Jean Reno – żona, dzieci, komedie, wiek, żony, młody

Jean Reno, a właściwie Juan Moreno y Herrera Jiménez to francuski aktor o hiszpańskim pochodzeniu. Urodził się on w 1948 roku, jest zatem w wieku 74 lat. Według wielu obserwatorów jest on najbardziej popularnym francuskim aktorem, obok Gérarda Depardieu. Swój debiut filmowy Reno zaliczył w 1979 roku, w obrazie koprodukcji włosko-francuskiej, dramacie ,,Black kobiecości’’ w reżyserii Costy-Gavrasa. Aktor zagrał u boku ówczesnych gwiazd europejskiego kina: Romy Schneider i Yvesa Montanda. Od tamtej pory kariera Reno zaczęła nabierać coraz większego rozpędu, o czym będzie można przekonać się, czytając dalszą część artykułu.

Zobacz: Adrian Łabanowski – data urodzenia, wiek, ile ma lat, wikipedia, pochodzenie, kim jest, dzieci

Jean Reno – żona, dzieci

Aktor miał trzy żony: w latach 1977-1995 był w związku małżeńskim z Geneviève Reno, z którą ma dwójkę dzieci: córkę Sandrę (ur. 1978) i syna Mickaëla (ur. 1980). W okresie od 1996 do 2001 roku drugą żoną aktora była polska modelka Nathalie Dyszkiewicz. Aktor ma z nią również parę dzieci: syna Toma (ur. 1996) i córkę Serenę (ur. 1998). W lipcu 2006 aktor po raz trzeci stanął na ślubnym kobiercu. Jego trzecią żoną jest Zofia Borucka, urodzona w Londynie modelka polskiego pochodzenia. Reno ma z nią dwoje dzieci: Cielo (ur. 2009) i Deana (ur. 2011). Jako ciekawostkę można tu dodać, że świadkami na ślubie aktora i jego żony, byli późniejszy prezydent Francji Nicolas Sarkozy (uzyskał on później poparcie od aktora w odbywających się rok później wyborach prezydenckich we Francji) i określany mianem francuskiego Elvisa Presleya, muzyk i aktor Johnny Hallyday.

Źródło: zimbio.com

Jean Reno – młody

Przyszły aktor urodził się w Casablance, w katolickiej rodzinie. Jego ojciec pochodził z andaluzyjskiego miasteczka Sanlúcar de Barrameda, a matka z Jerez de la Frontera znajdującego się na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Para miała dwoje dzieci. Obydwoje rodzice po zawarciu małżeństwa uciekli do Maroka przed dyktaturą sprawowaną przez generała Francisco Franco Bahamonde. W nowym miejscu pobytu rodzina otrzymała obywatelstwo francuskie. 

Młody Reno zwykł podpatrywać pracę swojego ojca, który był zecerem. Jego matka zaś imała się różnych robót dorywczo. Francuz wychowywał się ze swoją młodszą siostrą Marią Teresą. Wiadomo również, że rodzicielka aktora zmarła, gdy ten był jeszcze bardzo młody. W wieku siedemnastu lat zaciągnął się do wojska, przez co przebywał ze swoim oddziałem we Francji i w Niemczech. Po zakończeniu służy aktor postanowił zamieszkać w Paryżu, w którym zaczął uczyć się aktorstwa w szkole teatralnej Le Cours Simon. Ponadto młody Reno prowadził sklep spożywczy i biuro turystyczne.

Zobacz: Danny Griffin – wiek, wzrost, filmy, dziewczyna

Jean Reno – komedie i filmy

Reżyserem, dzięki któremu młody Reno wypłynął na szerokie wody aktorstwa, był Luc Besson. Panowie współpracując ze sobą odnosili duże sukcesy artystyczne. Ich pierwszym wspólnym obrazem była ,,Ostatnia walka’’ z 1983 roku. Jednak prawdziwym przełomem w karierach obu artystów okazała się być ,,Nikita’’ – francuski film sensacyjny opowiadający o młodej narkomance, która skazana dożywocie, dostaje propozycję wyjścia z więzienia i zabijania dla rządu.

O ile ,,Nikita’’ odniosła duży sukces w Europie, tak kolejna wspólna produkcja obu mężczyzn wcale nie przyniosła od razu rozgłosu na świecie, jakim może pochwalić się teraz. Mowa tu o filmie ,,Leon zawodowiec’’, w którym Reno wcielił się w mordercę do wynajęcia, który zrządzeniem losu, musi zaopiekować się dwunastoletnią dziewczynką. Obraz zarobił w USA niecałe 20 milionów dolarów, co pozwoliło mu na zajęcie dopiero 76. miejsca na liście najbardziej dochodowych filmów 1994 roku. Dopiero po czasie ,,Leon zawodowiec’’ zaczął cieszyć się za oceanem większym uznaniem. Dziś ma już status jednego z najlepszych obrazów lat 90. XX wieku.

Źródło: Faz.net

Jednak filmy akcji czy dramaty to nie jedyne gatunki, jakie ma w swoim portfolio francuski aktor. Komedie także okazały się być nie mniej ważne w dorobku Reno. Sztandarowym dziełem z tego nurtu jest film ,,Goście, goście’’, w którym grany przez Francuza, dwunastowieczny rycerz Godfryd de Monmirail, wraz ze swoim giermkiem Jacquouille, w wyniku błędu czarnoksiężnika zostają przeniesieni do XX wieku. Zabawne perypetie nieprzystosowanych do współczesności ludzi stanowi główną oś komedii.

Kolejne komedie, jakie ma w swoim dorobku Reno, to ,,Goście, goście II – korytarz czasu’’ oraz ,,Wasabi: Hubert zawodowiec’’, będący swoistą kalką ,,Leona zawodowca’’. Jednak tym razem Reno został obsadzony, jako policjant, któremu przyszło zajmować się swoją córką, o której istnieniu nie wiedział przez dziewiętnaście lat.

Jean Reno po dziś dzień pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych francuskich aktorów, któremu udało się podbić nie tylko rodzimy i europejski rynek filmowy, ale także amerykański, co dla aktorów pochodzących ze Starego Kontynentu wcale nie jest takie łatwe. Różnorodność filmów, w jakich zagrał Reno (od dramatów, przez komedie, na thrillerach kończąc) sprawiły, że na trwałe zapisał się on w historii francuskiej kinematografii. 

Zobacz: Kasia Sienkiewicz – wiek, rodzice, rozstanie, studia, wzrost, ojciec, mąż

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane