Casting do teledysku – jak się załapać?

Chęć, by dać się poznać szerszej publiczności jest czasami bardzo duża, dlatego wiele młodych osób przegląda ogłoszenia, by znaleźć coś, godnego uwagi. Warto zauważyć, że casting do teledysku, brzmi ciekawie. Z tego powodu, gdy tylko zostanie ogłoszony nabór, pojawia się bardzo dużą ilość zgłoszeń. Na czym należy się skoncentrować? Duże znaczenie ma nie tylko zapoznanie się z wymogami, jakie stawia organizator, często mogą one dotyczyć zarówno wieku, wyglądu, ale także umiejętności tanecznych. Wybierane są osoby, które dobrze wyglądają w aparacie, ponieważ należy wyróżniać się nie tylko ciekawą aparycją, ale również fotogenicznością. Niemniej jednak castingi do teledysków zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż przez wiele osób traktowane są jako przepustka do większej kariery. Szczególnie jeśli jest to teledysk dla kogoś znanego. Warto zadbać o swoją sylwetkę, ale także odpowiedni wygląd. Już na etapie zgłoszenia, wyróżniające się osoby, mają największe szanse na to, by przyjść na casting do teledysku rap.

Zobacz: Smyk casting – jak się dostać do reklamy Smyka?

Casting do teledysku – gdzie szukać?  

Portale branżowe nie zawsze dostarczają odpowiedniej ilości ogłoszeń. Oczywiście, istnieją specjalne banki twarzy, czy też agencje, które skupiają osoby zainteresowane występami w programach telewizyjnych czy teledyskach. Często zdarza się, że ogłoszenie o tym, że ma się odbyć casting do teledysku, pojawia się na lokalnych grupach w mediach społecznościowych. Właściwie nie ma jednego miejsca, w którym można śledzić nowinki o tym, gdzie odbywają się w najbliższym czasie castingi do teledysków. Dlatego regularne przeglądanie zasobów internetu, śledzenie lokalnych grup, czy portali branżowych sprawi, że uda się znaleźć najlepsze ogłoszenia, na które można będzie odpowiedzieć. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi casting do teledysku rap, gdyż jest to muzyka, którą preferują młode osoby. Występ w takim teledysku przez wielu postrzegany jest jako prestiżowy i dający wiele możliwości rozwoju w tym kierunku. Zdarza się, że casting do teledysku jest początkiem na drodze do popularności i już po pierwszym występie, można otrzymać wiele ciekawych propozycji współpracy. 

Źródło: pixabay.com

Casting do teledysku jak przejść? 

Nie brakuje w Internecie wpisów na forum, czy na grupach lokalnych z pytaniami dotyczącymi tego, w jaki sposób ułatwić sobie przejście wszystkich etapów, jeśli chodzi o castingi do teledysków. Nie ma jednego właściwego rozwiązania, ponieważ każdy organizator ma inne oczekiwania. Oczywiście dobrze, jeśli osoba prezentuje się estetycznie nie tylko, jeśli chodzi o sylwetkę, ale również fryzurę, makijaż i ubiór. Aparycja i fotogeniczność to równie ważne cechy, jak odwaga, brak tremy. Z uwagi na charakter, jaki mają casting do teledysku rap, trzeba umieć się ruszać. Już na etapie początkowy sprawdzane jest wyczucie rytmu, czy umiejętność pracy w zespole, gdyż najczęściej będzie do wykonania przygotowany układ taneczny. Na jego podstawie organizator będzie w stanie zweryfikować, czy ktoś taki casting do teledysku przejdzie z oceną pozytywną. Warto przyłożyć się od początku do przygotowania zarówno formularza zgłoszenia, jak i do samego castingu, ponieważ każdy z etapów ma ogromne znaczenie. 

Zobacz: Top Model Casting-jak wysłać zgłoszenie i się dostać?

Ile się zarabia na teledysku?

Kwestia zarobków jest zróżnicowana, ponieważ budżety bywają różne. Wiadomo, że im większa gwiazda, tym te zarobki będą wyższe. Z drugiej strony castingi do teledysków to także szansa na wybicie się na popularności, więc tak naprawdę trudno jest o stawki, na jakie można liczyć. Wiadomo, że im większe ma się doświadczenie, i bardziej ktoś wyróżnia się na tle innych, tym automatycznie będzie mógł liczyć na lepsze propozycje. Same początki bywają trudne, jednak jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość z tego typu pracą, to ciężka praca, udział w kolejnych castingach sprawią, że uda się osiągnąć sukcesy, za którymi przyjdzie także dodatkowa kasa. Zdarza się, że już organizując casting do teledysku rap, podane są kwoty, za występ. Jednak częściej takie kwestie są omawiane w późniejszym czasie, po przejściu początkowych etapów. 

Ostatnio dodane
Powiązane