Rafał Sonik – majątek, ile i na czym zarabia?

Nie da się ukryć, że Rafał Sonik należy do grona najbardziej majętnych Polaków. Czy jednak 56-latek jest na szczycie tej listy? Jak prezentuje się majątek pochodzącego z Krakowa biznesmena? Czym obecnie zajmuje się Rafał Sonik? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej interesującej postaci, to warto do końca przeczytać poniższy tekst.

Zobacz: Janusz Palikot – majątek, na czym zarabia?

Czy Rafał Sonik jest najbogatszym Polakiem?    

Zdecydowanie nie! Do pozycji lidera krakowianinowi brakuje bardzo dużo. Warto podkreślić, że dzisiejszy artykuł został stworzony na bazie danych magazynu „Forbes”. Kto jest na pierwszym miejscu w gronie stu najbogatszych Polaków 2022? Czy jest to Rafał Sonik? Majątek 56-latka niejednego czytelnika mógłby przyprawić o szybsze bicie serca. Biznesmen ze stolicy Małopolski finalnie nie znalazł się jednak w tym rankingu. Na pierwszym miejscu jest mu zaś dobrze znany Michał Sołowow. Jego majątek kształtuje się na poziomie 27 306 mln PLN. Co ważne, 60-latek sukcesywnie go pomnaża. W końcu jeszcze nigdy nie miał tak dobrych notowań. Rafał Sonik i Michał Sołowow dobrze znają się nie tylko pod kątem biznesowym. W końcu córka najbogatszego Polaka (Karolina Sołowow) jest prywatnie żoną krakowianina. Parze nie przeszkadza nawet dość spora różnica wieku (blisko 20 lat). Warto dodać, że zakochani doczekali się już potomka (chłopiec nosi imię Gniewko; urodził się w 2016 roku).

Źródło: Instagram rafalsonik

Majątek Michała Sołowowa w ostatnim czasie bardzo się powiększył. Głównie za sprawą sukcesu podmiotu Synthos S.A., który prężnie działa w branży chemicznej (główna siedziba znajduje się w Oświęcimiu). Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Jerzy Starak. Jego majątek opiewa na 18 487 mln PLN. Na co dzień Jerzy Starak działa w branży farmaceutycznej. Co ciekawe, nieprzerwanie od samej końcówki XX wieku. Najniższy stopień podium przypadł zaś Tomaszowi Biernackiemu. Jaki jest majątek 49-latka? To 15 750 mln PLN. Warto dodać, że Tomasz Biernacki działa w branży handlowej. Jest zaś m.in. założycielem i współwłaścicielem sieci sklepów Dino Polska S.A., które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony konsumentów.

Rafał Sonik – majątek  

Jak bardzo bogaty jest Rafał Sonik? Majątek krakowskiego przedsiębiorcy nie jest do końca znany. 56-latek nie znalazł się bowiem na liście magazynu „Forbes”. Z przedstawionych tam danych można wywnioskować, że Rafał Sonik ma zatem na pewno mniej niż 824 mln PLN. Tyle bowiem jest w posiadaniu „najbiedniejszego” w tym zestawieniu Andrzeja Walczaka (zajmującego się głównie materiałami budowlanymi), który zajął ostatnie 100. miejsce. Ile w praktyce może posiadać Rafał Sonik? Majątek krakowianina jest szacowany na około 500 mln PLN. Przychody generuje przede wszystkim spółka Gemini Holding, której 56-latek jest prezesem. Warto dodać, iż została ona założona już w 1989 roku. W tym momencie jest to potężna firma zajmująca się budową, a także zarządzaniem dużymi centrami handlowymi (warto tutaj wymienić Gemini Park w Tarnowie, Tychach i Bielsku-Białej). Do najważniejszych zadań spółki należą wyszukiwanie działek pod inwestycje, kupowanie gruntów, przeprowadzenie procedur administracyjnych, obsługiwanie budowy lub rozbudowy, wykańczanie, wyposażanie, a potem zarządzanie obiektem.   

Zobacz: Izak — wiek, Paulinka, wzrost, bije córkę, ile zarabia, rekord widzów, żona, zdradził?

Na czym zarabia Rafał Sonik?

Rafał Sonik od młodzieńczych lat miał talent do biznesu. Już jako 16-latek handlował sprzętem sportowym. Pierwszą firmą był „Elefant” – jeden z premierowych domów handlowych w Krakowie. Rafał Sonik miał także udział w tym, że na mapie tego miasta pojawiła się pierwsza restauracja McDonald’s. Później krakowianin założył spółkę Gemini Holding, która bardzo szybko się rozwija i przynosi mu spore zyski. Na czym jeszcze zarabia Rafał Sonik? Majątek krakowianina powiększa się dzięki jego skutecznej działalności w ramach takich branż, jak IT, księgarska, czy farmaceutyczna.

Źródło: Instagram rafalsonik

Przedsiębiorca jest znany nie tylko z tego, że świetnie idzie mu w różnych biznesach. Warto dodać, że Rafał Sonik to pierwszy polski kierowca, który stanął na najwyższym stopniu podium Rajdu Dakar (w 2015 roku). 56-latek nie tylko sporo zarabia, ale także wydaje na szczytne cele. Trzeba wspomnieć, że krakowianin m.in. od wielu lat dofinansowuje Stowarzyszenie Siemacha, które pomaga dzieciom pod kątem rozwoju edukacyjnego i społecznego. Rafał Sonik regularnie organizuje także akcje związane z ochroną środowiska.

Zobacz: Hubert Urbański – wiek, wzrost, żona, waga, ile zarabia, nie żyje?

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane