The Voice Kids casting- jak zgłosić dziecko?

The Voice Kids jest programem cieszącym się sporą popularnością nie tylko wśród młodszych widzów, ale również i tych dorosłych. Talent show możemy oglądać od stycznia 2018 w TVP2. Pierwszy casting do The Voice Kids będącego odpowiednikiem niderlandzkiej produkcji o analogicznym tytule, odbył się w czerwcu 2017 roku. Wówczas mogły w nim wziąć udział dzieci w przedziale wiekowym 8-15 lat. W czasie eliminacji do 4. sezonu górna granica wieku została zmniejszona do 14 lat. Jednak w regulaminie widnieje zapis mówiący o tym, że za zgodą produkcji w popularnym talent show mogą wziąć udział także dzieci w wieku 7 oraz 15 lat. W tym przypadku dużo zależy od determinacji i przede wszystkim umiejętności młodych artystów. Najzdolniejsi, którym uda się zakwalifikować do programu, wezmą udział w nagraniach realizowanych w warszawskim ATM studio.

Zobacz: „Zgłoś Remont” casting do programu — jak się dostać?

The Voice Kids casting-  jak wysłać zgłoszenie?

Warunkiem wzięcia udziału w castingu The Voice Kids jest założenie konta na przeznaczonej do tego stronie, którą bez problemu znajdziemy w internecie. Jeśli już wcześniej zarejestrowaliśmy się na tej witrynie, wystarczy, że zalogujemy się na nasze konto, przy użyciu zapamiętanego hasła. W tym miejscu należy podkreślić, że w przypadku The Voice Kids, konto może zostać utworzone jedynie przez osobę dorosłą będącą rodzicem lub opiekunem potencjalnego uczestnika programu. W przeciwnym wypadku formularz zgłoszeniowy zostanie od razu odrzucony.  Zgłoszenie składa się z dwóch części. Pierwsza musi zawierać wymagane dane osobowe. Druga to dwa covery wykonane przez dziecko w języku polskim i angielskim. W nagraniu może zostać wykorzystany podkład. Dopuszczalny jest także akompaniament na gitarze bądź pianinie lub występ a cappella. Oczywiście, niedozwolone jest wykorzystanie programów umożliwiających zmianę głosu lub obróbkę dźwięku. Utwory mogą być wykonane przy użyciu mikrofonu. Nie może on jednak posiadać  efektów wpływających na barwę głosu, czyli pogłosu lub echa.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Postaw na milion- jak się dostać do programu?

The Voice Kids casting- czy trudno przejść casting?

Casting do talent show jest wieloetapowy, w związku z czym wymaga cierpliwości i determinacji. Jednak osobom posiadającym talent wokalny i estradowy nie powinien sprawić większego problemu. Pierwszym etapem są precastingi produkcyjne. Ponieważ jest to eliminacja wstępna, odbywa się bez udziału kamer. Jej celem jest wyłonienie określonej przez producenta liczby uczestników (około 80), którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w 2 etapie. Castingi Jurorskie nazywane także Przesłuchaniami w ciemno są emitowane w ramach programu na antenie TVP2. Dzieci, które przejdą pomyślnie precasting, zostają zaproszone do siedziby telewizji, gdzie zostaną przesłuchane pod kątem umiejętności wokalnych oraz potencjału telewizyjnego. Ich talent zostanie oceniony także przez producenta, trenera wokalnego oraz przedstawicieli właściciela programu, oraz stacji telewizyjnej. W czasie przesłuchania od uczestnika wymagane jest wykonanie przynajmniej jednego utworu. Przy czym dopuszczalny jest jedynie samodzielny akompaniament przy użyciu  wybranego instrumentu. Można wykorzystać w tym celu również pianino udostępnione przez producenta talent show. Podczas precastingu młodzi artyści są poddawani ocenie jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele producenta, przedstawiciele TV oraz  przedstawiciele Universal Music Polska. Komisja wybiera około 80 osób posiadających jej zdaniem najciekawszy i najlepszy głos. Wśród branych pod uwagę kryteriów należy wymienić między innymi: talent wokalny i estradowy, osobowość, sposób prezentacji utworu, a także predyspozycje do występów medialnych. Opiekunowie dzieci, które  zakwalifikują się  do następnego etapu, zostaną o tym poinformowani telefonicznie lub drogą mailową. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że nie jest to decyzja nieodwołalna. Może się zdarzyć, że w późniejszym terminie produkcja  zmieni decyzję co do uczestników, którzy podlegają wstępnej kwalifikacji. Odpowiedzi producenta mogą się spodziewać jedynie Ci artyści, których będzie on chciał zobaczyć w kolejnym etapie programu, czyli Przesłuchaniach w ciemno już z udziałem jurorów-trenerów. Najlepsi wokaliści dostaną  możliwość udziału kolejno w Bitwach oraz Sign-off, a uczestnicy, którzy przejdą przez wszystkie wyżej wymienione etapy, wystąpią w finale.

Zobacz: Casting do reklamy — jak znaleźć aktualne castingi?

Ostatnio dodane
Powiązane