Adrian Klarenbach – choroba, zwolniony, gdzie jest, kariera, życiorys, pochodzenie nazwiska, w szpitalu, wiek, młody, żona, dzieci

Cięty język to jego znak rozpoznawczy. Kontrowersyjny, konfrontacyjny i bezpośredni w rozmowach z politykami. Adrian Klarenbach, dziennikarskie oblicze “dobrej zmiany”, prowadzący TVP o wyrazistych poglądach i stosunku do zapraszanych gości. Gdzie się urodził? Jaki jest jego życiorys? O czym marzył, gdy był młody? 

Zobacz: Jerzy Bińczycki – dzieci, żony, na co zmarł, wiek, wzrost, choroba

Adrian Klarenbach – kim jest? Kariera, życiorys, zarobki

Podobno w dzieciństwie marzył o tym, by zostać aktorem. Jego życiorys ułożył się jednak inaczej. Co prawda na deskach teatru nie występuje, ale każdego dnia ma do odegrania swoją rolę w Telewizji Polskiej. Swoją karierę w telewizji zaczął już jako młody mężczyzna, gdy jego wiek wynosił 22 lata. Może pochwalić się prowadzeniem teleturnieju “Na maksa” emitowanym w TVP2 w latach 2001-2002, własną audycję w Polskim Radiu 24, występami w TVP 3 czy porannych magazynach “Kawa czy herbata?” i “Agrolina”. Jednak to, z czego jest najbardziej znany, to praca w TVP Info od 2007 roku, czyli od samego początku jej działalności. Zajmował się tam przede wszystkim pracą w serwisach informacyjnych, prowadzeniem “Minęła 20”, “Minęła 8”, “Minęła 9”, “Forum” oraz wieczorów wyborczych. Obecnie wiek Adriana Klarenbacha wynosi 49 i jest od lat jednym z najważniejszych prezenterów stacji TVP Info. Jego zarobki szacuje się na ponad 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Adrian Klarenbach – zwolniony

O Adrianie Klarenbachu zrobiło się głośno po tym, jak został zwolniony po aferze chorobowej. Wydawałoby się, że takie wydarzenie zamknie serię sukcesów w jego życiorysie i wróci tam, gdzie się urodził. Jednak utrata pracy w TVP nie zatrzymała jego kariery. Szybko znalazł nowe zajęcie w Tele 5, na którym był gospodarzem programu “Bez pardonu”, gdzie stałym gościem był Janusz Korwin-Mikke.

Współpraca obu panów z czasem się zacieśniła. Klarenbach był doradcą, spin doktorem Janusza Korwina-Mikkego, który wówczas kandydował na prezydenta i był liderem partii KORWIN. Dziennikarz był odpowiedzialny za kampanię oraz wzrost poparcia.

Fakt, że był zwolniony za oszustwo, przestało być problemem w styczniu 2016 roku, kiedy to Adrianowi Klarenbachowi zaproponowano ponownie pracę w Telewizji Polskiej, gdzie jest prezenterem. Obecnie dziennikarz stoi na czele licznych programów w TVP Info, należąc tym samym do czołówki dziennikarzy TVP, których zarobki są najwyższe. 

Adrian Klarenbach – choroba

Wzrost zainteresowania dziennikarzem odnotowano w 2020 roku. Wtedy fani Adriana Klarenbacha byli zaniepokojeni stanem jego zdrowia, po tym jak 5 marca zamieścił zdjęcie, na którym widać sufit i kroplówkę. Łatwo można było zgadnąć, że prowadzący znalazł się w szpitalu. Internauci podejrzewali, że dopadła go jakaś ciężka choroba. Szczególnie, że dzień wcześniej w programie “Minęła 9” prowadził rozmowy ze specjalistami w sprawie koronawirusa, którzy z racji pracy w szpitalu, mogli zarażać. Adrian Klarenbach szybko wytłumaczył się, gdzie jest. Okazało się, że znalazł się w szpitalu nie z powodu choroby, a ze względu na męczący go kamień.

Źródło: Twitter AKlarenbach

Adrian Klarenbach – gdzie jest, co się z nim dzieje?

W lipcu tego roku Adrian Klarenbach był na ustach wszystkich ze względu na awanturę, jaka miała miejsce w jego programie. Wielu zadało sobie pytanie, co się z nim dzieje? Czy zachowa pracę? Bieżący kryzys energetyczny, wzrost inflacji, rosnące ceny to kwestie, które rozgrzewają dyskusje w naszych domach i jak się okazuje również w telewizji. Dziennikarz oskarżył zaproszonych gości z PiS, KO, PSL, Lewica i P2050 za winnych bieżącej sytuacji Polski. Jedynym, którym się w tej sytuacji upiekło była Konfederacja, którą dziennikarz wyraźnie wskazał.

Wielu po tym wtrąceniu Adriana Klarenbacha zastanawiało się, co się z nim dzieje, że tym razem nie staje w obronie Prawa i Sprawiedliwości. Wielu zarzuca mu, że to, gdzie jest w tej chwili zatrudniony i kogo popiera jako dziennikarz, wynika z tego, gdzie będzie to najbardziej opłacalne. W tym samym czasie opozycja zalicza wzrost poparcia. Czyżby przewidywał zmianę władzy?

Zobacz: Izak — wiek, Paulinka, wzrost, bije córkę, ile zarabia, rekord widzów, żona, zdradził?

Adrian Klarenbach – żona, dzieci

Dziennikarz prowadzi swoje życie w Warszawie, a nie w miejscu, gdzie się urodził. Już od 25 lat Adrian Klarenbach jest mężem Lucyny Klein-Klarenbach, z którą ma dzieci: cztery córki i syna (wiek nieznany). W wywiadzie prezenter przyznaje, że mimo upływu czasu jego rodzina nadal ogląda go w telewizji. Wskazuje, że zawsze znajdą tam coś nowego i ciekawego. Fakt, że rodzina wspiera jego pracę, niezależnie od tego, co się z nim dzieje. Nie oznacza to jednak specjalnego statusu, jaki mógłby się z tym wiązać. Klarenbach mówi, że jego dzieci są dobrze ułożone. Nie chwalą się tym, że ich tata pracuje w telewizji.

Żona prezentera też jest aktywna zawodowo. Wiemy, że Lucyna Klein-Klarenbach w 2018 roku kandydowała na radną stołecznej dzielnicy Wawer z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Nie udało jej się objąć tego stanowiska. Na brak zajęć jednak nie narzeka. Żona Adriana Klarenbacha pracowała w spółce deweloperskiej PKP jako ekspert do spraw komunikacji w XCity Investment. W 2020 roku dostała posadę dyrektorki zarządu biura Polskich Kolei Państwowych.

Źródło: Archiwum prywatne fot. Lucyna Klein- Klarenbach

Adrian Klarenbach – pochodzenie nazwiska, co nam powie Wikipedia?

Przez lata swojej pracy w telewizji, którą zaczął, jak jeszcze był młody, Adrian Klarenbach prowadził już wiele programów radiowych i telewizyjnych. Nie powinno więc dziwić, że można znaleźć artykuł na jego temat na portalu Wikipedia, gdzie jest przede wszystkim jego życiorys. Możemy się z niego dowiedzieć, gdzie się urodził, gdzie kształcił i jak wyglądał rozwój jego kariery. Adrian Klarenbach urodził się 15 listopada 1973 roku. Jest publicystą i dziennikarzem pochodzącym z Przemyśla. Wyższe wykształcenie zdobył w Lublinie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Wikipedia informuje również, że swoją karierę zaczął w 1995 roku w Telewizji Polskiej, gdzie z przerwami pracuje po dziś dzień. Adrian Klarenbach ma również własną audycję na antenie Polskiego Radia 24. Czas pokaże, czy Wikipedia wzbogaci się o nowe informacje z życia Adriana Klarenbacha.

Okazuje się, że poza karierą, pochodzenie nazwiska Klarenbacha również jest interesujące dla jego fanów. Akurat Wikipedia milczy i nie powie nam, jakie jest pochodzenie nazwiska dziennikarza. Możemy się za to dowiedzieć z sieci, że na początku 2021 roku takie nazwisko w Polsce nosiło 106 osób. Najwięcej ludzi o nazwisku Klarenbach jest na Śląsku. Co ciekawe dane na temat występowania nazwiska Klarenbach z miejsca, gdzie się urodził dziennikarz, są na tyle znikome, że statystyki ich nie ujęły. Pochodzenie nazwiska najlepiej jest szukać w archiwach, urzędach lub miejscach specjalizujących się w takich badaniach.

Adrian Klarenbach i Edyta Lewandowska

Poza bezpardonowym podejściem do prowadzenia rozmów z gośćmi w swoich programach, Adrian Klarenbach, razem ze swoją koleżanką z pracy (Edyta Lewandowska), niechlubnie zasłynął z “afery chorobowej”. Sprawa dotyczyła oszustwa, jakiego dopuścili się dziennikarze Telewizji Polskiej, nielegalnie pobierając zasiłki chorobowe. Sprawa ujrzała światło dzienne po tym, jak pracowniczka kadr natknęła się na program ze znanym dziennikarzem, którego zwolnienie lekarskie procedowała tego samego dnia.

Po przeprowadzonym śledztwie w 2013 roku wyszło na jaw, że dziennikarz od kwietnia 2010 do lutego 2011 pobierał zasiłek chorobowy, który w sumie wyniósł 87 tysięcy złotych, z kolei Edyta Lewandowska za ten sam okres wzięła 35 tysięcy złotych. Taktyka wyglądała w taki sposób, że dany dziennikarz brał dużo dyżurów jeden po drugim, by potem w okresie chorobowym mieć zarobki liczone od kwoty zawyżonej o dodatkowe godziny. Po tej sprawie wielu dziennikarzy straciło posady. Okazało się, że jednak nie na długo. W chwili, gdy kierownictwo objął Jacek Kurski, Edyta Lewandowska oraz Adrian Klarenbach mogli liczyć na ponowne zatrudnienie. Po latach TVP skomentowało, że wszystkie nadpłacone zasiłki zostały uregulowane i nie ma już o czym mówić. Edyta Lewandowska od 2019 roku prowadzi główne wydanie wiadomości, jak też “Panoramę Info” oraz “Poranek Info”.

Zobacz: Paulina Chylewska – dzieci, wzrost, mąż, wiek, rower błażeja, pierwszy mąż, wzrost, kiedyś

Ostatnio dodane
Powiązane