Marek Jakubiak majątek – ile zarabia?

 Marek Jakubiak jest znanym, operatywnym przedsiębiorcą w branży browarniczej. Zasłynął wykupywaniem upadających, mało znanych regionalnych browarów. Z powodzeniem inwestował w rozwój nowych technologii oraz promocję niepasteryzowanych piw. Dzięki niemu smakosze piwa poznali i polubili wiele lokalnych, mało znanych marek browarniczych. W 2007 roku założył spółkę Grupa Browary Regionalne Jakubiak, która skupia kilka marek browarniczych, m.in. Browar Ciechan i Browar Lwówek. Z czego jeszcze znamy Marka Jakubiaka? Majątek tego biznesmena budzi podziw i westchnienie zazdrości. Czy to tylko efekt ciężkiej pracy? Czy też może umiejętnie budowanej sieci kontaktów politycznych? Czym zajmował się ten browarniczy potentat w słusznie minionej epoce PRL-u? 

Zobacz: Joanna Przetakiewicz majątek- ile zarabia?

Marek Jakubiak – majątek 

Kto interesuje się polityką ten wie, że Marek Jakubiak był w latach 2015-2019 posłem na Sejm RP VIII kadencji. Kandydował z listy Klubu Poselskiego Kukiz’15. Była aktywnym posłem. Sprawował m.in. funkcję wiceprzewodniczącego komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT-u. Zasłynął też ze swoich ultraprawicowych, kontrowersyjnych poglądów politycznych i społecznych. Jako poseł, miał obowiązek składania oświadczeń majątkowych, które szybko stały się przedmiotem zainteresowania opinii publicznej, a zwłaszcza mediów. Nic dziwnego, bo zadeklarowany przez niego stan posiadania wprawiał co niektórych w osłupienie. W 2019 roku prasa okrzyknęła go najbogatszym polskim posłem. Zastanawiacie się, skąd takie zaciekawienie przychodami Marka Jakubiaka? Majątek przedsiębiorczego polityka oszacowano na około 63 mln złotych. Zadeklarował on, że wartość spółki Browary Regionalne Jakubiak wynosi 60 milionów złotych. To oczywiście nie wszystko. Oświadczył bowiem, że jest właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości o łącznej wartości 2,2 mln. Posiadał również udziały w innych firmach, oszczędności, zabytkowe samochody oraz dzieła sztuki. Dwa lata później, w wywiadzie dla Faktu, oświadczył, że pandemia oraz spadek sprzedaży spowodowały uszczuplenie jego dobytku o 4 mln. złotych. Nie mniej jednak wzrost wartości nieruchomości, a także ugruntowana pozycja spółki na rynku sprzyjają przedsiębiorcy. Dlatego przypuszczać należy, że obecnie majątek Marka Jakubiaka wart jest jeszcze więcej, niż kilka lat temu. 

Źródło: pl.wikipedia.org

Marek Jakubiak  – na czym zarabia? 

Co jeszcze wiemy o jego biznesowych doświadczeniach? W latach 90-tych prowadził firmę zajmującą się montażem systemów telewizji kablowej. W okresie sprawowania mandatu poselskiego Marek Jakubiak – oprócz przychodów swojej spółki –  otrzymywał również wynagrodzenie i dietę poselską. Przedsiębiorca nie odniósł jednak większych sukcesów w polityce, bo nie zdobył mandatu w kolejnych wyborach parlamentarnych. Co więcej, nie zdobył poparcia również w wyborach do Europarlamentu, ani w wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy. Biznesmen kandydował także na prezydenta RP, jednak odpadł już w I turze wyborów. Wprawdzie zaangażowanie w politykę zabierało mu sporo czasu, jednak dawało możliwość nawiązania korzystnych kontaktów biznesowych, a wysokość uposażenia poselskiego także była nie do pogardzenia. Jesteście ciekawi, na czym zarabia Marek Jakubiak? Majątek biznesmena to teraz głównie wpływy z dywidendy w jego spółce Browary Regionalne Jakubiak i z udziałów w innych firmach. Poza tym przedsiębiorca pobiera również emeryturę wojskową, ponieważ do 1991 roku pracował w jednostce wojskowej w Mińsku Mazowieckim przy naziemnej obsłudze samolotów wojskowych. Kwota emerytury jest zapewne dla niego niczym skromne kieszonkowe w porównaniu z zyskami jego spółki, zwłaszcza że Jakubiak wojsko opuścił w stopniu starszego chorążego. 

Zobacz: Izak — wiek, Paulinka, wzrost, bije córkę, ile zarabia, rekord widzów, żona, zdradził?

Z czego jeszcze znany jest Marek Jakubiak? Majątek to nie wszystko. Przedsiębiorca interesuje się historią Wojska Polskiego oraz tematyką przesiedleń. Sponsorował działalność portalu Kresy.pl. Poza tym spółka BRJ jest sponsorem wielu akcji charytatywnych oraz inicjatyw społecznych. Finansuje wyprawki szkolne, a także wspiera aktywność sportową i wypoczynek wakacyjny dzieci pochodzących z ubogich rodzin. 

Ostatnio dodane
Powiązane