Dominika Kulczyk majątek – ile zarabia?

Dominika Kulczyk kim jest?

Dominika Kulczyk jest to polska przedsiębiorczyni, reporterka, a także inwestorka. Urodziła się 30 lipca w 1977 roku w Poznaniu, także w tym roku kalendarzowym kończy 46 lat. Założyła ona “Kulczyk Foundation”, w której jest prezesem. Jest to rodzinna fundacja założona w 2013 roku przez Grażynę Kulczyk, Jaba Kulczyka oraz przez już wspomnianą Dominikę Kulczyk. Ta fundacja ma na celu łączenie ludzi, zasobów, pomysłów, aby rozwiązać jak najwięcej problemów najbardziej potrzebującej społeczności. Dominika Kulczycka jest również autorką cyklu reportaży pt. “Efekt Domina”, który był już wiele razy nagradzany. 

Zobacz: Zenon Martyniuk – wiek, wzrost, majątek, kim jest?

Dominika Kulczyk majątek

Dominika Kulczyk w 2022 roku znalazła się na liście najbogatszych kobiet w Polsce. W rankingu “Wprost” zajęła aż pierwsze miejsce! Jednak nie pojawiła się ona w tym rankingu pierwszy raz. W tamtym roku również znalazła się na liście najbogatszych kobiet. W zeszłym roku jej majątek wynosił 700 milionów złotych. Ile w tym roku posiada Dominika Kulczyk majątku? Według najnowszych informacji posiada ona majątek w wysokości 9 miliardów złotych. Widzimy naprawde spory wzrost majatku, a jest on najprawdopodobniej wynikiem wzrostu kursu akcji Polenergii. Dominika Kulczyk odziedziczyła po swoim zmarłym w 2015 roku tacie udział w jednej z największych prywatnych grup energetycznej w Polsce. 

Na drugim miejscu w rankingu najbogatszych kobiet w Polsce znalazła się Barbara Komorowska, której majątek w 2022 roku wynosił 2,2 miliardów złotych. Kim jest Barbara Komorowska? Jest współwłaścicielką bardzo dobrze znanej przez nas firmy mleczarskiej: Bakoma. To od jej imienia i nazwiska stworzona została nazwa tej ogromnej firmy. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Adamkiewicz. Jest ona twórczynią marki “Adamed”, czyli jednej z największych firm farmaceutycznych w Polsce. Jej majątek w ostatnim roku wynosił 2 miliardy złotych.

Źródło: polenergia-pv.pl

Dominika Kulczyk, na czym zarabia?

Skoro już znamy odpowiedź na pytanie: ile zarabia Dominika Kulczyk, odpowiedzmy sobie również: na czym ona zarabia? Jej wysoki majątek pochodzi po zmarłym w 2015 roku Janie Kulczyku. Odziedziczyła ona Polenergię. Jest to jedna z największych polskich firm energetycznych. Składa się ona ze spółek, które działają w obszarach takich jak: wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł naturalnych, wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł gazowych. Zajmują się również dystrybucją oraz sprzedażą energii elektrycznej dla klientów nie tylko biznesowych, ale również klientów detalicznych. Dominika Kulczyk, tak jak już wyżej wspomnieliśmy, jest również założycielką i prezeską fundacji Kulczyk Foundation. Jest to fundacja, której głównym celem jest organizowanie pomocy oraz rozwiązywanie problemów najbardziej potrzebującej części społeczeństwa. Projekty, które powstały w Kulczyk Foundation przedstawiane są w programie “Efekt Domina”. Możemy go obejrzeć na stacji telewizyjnej TVN. Skąd jeszcze Dominika Kulczyk posiada tak znaczny majątek? Jest ona również założycielką Grupy Firm Doradczych Values. Zajmuje się ona przede wszystkich prowadzeniem szkoleń głównie w dziedzinie psychologii biznesu. 

Po śmierci swojego ojca Jana Kulczyckiego, Dominika oraz jej brat Sebastian odziedziczyli majątek w wysokości powyżej 16,5 miliarda złotych. W 2025 roku rodzeństwo podjęło decyzję o sprzedaniu swojego trzyprocentowego udziału w SABMiller, czyli w spółce browarniczej, która jest pozostałością po Browarach wielkopolskich. 

Zobacz: Kuba Wojewódzki majątek – ile zarabia i na czym?

Od lat Dominika Kulczycka zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych kobiet w Polsce. Córka zmarłego polskiego miliardera – Jana Kulczyka przez dłuższy okres prowadziła interesy razem ze swoim bratem: Sebastianem Kulczykiem. Jednak podjęli oni wspólną decyzję, aby się rozdzielić, a swoje interesy prowadzić samodzielnie. Obecnie Dominika Kulczyk znajduje się na wyższej pozycji najlepiej zarabiających Polaków w porównaniu do swojego brata.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane