Przemcel – kto to, co teraz robi?

Starzy wyjadacze, którzy przesiadują całe dnie na Wykopie wiedzą, kto to Przemcel i śledzili (czasem z ukrycia) jego Instragram, kiedy jeszcze był aktywnym użytkownikiem. Swego czasu Przemcel próbował prowadzić życie influ z Insta, ale szybko przekonał się, że to nie takie proste. Zderzenie z rzeczywistością, które zaliczył Przemcel Wykop komentował przez kilka miesięcy. 

Jeśli pierwszy raz spotykacie się z tym pseudonimem, czytajcie dalej. Dowiecie się, jak kończą ludzie, którzy pomylą Instagram z prawdziwym życiem. Przykład Przemcel Wykop pokazuje, że takie historie raczej nie mają happy endu. 

Wykop jest dla chłopaka bezlitosny. Punktuje jego poczynania w niewybredny sposób. Nawet jeśli ktoś próbuje go bronić, sugerować, że jego zachowanie spowodowała choroba, stali bywalcy serwisu mają jedną odpowiedź: nie dziw się, że osoby, które tak się zachowują są krytykowane. Innymi słowy, wlazł na ring, niech walczy. 

Przemcel – historia osoby z Wykop 

Nie wiesz, kto to Przemcel? Ten człowiek żyje naprawdę, choć gdyby nie Wykop, najpewniej nikt nie wiedziałby o jego istnieniu. Jak udało mi się dowiedzieć z wpisów na tym portalu (wyszukuj po tagu albo haśle Przemcel Wykop) to młody chłopak, który zapragnął żyć tak, jak influencerzy z Instagrama. Siłownia, imprezy, dobre ciuchy, klimatyczne restauracje… Tylko życie to nie Instagram i Przemcel przekonał się o tym w dość bolesny sposób. 

Jak donoszą Wykopowicze, chłopak ma na karku komornika, bo zaznawał luksusów za pieniądze z chwilówek. Trudno potwierdzić te informacje, bo Przemcel zniknął z mediów społecznościowych kilkanaście miesięcy temu. Po aferze, której był bohaterem, wpisy z tagiem #przemcel były blokowane. Niektórzy podejrzewają, że zainteresowany sam je zgłaszał. Inni twierdzili, że to jacyś zwykli użytkownicy uznają ciągnięcie tej historii za zbyteczne. Argumentowali to również tym, że Wykop uznał Przemcela za kolejnego chłopca do bicia i pośmiewisko. 

Jakiś czas temu pojawiły się informacje na temat tego, że pracuje w hipermarkecie i chyba próbuje żyć anonimowo. Od czasu do czasu temat tego, jak obecnie żyje Przemcel wracał na mikroblogu. Nie cieszył się jednak zbyt dużą popularnością. 

Życie ponad stan to choroba, która trawi polskie społeczeństwo. Ludzi takich jak Przemcel jest więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Czasem brak prawdziwych zainteresowań połączony z brakiem pewności siebie skutkuje tym, że zamiast szukać własnej drogi, stajemy się tacy jak inni. Siłownia jest modna? Trzeba chodzić. Drogie ciuchy, sojowe latte? Widać, tak trzeba żyć. Nic bardziej mylnego! Pozory, które przychodzi nam obserwować w mediach społecznościowych znanych osób to tylko niewielki wycinek z ich życia. Wielu z nich nawet nie prowadzi samodzielnie swoich kont. Za fotografią uśmiechniętej modelki z filiżanką kawy kryje się dobrze opłacana agencja medialna. Sfotografowana siłownia może sponsorować aktorki, które się na niej pojawiają. Nadal myślisz, że to prawdziwy świat? Niestety, to dobrze wykreowana rzeczywistość, którą kupujesz, bo jest do kupienia. 

Z jednej strony Przemcelowi można zarzucić, że był naiwny, oderwany od rzeczywistości i nie potrafił trafnie zdiagnozować sytuacji, w której się znajduje. Z drugiej strony, czy ludzie, którzy fałszywie przyklaskiwali jego postępowaniu, robili za jego instagramową publiczność nie są bez winy? Ci, którzy bronią chłopaka twierdzą, że mogła go dopaść jakaś choroba i z tego powodu nie widział, że jest pośmiewiskiem. W istocie osoby, które miał za fanów, czy przyjaciół obserwowały go tylko dlatego, by się z niego śmiać. 

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane