Adam Michnik majątek – ile zarabia?

Majątki znanych osób, celebrytów, polityków, sportowców czy biznesmenów, budzą zainteresowanie wśród społeczeństwa. Ludzie poszukują informacji na temat tego, ile ktoś zarabia, na co wydaje swoje pieniądze i jakie posiada nieruchomości czy samochody. Niektórzy zazdroszczą osiąganych zarobków, a inni podziwiają osoby, które odniosły sukces finansowy i szukają w nich inspiracji dla własnych działań. W tym artykule weźmiemy pod lupę często wpisywany w wyszukiwarki przez internautów temat „Adam Michnik majątek”. Przyjrzymy się na czym zarabia ten znany historyk, publicysta i redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.

Zobacz: Zbigniew Stonoga – majątek, żona, dzieci, wiek, co się z nim dzieje, Wikipedia

Adam Michnik majątek

Zaciekawieni internauci wpisując „Adam Michnik majątek”, chcą otrzymać natychmiastową odpowiedź. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ informacja ta nie jest dostępna publicznie w całości. Jak wiadomo, jednym ze składników majątku są nieruchomości. Adam Michnik posiada mieszkanie po rodzicach. Znajduje się ono w warszawskiej alei Przyjaciół, niedaleko Łazienek Królewskich. Jego powierzchnia wynosi sto czternaście i pół meta kwadratowego.

W 2018 roku „Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł, ujawniający jak redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, czyli Tomasz Sakiewicz, kupił zabytkową willę w Krakowie. Okazało się, że mężczyzna w 2016 roku zakupił część willi o wartości 2 milionów złotych za kredyt z państwowego banku PKO BP, a jedynym zabezpieczeniem było jego mieszkanie. Szefem banku natomiast jest znajomy Mateusza Morawieckiego. W odwecie za tę publikację, tydzień później w „Gazecie Polskiej” ukazał się artykuł, który dotyczy ujawnionej w 2011 roku sprawy rzekomego zakupu przez Michała Borowskiego dwóch mieszkań dla Adama Michnika. Michał Borowski był architektem, niegdyś Naczelnym Architektem Miasta Stołecznego Warszawy, a prywatnie należał do grona przyjaciół Adama Michnika. Pierwsza nieruchomość rzekomo kupiona „na słupa” miała mieścić się w Poznaniu, a druga w centrum Warszawy. O tych transakcjach Borowski opowiedział prokuraturze, w momencie, gdy był podejrzewany o udział w aferze korupcyjnej. Ostatecznie sprawa została umorzona, a kwestia mieszkań zapomniana.

Źródło: instagram.com/krytykapolityczna/

Adam Michnik na czym zarabia?

Adam Michnik to osoba z bardzo barwnym życiorysie. Mężczyzna urodził się 17 października 1946 roku w Warszawie z nieformalnego związku pary przedwojennych działaczy komunistycznych pochodzenia żydowskiego: Ozjasza Szechtera i Heleny Michnik. Miał dwóch przyrodnich braci – Jerzego (zmarł w 2020 roku) i Stefana (zmarł w 2021 roku). Duża część jego rodziny zginęła w Holocauście. Adam Michnik nigdy nie był żonaty, ale ma trójkę dzieci. W latach 1968-1989 był dysydentem i działaczem opozycji demokratycznej w PRL. W 2010 roku został uhonorowany Orderem Orła Białego. Jest to najwyższe i najstarsze odznaczenie państwowe nadawane za zasługi cywilne i wojskowe dla Polski.

Źródło: instagram.com/fundacionprincesadeasturias/

Zobacz: Sebastian Kulczyk majątek – ile zarabia?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie skąd Adam Michnik ma swój majątek, należy wskazać jaki zawód wykonuje. Adam Michnik redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” został w 1989 roku i jest nim do tej pory. Dziennik powstał na podstawie uzgodnień Okrągłego Stołu jako organ prasowy organizacji „Solidarność” w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 1989 roku. Gazeta ma profil centro-liberalny i jest wydawana w Warszawie przez spółkę Agora. Czym zajmuje się redaktor naczelny? To bardzo odpowiedzialna funkcja, bowiem naczelny odpowiada za całość czasopisma i zarządza pracą zespołu dziennikarzy. Ile zarabia osoba na tym stanowisku? Minimum 4700 zł, średnio 5900 zł, do 9700 zł. Jednakże redaktor naczelny tak znanego dziennika z pewnością ma wyższe wynagrodzenie.

Więcej informacji można przeczytać w książce „Demiurg”, która jest biografią Adama Michnika. Autorem książki jest Roman Graczyk, były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, dziś piszący dla prawicowych mediów.

Ostatnio dodane
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj