Jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka?

W czasie pierwszego roku swojego życia dziecko rozwija się intensywnie, nabywa nowych umiejętności i staje się coraz ciekawsze otaczającego świata. Takie dziecko jest chętne do zabawy, dlatego warto dawać mu zabawki, które nie tylko zainteresują malucha, ale również będą stymulowały jego rozwój. Jakie zabawki wybierać dla rocznych dzieci?

Jak wybrać zabawkę dla rocznego dziecka?

Zabawki dla rocznych dzieci powinny przede wszystkim wspierać ich rozwój – przy wyborze należy pamiętać też o tym, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dlatego powinny być one dopasowane do ich możliwości i zainteresowań. Ponadto powinny być też bezpieczne – kupując zabawki, należy zwrócić uwagę na to, jakiej grupie wiekowej są dedykowane.

Jest mnóstwo zabawek, które można podarować rocznemu dziecku. Maluchy w tym wieku dobrze już radzą sobie z układaniem dwóch-trzech klocków, są w stanie trzymać różne przedmioty w rączkach i oglądać je z każdej strony. Wiele dzieci na tym etapie swojego życia interesuje się kolorowymi książeczkami, niektóre lubią też segregować przedmioty, przekładając je z jednego pudełka do innego. Zainteresowaniem maluchów w tej grupie wiekowej cieszą się również wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne wydające z siebie różne dźwięki czy migające kolorowymi światełkami.

Edukacja poprzez zabawę

Niezależnie od wieku warto kupować dzieciom takie zabawki, które będą wspierały ich rozwój. W przypadku rocznych dzieci zabawki edukacyjne to wybór idealny – maluchy w tym wieku są ciekawe świata, dlatego warto ułatwić im odkrywanie różnych rzeczy i wspieranie ich rozwoju poprzez naukę nowych umiejętności i utrwalanie tych już dotychczas opanowanych.

Zabawki dedykowane rocznym dzieciom poza tym, że mają wspierać ich rozwój, powinny być również bezpieczne i trwałe. Dzieci w tym wieku często rzucają zabawkami, więc te nie powinny się rozpadać ani pękać po pierwszym upadku. W tym wieku maluchy wiele rzeczy wkładają jeszcze do buzi, dlatego to, czym się bawią, nie może zawierać elementów, które mogłyby zostać przez nie połknięte.

Najciekawsze propozycje zabawek dla roczniaka

Co wybrać dla rocznego dziecka? Możliwości jest sporo jedną z ciekawszych zabawek będzie piramida – dziecko, układając ją, wspiera swoją małą motorykę. Można wybrać również pierwsze dziecięce układanki (najlepiej drewniane) dedykowane grupie wiekowej 1+. Jeżeli dziecko jeszcze nie chodzi, można podarować mu pchacz, który nie tylko ułatwi naukę chodzenia – często dołączone są do niego dodatkowe akcesoria do ciekawej zabawy. Dzieci w tym wieku uwielbiają również bawić się przebijakami, świetnie sprawdzają się u nich też wszelkiego rodzaju sortery.

Artykuł sponsorowany.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane