Kasia Sienkiewicz – wiek, rodzice, rozstanie, studia, wzrost, ojciec, mąż

Kasia Sienkiewicz to polska wokalistka i aktorka dubbingowa. Z wykształcenia jest muzykologiem, ale pracowała także jako dziennikarka z branży muzycznej. Niewielu ludzi wie, że jej ojciec to Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Elektryczne Gitary. Wokalistka nigdy przesadnie się tym nie chwaliła, by jej sukcesy zawodowe nie były kojarzone z ojcem. Nigdy nie korzystała z protekcji znanego taty, który mógł otworzyć jej drzwi do rozgłośni radiowych w całej Polsce, jeśli tylko by chciał. 

Kasia Sienkiewicz wraz z bratem, Jackiem, od 2018 roku tworzy zespół Kwiat Jabłoni. Wzrost popularności zawdzięczają m.in. temu, że pojawili się w popularnym programie dla muzyków Must be the music. Jako zespół Hollow Quartet dotarli do półfinałów 10. edycji. Wśród fanów programu dominuje pogląd, że odpadli zupełnie niesłusznie a w finale znaleźli się mniej uzdolnieni wykonawcy. Brak zwycięstwa w programie nie sprawił, że porzucili marzenia o karierze muzycznej. Wydali płytę i sporo koncertują.  

W dzisiejszym tekście sprawdzamy, kim jest Kasia Sienkiewicz. Przyglądamy się jej życiu zawodowemu, ale sięgamy też za kulisy, bo napiszemy więcej w temacie: rozstanie Martin Stankiewicz. Sprawdź, czego udało nam się dowiedzieć na jej temat. 

Kasia Sienkiewicz – wiek, wzrost, studia, kim jest?

Kasia Sienkiewicz urodziła się w 1993 roku, zatem jej wiek to 29 lat. Ukończyła studia z muzykologii. Muzyką zajmuje się zawodowo – w radiu oraz na scenie. 

Choć fanów Kasi Sienkiewicz interesują szczegóły z jej życia, nie mamy dostępu do informacji typu wzrost, czy waga artystki. Jest energiczną brunetką o delikatnej urodzie i filigranowej figurze. 

W kilku wywiadach, których udzieliła wraz z bratem, przyznała, że rodzice nauczyli jej miłości do muzyki i dlatego to z nią postanowiła się związać – stąd też studia, które ukończyła. 

Kasia Sienkiewicz – rodzice, ojciec, matka

Źródło: Instagram

Sławne rodzeństwo długo nie przyznawało się, kim jest ich ojciec. Nie chcieli, by odbiorcy kojarzyli ich ze znanym muzykiem i oceniali przez pryzmat jego kariery. Dopiero po wydaniu pierwszej płyty jako Kwiat Jabłoni i jej niewątpliwym sukcesie, przestali unikać pytań o to, czy Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar to ich ojciec. Jak sami przyznali, chcieli uniknąć sugestii, czy oskarżeń, z których mogłoby wynikać, że za ich sukcesem stoi znany ojciec. W praktyce świetnie na tym wyszli. Nazwisko Sienkiewicz jest zresztą na tyle popularne, że nie każdy musiał od razu zakładać rodzinne powiązania między Kasią Sienkiewicz a wokalistką Elektrycznych Gitar. 

Zobacz: Natalia Lopatniuk — życiorys, wiek, kim jest, pochodzenie

Rodzice od zawsze wspierali Kasię w jej życiowych wyborach, choć nigdy  nie ukrywali przed nią tego, że muzykowanie to ciężki kawałek chleba. Wychowani wśród muzyki nie zważali na trud związany z tym zawodem. Ojciec wokalistki poza muzyką wykonuje jeszcze zawód lekarza. Jest doktorem neurologii. Kasia nie zdecydowała się na studia medyczne, stawiając wszystko na muzykę. 

Zespół Kasi Sienkiewicz wykonuje muzykę będącą kompilacją folku, popu i muzyki elektronicznej. To popularny gatunek, choć obecny wiek w muzyce  nie wyznacza jednego głównego nurtu, wokół którego skupiają się artyści. Niebanalne teksty sprawiają, że publiczność zasłuchuje się w ich muzyce, niecierpliwie czekając na kolejne albumy. Ten najnowszy ukazał się w lipcu tego roku. Zespół ma za sobą dwie nominacje do Fryderyków (2022 rok) i kilka nagród oraz wyróżnień. W 2019 roku zdobył nagrodę Music Video Awards, a w 2019 roku wyróżnienie w plebiscycie Mateusz organizowanym przez program III Polskiego Radia. 

Kasia Sienkiewicz – mąż, rozstanie z Martinem Stankiewiczem

Informacje o tym, że Kasia Sienkiewicz ma za sobą rozstanie Martin Sienkiewicz nie są potwierdzone. W wielu artykułach pojawia się informacja na temat tego, że Kasia jest w związku z popularnym youtuberem. 

Choć Kasia Sienkiewicz jest obecna w mediach społecznościowych, niewiele dzieli się w nich swoją prywatnością. Publikuje fotografie z wakacji albo koncertów, ale wytycza wyraźne granice między tym, co o sobie mówi, a tym, co zachowuje w sferze prywatnej niedostępnej mediom.

Niektórzy pytali nawet, czy Martin Stankiewicz to jej mąż. Informacji tej nie potwierdzają zainteresowani. Kasia Sienkiewicz i Martin Stankiewicz na pewno tworzyli związek. Nie wydali jednak żadnego oświadczenia, z którego by wynikało, że przestali być parą. Faktem jest jednak to, że ich wspólne zdjęcia z Mazur, które publikowali w 2020 roku zniknęły z Instagrama. Czy miało to jakiś inny powód niż rozstanie Martin Stankiewicz? Wszyscy musimy się tego domyślać. 

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane