Khazbi Edelbiev, czyli kto jest właścicielem High League?

Khazbi Edelbiev pochodzi z Czeczenii i jest właścicielem federacji MMA High League. Poza nim federacją zarządzają także: Diana Edelbieva oraz Magdalena Rzewnicka i Sławomir Bielski. Właściciele rzadko udzielają się w mediach i nawet przed kolejnymi galami próżno szukać promocji wydarzenia, w którym braliby udział. Stąd też wielu ludzi nawet nie wie, kto jest właścicielem High League i kto zarządza tym biznesem. 

Tymczasem warto wspomnieć, że cała rodzina Edelbieva również zajmuje się MMA. Jego brat, Baysangur Edelbiev, był szefem Absolute Championship Akhmat, czyli rosyjskiej federacji MMA. Ta jednak ma dziś sporo kłopotów z uwagi na sankcje państw zachodnich, które zostały nałożone w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Czas pokaże, jak w kolejnych latach będą sobie radzić. 

My skupiamy się dziś na jednym z braci. Opisujemy, kto jest właścicielem High League i co wiadomo na temat powiązań High League Czeczeni. Sprawdzamy też informacje Khazbi Edelbiev Wikipedia. 

Sprawdź: Amadeusz Ferrari to konfident? Papiery na Amadeusza Ferrariego

Kto jest właścicielem High League?

Wielu fanów sportów walki mówi, że właścicielem High League jest Malik Montana. Czy w rzeczywistości Malik to High League właściciel? Wszystko wskazuje na to, że nie. W oficjalnych dokumentach nie ma niczego na jego temat. Jak się okazuje, raper jest twarzą federacji i promuje ją w internecie. Właścicielem jest Khazbi Edelbiev. Podobną karierę obrał też jego brat, Baysangur Edelbiev. 

Dziś modne jest, by twarzą biznesu był właściciel. Najlepiej jeśli udziela się w mediach i pokazuje, jak udało mu się osiągnąć tak ogromny sukces. W przypadku High League właściciele nie zamierzają iść tą drogą. 

O tym, kim jest Khazbi Edelbiev Wikipedia nie mówi w ogóle. Jego nazwisko jest jedynie wspomniane w artykule dotyczącym High League (ten jest dość mocno rozbudowany). O nim samym wiadomo niewiele. 

Khazbi Edelbiev – właściciel High League? 

Jeśli interesujesz się MMA, najpewniej wiesz, kto jest właścicielem High League. Choć wielu błędnie uważa, że to Malik Montana założyć tę federację, to Khazbi Edelbiev formalnie stoi na jej czele. Ci, którzy znają historię federacji wiedzą, że Edelbiev to High League właściciel. 

W przeszłości Edelbiev także był zawodnikiem MMA, podobnie jak Baysangur Edelbiev. Trafił do Polski ponad 20 lat temu jako uchodźca w związku z tym, że Rosja wypowiedziała Czeczenii wojnę. Jak podkreśla, tu dorastał, uczył się i zdobywał zawodowe doświadczenie. 

Co trzeba podkreślić, Edelbiev nie jest aktywny w mediach. Nie udziela wywiadów, rzadko komentuje bieżące sprawy sportowe. Jest do tego stopnia anonimowy, że nie wszyscy wiedzą, iż jest właścicielem federacji.

High League i Czeczeni

Często nazwisko  Khazbi Edelbiev Wikipedia, z uwagi na pochodzenie biznesmena, przywoływane jest w kontekście powiązań High League Czeczeni. O tych zrobiło się szczególnie głośno po ataku Rosji na Ukrainę. Ramzan Kadyrow, przywódca Czeczeni, wspiera Putina w inwazji, wysyłając do Ukrainy również swoje wojska. 

Po oskarżeniach, które miały dotyczyć czeczeńskich wpływów na High League, federacja wydała oficjalne oświadczenie, że nie ma żadnych powiązań z czeczeńskim reżimem i jest przeciwna każdej wojnie. 

Sport, którym jest MMA, budzi kontrowersje i bez czeczeńskich powiązań. Przypomnijmy, że biznes polega na tym, że dwójka zawodników walczy ze sobą przy pomocy dowolnych technik: kopnięcie, duszenia, dźwignie. Za wygraną dostają sporo pieniędzy. Fani walk płacą za ich oglądanie na żywo lub przez pay per view (streaming). Dobór zawodników bywa przypadkowy. Zdarza się, że do walki stają dwie osoby prywatnie skonfliktowane. To zwykle sprawia, że pojedynek cieszy się jeszcze większą popularnością. 

Khazni Edelbiev bez wątpienia stworzył firmę z ogromnym potencjałem. Wykorzystał niszę na naszym rynku. Z gali na galę walki cieszą się coraz większą popularnością. Dyskutują o nich internauci, którzy chętnie płacą za możliwość obejrzenia zmagań. Na brak zawodników, sponsorów i fanów High League w najbliższym czasie nie będzie narzekać.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane