Kim jest Sarah James?

Sarah James, właściwie Sara Zofia Egwu-James, to młoda i utalentowana piosenkarka popowa, która podbija serca publiczności w Polsce i na świecie. Urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach jako córka Polki i Nigeryjczyka. Śpiewa od najmłodszych lat i ma niezwykły głos, który potrafi wyrazić wiele emocji. Jest zwyciężczynią czwartej edycji programu The Voice Kids, reprezentantką Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci i finalistką 17. edycji talent show America’s Got Talent.

Sara James ze złotym przyciskiem w “America’s Got Talent”

W 2022 roku Sara James zdecydowała się spróbować swoich sił w amerykańskim programie America’s Got Talent, który jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych show tego typu na świecie. To dało jej ogromną sławę.Wystąpiła przed jury składającym się z Simona Cowella, Heidi Klum, Sofii Vergary i Howie Mandela oraz przed milionami widzów. Zaprezentowała swoją interpretację niezwykle poruszającego utworu „Lovely”. Jej występ zachwycił wszystkich tak bardzo, że sam  Simon Cowell wcisnął złoty przycisk, który zapewnił jej od razu miejsce w finale programu..

Sarah James kariera

Kariera muzyczna Sary James rozpoczęła się w 2021 roku, kiedy to wygrała czwartą edycję polskiej wersji programu The Voice Kids. Podczas programu była pod opieką duetu Afromental, czyli Tomsona i Barona, którzy pomogli jej rozwijać swój talent i styl. W finale pokonała dwóch innych finalistów: Julię Kostrzewską i Mateusza Górskiego, zdobywając największe poparcie telewidzów.

W tym samym roku Sara James została wybrana na reprezentantkę Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbył się w Paryżu. W programie Szansa na sukces zaprezentowała trzy utwory: “Superhero” Alicji Tracz, “Anyone I Want to Be” Roksany Węgiel i swoją autorską piosenkę “Somebody”, którą napisała wspólnie z Johnem Samuelem i Matthew Nolanem. Za tę ostatnią otrzymała największe poparcie jurorów i widzów, dzięki czemu została wybrana na reprezentantkę Polski. W finale Eurowizji Junior zajęła drugie miejsce po zdobyciu 218 punktów, w tym 102 pkt od widzów (2. miejsce) i 116 pkt od jury (2. miejsce).

W 2022 roku Sara James kontynuowała swoją karierę muzyczną, wydając kolejne single: “Nie jest za późno”, “CTRL ALT DEL” i “Hula Hoop”. Wszystkie te utwory dotarły do czołowych miejsc list przebojów w Polsce i za granicą. Sara James również występowała na wielu festiwalach i koncertach, takich jak Sopot Top of the Top Festival, Orange Warsaw Festival czy Coke Live Music Festival.

Sarah James wiek

Sarah James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Obecnie ma 15 lat i jest uczennicą indywidualnego toku nauczania ze względu na rozwój kariery muzycznej.

Sarah James rodzice

Sarah James jest córką Arlety Dancewicz i Johna Jamesa. Jej matka jest Polką, a ojciec Nigeryjczykiem. Jej ojciec również jest piosenkarzem: wystąpił w Bitwie na głosy jako członek chóru Mezo i stworzył duet Loui & James, z którym wystąpił m.in. w Dzień dobry TVN. Sara James ma troje rodzeństwa: Michelle James, Johna Jamesa Juniora oraz Jakuba Dancewicza.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane