Tomasz Wolny – żona, dzieci, choroba, nie żyje, wiek, wzrost, ślub,rodzina, rasa psa, ojciec, rodzeństwo

Tomasz Wolny polski dziennikarz telewizyjny, zaangażowany w pomoc osobom niepełnosprawnym. Obecnie związany jest z drugim programem Telewizji Polskiej, gdzie współprowadzi program telewizji śniadaniowej – „Pytanie na śniadanie”.W przeszłości pracował dla stacji TVN24. Odebrał kilka nagród, między innymi Róże Gali, Telekamery. Jest zdobywcą Złotego BohaterONa Publiczności, a także Srebrnego BohaterONa Kapituły. Wyróżnienia te zdobył za promowanie setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Kim dokładnie jest Tomasz Wolny, kim jest jego żona i jaki jest jego wiek i wzrost? Skąd plotki, że nie żyje? Kiedy wziął ślub? Czy ma rodzeństwo?

Tomasz Wolny – kim jest?

Kim jest Tomasz Wolny? To przede wszystkim polski prezenter telewizyjny, znany z Pytania na śniadanie, a także „Panoramy”. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwsze kroki dziennikarskie stawiał jako dziennikarz portalu tvn24.pl, by w 2008 roku zostać reporterem TVN24. Dwa lata później związał się z TVP. Od 2010 roku do 2014 prowadził „Telekurier” w poznańskim oddziale TVP. W 2014 roku został jednym z prowadzących „Panoramę”. Rok później został współprowadzącym „Pytanie na śniadanie”. W telewizji śniadaniowej pracuje do chwili obecnej. W 2016 roku był prowadzącym programu „Kochanie, ratujmy swoje dzieci”.

Tomasz Wolny – żona, dzieci

Co prawda Tomasz Wolny chroni swoja prywatność, ale bardzo często mówi o swojej rodzinie – żonie i dzieciach – zdjęcia rodziny można zobaczyć na instagramie. Żona Wolnego była jego koleżanką ze stacji TVN. Tomasz Wolny i Agata Tomaszewska wzięli ślub w 2009 roku. Wspólnie mają trójkę dzieci – Zosię, Tymona i Halszkę.  Tomasz Wolny to kochający ojciec, a razem z żoną i dziećmi tworzą szczęśliwą rodzinę. Prezenter ma także rodzeństwo – brata i siostrę.

źródło: Instagram

Tomasz Wolny – choroba, pogłoski o tym, że nie żyje

Tomasz Wolny w 2018 roku na chwilę zniknął z TVP. Prowadząc program z Marceliną Zawadzką, po jednej z przerw reklamowych nie wrócił do studia. Pojawiły się spekulacje co to za choroba dopadła jednego z ulubionych prowadzących. Dziennikarz zmagał się z zapaleniem krtani i w trakcie nagrywania programu po prostu stracił głos. Pojawiły się także pogłoski o tym, że prezenter nie żyje. Okazało się, że prezenter, zamieszczając czarno-białe zdjęcie w mediach społecznościowych, poinformował o śmierci swojej teściowej – Marii Tomaszewskiej, która pracowała w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Biorąc więc pod uwagę słowa prowadzącego i dalszą jego aktualną aktywność, nie ma on żadnej choroby, a plotki, że nie żyje, były wyssane z palca.

Tomasz Wolny – wiek, wzrost, rasa psa, czyli czego nie wiemy jeszcze o Tomaszu?

Wiemy, że na szczęście Tomasz Wolny nie ma żadnej choroby, natomiast w jakim jest wieku? Dziennikarz urodził się 5 listopada 1980 roku w Poznaniu, a więc w 2022 roku skończy 42 lata. Jest jednym z trójki rodzeństwa. Wzrost dziennikarza to 187 centymetrów. 

Wiemy już, jaki jest jego wiek i wzrost, ale czego jeszcze nie wiemy o Tomaszu? Nie wszyscy wiedzą, że prezenter, zanim został dziennikarzem, wykonywał szereg różnych prac. Pracował jako kelner, pracownik budowlany, instruktor narciarstwa. Odbywał staż w siedzibie ONZ oraz w polskiej ambasadzie w Meksyku. Dziennikarz był także wykładowcą na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2014 roku został nagrodzony Różą Gali w kategorii „Media”. W 2019 i 2020 roku odebrał statuetki Telekamer. Jest Ambasadorem Olimpiad Specjalnych i Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Jest pasjonatem sportu. Uwielbia brazylijskie jiu jitsu, koszykówkę, kitesurfing, jazdę konną. Jest piłkarskim kibicem, kibicuje Lechowi Poznań.

W 2022 roku otrzymał statuetkę Lodołamacz 2022 „Dziennikarz Bez Barier”. Wyróżnienie otrzymał za przełamywanie stereotypów i kształtowanie szczególnej wrażliwości na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jest laureatem wyróżnienia Medal Przyjaciel Integracji. Dwukrotnie był nominowany w plebiscycie Gwiazdy Dobroczynności.

Tomasz Wolny prowadzi konto na instagramie, na którym obserwuje go 30 tysięcy obserwujących. Pokazuje na nim swoje życie prywatne, jak sprawuje się jako ojciec,  a także prezentuje na nim swoje poglądy. Znajdziemy na zdjęciach fotografie z żoną, z którą jak wiemy wziął ślub w 2009, czy zdjęcia ze szkoleń. Ze zdjęć z dziećmi i żoną wiadomo, że niezwykle ważna jest dla niego rodzina.

Gwiazdor TVP to nie tylko miłośnik ogniska domowego i dobry ojciec. Jest on także wielkim pasjonatem zwierząt. Jest właścicielem psa o imieniu Frajda. Jaka jest rasa psa Tomasza Wolnego? To przedstawiciel rasy rhodesian ridgeback. Wyróżnia się ona ogromną inteligencją. Ta rasa psów należy do bardzo niezależnych, które mają skłonność do uciekania. Dlatego też powinien je wychowywać doświadczony właściciel. Są tolerancyjne wobec dzieci. To psy, które są łatwe w pielęgnacji. Waga tej rasy psów może dochodzić do 37 kilogramów i zależna jest od płci oraz osobniczych cech konkretnego zwierzęcia.

Szymon Kędzierski
Szymon Kędzierski
Fan dobrego brzmienia. Zakochany w copywritingu, po godzinach strzelnica oraz sporty wodne.
Ostatnio dodane
Powiązane