Jak być popularnym w klasie i szkole?

Okres szkolny ma to do siebie, że praktycznie każdego dnia możemy spotykać się ze znajomymi i co chwilę poznawać nowe osoby. Wiele nastolatków i nastolatek chce przy tym zyskać popularność wśród znajomych z klasy i rówieśników, co samo w sobie jest bardzo pozytywne i może zaspokoić potrzebę bycia w centrum uwagi. Pojawia się zatem pytanie – jak być popularnym w szkole? Jakie należy mieć cechy, aby do tego doprowadzić?

Zobacz: Najpopularniejsze musicale w Polsce i na świecie

Jak być popularnym w szkole?

Popularność niewątpliwie jest przyjemnym uczuciem. Rozpoznawalność wśród wielu osób, a przy tym uzasadniona sympatia są czymś, za czym dążą nie tylko celebryci i postaci ze szklanego ekranu czy tabloidów. To, jak zostać popularnym w klasie, zastanawia wielu uczniów. Jego uzyskanie sprawia, że chodząc po szkolnych korytarzach można się spodziewać nieustannych rozmów z rówieśnikami, uśmiechu ze strony znajomych i nieznajomych, ale przede wszystkim wysokiej samooceny, podbudowanej społeczną akceptacją.

Pierwszym krokiem do tego, jak być popularnym w szkole jest angażowanie się w różnego rodzaju akcje, konkursy czy projekty. Zazwyczaj bierze w nich udział sporo innych uczniów, dlatego to świetny sposób na to, aby być kojarzonym w większym gronie. Ponadto trzeba cechować się otwartością na innych. Warto więc odwzajemniać uśmiechy, bez poczucia skrępowania chodzić po korytarzu, a także odzywać się do nieznajomych. Dzięki temu szybko można zyskać sympatię, a towarzyskie usposobienie pomoże również w zyskaniu popularności i temu, jak zostać sławną w szkole.

Źródło: pixabay.com

Jak być popularnym w klasie? Jeśli ktoś chce pożyczyć książkę, ołówek czy potrzebuje pomocy w nauce, nie wahaj się i przystań na prośbę. Z jednej strony zapewni to uzyskanie dobrej opinii, a z drugiej ważne będzie powiedzenie, że dobro zawsze wraca. Dodatkowo dobrym pomysłem jest stała i regularna obecność w mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach życie wielu osób kręci się właśnie w sieci, dlatego częste publikacje i dzielenie się szczegółami ze swojego życia sprawi, że będzie Cię kojarzyć więcej ludzi.

To, jak zostać sławną w szkole, można również zyskać dzięki częstemu wychodzeniu ze znajomymi. Jednocześnie w trakcie takich wyjść można nawiązań dużo nowych znajomości, co jeszcze bardziej rozwinie popularność. Jeśli dodatkowo wyróżniasz się jakąś cechą (np. ubiorem, nietypowym hobby czy innymi ciekawymi aspektami), nie wahaj się ich wyróżniać. Ludzie podświadomie lubią różnorodność i interesują ich losy osób, które wykazują się sporą oryginalnością, a to sprzyja temu, jak być popularnym w szkole.

Zobacz: Najpopularniejsze czasopisma w Polsce – co czytamy?

Czy potrzebujesz popularności w szkole?

Popularność w przypadku osób publicznych, aktorów czy muzyków jest przyjemna, o ile nie będzie przesadna. Wiele osobistości znanych ze szklanych ekranów często narzeka, że natrętni fani zaczepiają ich nawet w trakcie prywatnych chwil, gdy np. spacerują po parku z rodziną czy bliskimi. Ma to więc swoje ciemne strony, jednak niewątpliwie taki stan generalnie jest zachęcający i wywołujący same pozytywnie odczucia. O ile popularność nie przybiera przesadnej formy i nie zakłóca rozdzielania życia osobistego od zawodowego, jest zdecydowanie czymś, na czym zależy wielu osobom.

Jeśli chodzi o popularność w szkole, sytuacja wygląda podobnie. Wiele osób lubi czuć sympatię ze strony innych, a przy tym mieć świadomość, że są kojarzeni zarówno przez rówieśników, jak i uczniów z niższych i wyższych klas. Niekiedy nie da się tego wyjaśnić – człowiek po prostu tak ma i trudno z tym polemizować. Każda osoba, która została sławna w szkole z pewnością stwierdzi, że duża grupa znajomych i kojarzenie nawet przez nieznajomych jest niezwykle satysfakcjonujące.

Sama wiedza na temat tego, jak być popularnym w szkole nie jest jednak wystarczająca. Trzeba posiadać zestaw określonych cech, aby popularność ta była uzasadniona i zapewniała tylko i wyłącznie przyjemne skutki. Niektórzy posiadają charakter, który wręcz jest stworzony do bycia w centrum uwagi i zainteresowania. Inni z kolei chcą być znani innym, aby spełnić swoje oczekiwania o chęci bycia lubianym i szanowanym. Niezależnie od tego, jaki jest powód chęci bycia popularnym, jedno jest pewne – wiąże się z tym szereg pozytywów, ale trzeba mieć z tyłu głowy, że możliwe są też negatywne strony.

Zobacz: Najpopularniejsze komiksy w Polsce i na świecie

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane