać wszystkie nasze dane. W poniższym artykule dokładnie zgłębimy ten temat oraz pokażemy wady i zalety tego rozwiązania.

enova365 – co to?

To wielofunkcyjny program do zarządzania procesami zachodzącymi w obrębie naszej firmy. Nieistotna jest tu branża czy wielkość naszego przedsiębiorstwa, enova365 uwzględnia wszystkie niezbędne działania, których możemy podjąć się za pomocą tego programu. Ustalenie spotkania, prowadzenie księgowości, raporty, dane klientów – wymieniać można by naprawdę długo.

To, co jednak najbardziej istotne to synchronizacja tych działań, co z kolei powoduje, że nasza firma zamienia się w jeden, żywy organizm. Praca staje się bardziej wydajna, a dzięki uporządkowanemu systemowi występowanie jakichkolwiek błędów jest minimalizowane. Rozwiązanie to jest szczególnie skuteczne w przypadku, gdy logistyka naszej firmy staje się coraz bardziej skomplikowana.

Jednak taki system wydaje się być drogi – otóż nie! Jak się okazuje, producent oprogramowania przemyślał i tę kwestię, dlatego w swojej ofercie posiada różne rodzaje licencji: srebrną, złotą i platynową. Wszystkie dostosowane są do rozmiaru naszej firmy i pozwalają na odpowiednie ograniczenie kosztów związanych z kupnem oprogramowania.

Sam proces wdrożenia firmy lub pozyskania bardziej konkretnych i indywidualnych danych jest niesamowicie prosty. Nasza ingerencja będzie miała tu znikome znaczenie, a resztą zajmą się autoryzowani partnerzy. Przewidziane są tu, chociażby szkolenia naszych pracowników w zakresie działania enova365. Na pewno warto dać temu szansę, co niekoniecznie musi od razu wiązać się z obowiązkiem kupna oprogramowania dla całej firmy.

Przejdźmy teraz do kolejnej kwestii – korzystaniu z enovy w trybie online, czy mówiąc inaczej w chmurze.

enova365 w chmurze

Nie każdy musi wiedzieć, czym jest owa chmura, dlatego dokładnie wszystko wyjaśnimy. To rozwiązanie w ostatnich latach stało się dość popularne z tego względu, że podobnie jak samo oprogramowanie usprawnia wiele czynności. Chodzi tutaj o nic innego jak serwer online, na którym przetrzymujemy wszystkie nasze dane.

Oprogramowanie enova365 jest z tym niesłychanie kompatybilne. Program oferuje możliwość korzystania z wielu rodzajów urządzeń, w tym smartfonów i tabletów. W dobie postcovidowej rzeczywistości praca zdalna stała się już normą. Możliwość synchronizacji działań naszych pracowników z dowolnego miejsca jest w tej sytuacji na wagę złota. Chmura umożliwia nam bezproblemowy przesył informacji, a my w zasadzie nie musimy się niczym martwić.

Czy to aby na pewno jest bezpieczne? Otóż to zależy, nie każda serwer online będzie dla naszych danych odpowiednich miejscem. Dlatego też producent programu sugeruje korzystanie z usług jedynie autoryzowanych partnerów jak np. https://cloudport.pl/systemy-dla-firm/enova365 . Oferują oni w pełni bezpieczną przestrzeń w chmurze i pomoc w synchronizacji jej z enovą.

Tak naprawdę w tej sytuacji jedynym przeciwwskazaniem może być wielkość naszej firmy. Sama enova365 jak i trzymanie naszych danych w chmurze to od lat sprawdzone rozwiązania. Jeżeli prowadzimy jednoosobową działalność, być może obejdziemy się bez tego. Jednak, gdy mamy choć pięciu pracowników, którzy do swojej pracy potrzebują komputera, warto się nad tymi rozwiązaniami zastanowić.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane