Jak często stosować wcierki do włosów?

Twoja codzienna pielęgnacja włosów ogranicza się do stosowania tylko szamponu? To zdecydowanie za mało! Wypróbuj wcierki do włosów, które wzmocnią Twoje pasma. Jak je stosować? Podpowiadamy!

Wcierka do włosów – co to za produkt?

Wcierki do włosów to mieszanki ziół, warzyw, owoców i naturalnych ekstraktów roślinnych, zamknięte w niewielkich buteleczkach. Kosmetyki te przyjmują formę wodnistego płynu, przez co spotkać je możesz w opakowaniach z dozownikiem bądź atomizerem.

Wraz z rosnącą świadomością dotyczącą pielęgnacji, wcierki do włosów zdobywają coraz większą popularność. Zwróć uwagę na te produkty jeśli borykasz się z łupieżem, nadmiernym wypadaniem włosów czy też z częstym i obfitym przetłuszczaniem się pasm. Regularne stosowanie wcierek nie tylko pomoże Ci uporać się z tymi problemami, ale również przyspieszy porost włosów, wzmocni cebulki i doda objętości całej fryzurze.

Wcierki do włosów – jak często stosować?

Wcierki, czyli delikatne preparaty na bazie ziół warto na stałe włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Pewnie teraz zastanawiasz się, jak często stosować te kosmetyki? Rób to regularnie! Nie spodziewaj się spektakularnych efektów, po jednym bądź dwóch użyciach. Musisz na to poczekać przynajmniej 3-4 tygodnie, gdyż substancje aktywne zawarte we wcierkach do włosów muszą dogłębnie wniknąć w łuski.

Wcierki do włosów najlepiej stosować każdego dnia, nawet jeśli nie należysz do osób, które myją włosy codziennie. Jeśli nie masz takiej możliwości, aplikuj kosmetyk jak najczęściej – minimum dwa razy w tygodniu. Czasami możesz pozostawić wcierkę na dłużej – na kilka godzin, a nawet całą noc, zwłaszcza jeśli używasz specyfiku na przyspieszenie porostu włosów. Zanim jednak nałożysz dany produkt, koniecznie przeczytaj zalecenia producenta znajdujące się na opakowaniu. Jeśli znajduje się tam informacja, że kuracja powinna trwać 2 tygodnie, to po 14 dniach zrób przynajmniej 7-dniową przerwę.

Jak nakładać wcierki do włosów?

Początkujące włosomaniaczki stoją przed dylematem, czy wcierki stosować na mokre, czy na suche włosy. Zależnie od Twoich preferencji, możesz zdecydować się na jedną z tych dwóch opcji.

Jeśli wcierka do włosów zawiera w składzie olej, to możesz ją nakładać na suche włosy, ale nie później, niż dwie godziny przed ich planowanym myciem. Po prostu wmasuj kosmetyk w suche pasma, a po upływie określonego czasu umyj włosy naturalnym szamponem.

Druga opcja to nakładanie wcierki na mokre włosy. Mokre, czyli już umyte i lekko wysuszone pasma – najlepiej wilgotne. Rozpocznij aplikację wcierki od przedziałka i stopniowo pokrywaj nią cały skalp. Na końcu wmasuj wcierkę w skórę głowy kolistymi ruchami. Tym sposobem pobudzisz cebulki do wzrostu i przyjęcia składników aktywnych znajdujących się w tym naturalnym produkcie.

Szybki porost włosów, wzmocnienie, odżywienie, a nawet pozbycie się łojotoku i łupieżu. To zadanie wcierek do włosów, które już dziś powinny zagościć w Twojej domowej kosmetyczce.

Artykuł sponsorowany.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane