IGG Games – opinie, czy jest bezpieczne?

Niełatwo jest znaleźć stronę Internetową, na której będziemy mogli pobrać za darmo gry komputerowe. Musimy być bardzo uważni przy pobieraniu gier z Internetu, ponieważ niektóre z nich mogą być niebezpieczne, a przez to łatwo możemy zawirusować sobie komputery. Na jakiej stronie internetowej możemy pobrać gry za darmo? Jedna z nich jest strona: IGG Games.

I Got Games, czyli w skrócie IGG Games, to chiński wydawca oraz producent gier wideo. IGG Games założona została w 2006 roku w Fuzhou w Chinach, a obecnie siedzibę ma w Singapurze. W 2009 roku firma rozbudowała się o oddziały w Chinach, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii, Filipinach, Hongkongu, Korei Południowej, a także na Białorusi. IGG Games jest to jedna z najbardziej znanych firm, która zajmuje się tworzeniem gier mobilnych. Znani są przede wszystkim z gier takich jak: Castle Clash, Lords Mobile, Clash of Lord, Voyage Century Online, Wonderland Online, Tales of Pirates oraz Myth War Online.

Sprawdź: Gra w pieniążka – jak grać? Zasady. Uwaga na zdarte kostki

I Got Games nie tylko zasłynęła jako producent gier komputerowych, ale również znana jest dzięki opracowaniu wielu platform streamingowych. Co to są platformy streamingowe? Jest to usługa, która pozwala na oglądanie filmów, seriali lub transmisji z wydarzeń sportowych, ale także pozwala na udostępnienie materiału wideo w trakcie grania w gry komputerowe. Na platformach streamingowych możemy oglądać filmy, seriale itp. w każdej chwili po jej pierwszej emisji, ale również na żywo – live streaming. Firma I Got Games opracowała takie platformy streamingowe jak na przykład: Pocketlive oraz WeGamers.

Na początku 2016 roku IGG Games w Chinach w 13 edycji konkursu “Financial Annual Champion Awards” zdobył nagrodę za „Najbardziej Obiecującą Spółkę Notowaną na HKEx” oraz znalazła się na 17 miejscu w selekcji “Top 50 Global Mobile Game Company”, która prowadzona jest przez Pocket Gamer. Ponadto, gra, którą wyprodukowała firma I Got Games, czyli Lords Mobile, znalazła się na amerykańskiej liście TOP 2 IOS F2P w Ameryce Północnej.

W grudniu 2015 roku IGG stworzyli aplikację komunikatora – Link Messenger. Działa ona podobnie do innych aplikacji komunikatorów, czyli służy do przesyłania wiadomości ogólnie do wszystkich, nie tylko do społeczności graczy. Wyprodukowali również niemobilne produkty do gier, takie jak: WeGamers. WeGamers jest to aplikacja społecznościowa, która została utworzona w czerwcu 2016 roku. Dzięki niej, w trakcie gier IGG, gracze mogą nie tylko nawiązać lepszą łączność, ale również mogą używać jej do omawiania różnych strategii gier, wzywania innych osób do bitwy lub do czatowania z innymi graczami.

Sprawdź: Koń z Valony – jak obraz stał się memem?

IGG GAMES – opinie

Jakie opinie posiada strona IGG Games? W Internecie możemy znaleźć wiele zapytań o to, czy strona IGG Games jest bezpieczna oraz, czy jest legalna. Najlepiej sprawdzić opinie na temat bezpieczeństwa IGG Games na różnych forach Internetowych. Co piszą na ten temat Internauci? Według opinii w Internecie strona IGG Games należy do jednych z najlepszych stron, gdzie można pobrać za darmo gry. Jednak opinii jest wiele i są one różne. Część osób piszę pozytywne opinie o IGG Games. Uważają, że strona jest stuprocentowo bezpieczna. Jednak pojawiają się również negatywne opinie, gdzie piszą, że w trakcie pobierania gry ściągnęli również wirusy na swój komputer. W opiniach możemy przeczytać porady, jak najlepiej korzystać z tej strony, aby na wszelki wypadek nie pobrać wirusów. Przed otworzeniem pliku należy pobrać i uruchomić program antywirusowy. Jest to program na komputer, który ma na celu wykrycie oraz usunięcie wirusów w komputerze. Dobre programy antywirusowe potrafią rozpoznać, a także zneutralizować niebezpieczne oprogramowanie, takie jak: konie trojańskie oraz inne wirusy np. spyware, które potrafią śledzić nasze działania na komputerze, keyloggery, które rejestrują działania klawiatury lub adware, wyświetlają uciążliwe reklamy.

Sprawdź: Khazbi Edelbiev, czyli kto jest właścicielem High League?

Przy pobieraniu gier ze strony IGG Games pamiętajmy, żeby zawsze mieć włączony program antywirusowy. Na rynku jest ogromny wybór programów antywirusowych. Według opinii najleprze z nich to: Norton, Botdefender, Intego, TotalAV (dobry dla osób początkujących), McAfee, Avast oraz Avira.

Podsumowując, strona Internetowa I Got Games (IGG) posiada wiele pozytywnych opinii, między innymi wśród społeczności graczy. Uważam, że firma IGG ma ogromny potencjał na dalszy rozwój. Jednak przy użyciu stron typu IGG zalecam używanie dobrych programów antywirusowych. Pamiętajmy również, że udostępnianie dalej gier komputerowych jest nielegalne.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane