Jerzy Urban – choroba, czy to prawda, że nie żyje?

Rok 2022 przyniósł nam wiele nowych wyzwań i dużo niespodzianek. Pojawiło się również w mediach społecznościowych oraz w Internecie dużo zadziwiających i niepokojących informacji. Jednym z nich było pytanie dotyczące Jerzego Urbana. Internauci pytali: “Czy Jerzy Urban choruje? Czy żyje Jerzy Urban?” W tym artykule odpowiemy Wam na te pytania.

Jerzy Urban – nie żyje?

Zanim odpowiemy Wam na te pytania, sprawdźmy, kim jest Jerzy Urban.

Jerzy Urban – pierwotnie Jerzy Urbach urodził się w Łodzi 3 sierpnia 1933 roku. Jest polskim politykiem, dziennikarzem, publicystą oraz satyrykiem. Od 1981 do 1989 roku był rzecznikiem prasowym Rady Ministrów PRL oraz jednym z głównych autorów cenzury i propagandy państwowej.

Natomiast od roku 1990 Jerzy Urban jest redaktorem naczelnym w tygodniku “NIE” oraz właścicielem spółki “Urma”, która go wydaje. W ostatnim czasie głośno o nim było ze względu na opublikowanie zdziwionego Jezusa Chrystusa, który był wpisany w drogowy znak zakazu. Karykatura została przedstawiona w sierpniu 2012 roku w tygodniku “NIE”. W tym czasie Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa za ten czyn skazał Jerzego Urbana na 120 tys. zł grzywny i pokrycie 28 tys. zł kosztów sądowych. Jednak w 2020 roku sprawa o obrazę uczuć religijnych była ponownie rozpatrywana. W ostateczności, Warszawski sąd rejonowy uniewinnił Jerzego Urbana.

Nie tylko ze względu na kontrowersyjne zachowanie jest o nim głośno. Również ze względu na podeszły wiek Urbana (w tym roku skończył już 89 lat) w internecie coraz częściej pojawiają się pytania, czy żyje oraz, czy choruje.

Sprawdź: Monika Esmeralda Godlewska nie żyje?

Jerzy Urban – choroba, czy na coś choruje?

Informacje o tym, że Jerzy Urban nie żyje, pojawiły się już kilka lat temu. Zaczęło się od nieprzyjemnej wymiany zdań między Leszkiem Millerem a Jerzym Urbanem. Kim jest Leszek Miller? Jest polskim politykiem i politologiem. W latach 2001-2004 był Prezesem Rady Ministrów. Już dobre parę lat temu, bo w 2014 roku Jerzy Urban w “Tak jest” w TVN24 powiedział, że: „Miller to już jest trup, który jeszcze się rusza”. Oczywiście Leszek Miller nie pozostawił tego bez komentarza. Stwierdził, że to jest jego marzenie od ponad dziesięciu lat i zadeklarował, że to on “pochyli się nad trumną” Urbana.

Dodał również, że wyobraża sobie, jak kondukt odprowadza Jerzego Urbana na “zasłużony odpoczynek”. Na pytanie od dziennikarza, czy pojawi się na uroczystości pogrzebowej, odpowiedział, że tak, ponieważ ten czas będzie wart takiego wyrzeczenia. Ta nieprzyjemna wymiana zdań, niestety nie skończyła się na wypowiedzi Leszka Millera. Jerzy Urban wtrącił jeszcze swoje “trzy grosze”, odpowiadając na niemiły komentarz Millera, że zaprasza go na swój pogrzeb. Jednocześnie uważa, że nie będzie się na nim dobrze czuł jako “nowy PiS-owiec”. Dodał również, że lubi Millera i również chętnie wybierze się na jego pogrzeb oraz na nowy ślub. 

Mimo że od całej nieprzyjemnej sytuacji, minęło już osiem lat, to pytania, czy żyje Jerzy Urban oraz, czy choruje, dalej są powszechne. Czas płynie nieubłaganie i nie czeka na nikogo, jednak dla Jerzego Urbana dalej jest przychylny. Odpowiadając więc na pytanie: “czy Jerzy Urban nie żyje?” z pewnością możemy powiedzieć, że tak. Urban żyje i wydaje nam się, że czuje się całkiem dobrze.

Jednak zważywszy na jego podeszły wiek, ciężko uciec od pogorszenia się zdrowia i pojawienia się nowej choroby i dolegliwości. Czy Jerzy Urban choruje? W mediach pojawiają się spekulacje, że Jerzy Urban choruje. Aktualnie jednak nie mamy potwierdzonych informacji na temat jego przebytych oraz obecnych chorobach.

Patrząc na ciągłe działania publicysty i polityka, a w dzisiejszych czasach przede wszystkim uznawany za kontrowersyjny satyryk – Jerzy Urban, wygląda na to, że jest całkiem zdrowy i nie cierpi na żadną poważną chorobę.

Podsumowując: “Czy żyje Jerzy Urban?”, “Czy Jerzy Urban choruje” – odpowiadamy, że żyje. Jednocześnie nie wiemy jednak, czy w pełnym zdrowiu.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane