Adam Michnik majątek – ile zarabia?

Majątki znanych osób, celebrytów, polityków, sportowców czy biznesmenów, budzą zainteresowanie wśród społeczeństwa. Ludzie poszukują informacji na temat tego, ile ktoś zarabia, na co wydaje swoje pieniądze i jakie posiada nieruchomości czy samochody. Niektórzy zazdroszczą osiąganych zarobków, a inni podziwiają osoby, które odniosły sukces finansowy i szukają w nich inspiracji dla własnych działań. W tym artykule weźmiemy pod lupę często wpisywany w wyszukiwarki przez internautów temat „Adam Michnik majątek”. Przyjrzymy się na czym zarabia ten znany historyk, publicysta i redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.

Zobacz: Zbigniew Stonoga – majątek, żona, dzieci, wiek, co się z nim dzieje, Wikipedia

Adam Michnik majątek

Zaciekawieni internauci wpisując „Adam Michnik majątek”, chcą otrzymać natychmiastową odpowiedź. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ informacja ta nie jest dostępna publicznie w całości. Jak wiadomo, jednym ze składników majątku są nieruchomości. Adam Michnik posiada mieszkanie po rodzicach. Znajduje się ono w warszawskiej alei Przyjaciół, niedaleko Łazienek Królewskich. Jego powierzchnia wynosi sto czternaście i pół meta kwadratowego.

W 2018 roku „Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł, ujawniający jak redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, czyli Tomasz Sakiewicz, kupił zabytkową willę w Krakowie. Okazało się, że mężczyzna w 2016 roku zakupił część willi o wartości 2 milionów złotych za kredyt z państwowego banku PKO BP, a jedynym zabezpieczeniem było jego mieszkanie. Szefem banku natomiast jest znajomy Mateusza Morawieckiego. W odwecie za tę publikację, tydzień później w „Gazecie Polskiej” ukazał się artykuł, który dotyczy ujawnionej w 2011 roku sprawy rzekomego zakupu przez Michała Borowskiego dwóch mieszkań dla Adama Michnika. Michał Borowski był architektem, niegdyś Naczelnym Architektem Miasta Stołecznego Warszawy, a prywatnie należał do grona przyjaciół Adama Michnika. Pierwsza nieruchomość rzekomo kupiona „na słupa” miała mieścić się w Poznaniu, a druga w centrum Warszawy. O tych transakcjach Borowski opowiedział prokuraturze, w momencie, gdy był podejrzewany o udział w aferze korupcyjnej. Ostatecznie sprawa została umorzona, a kwestia mieszkań zapomniana.

Źródło: instagram.com/krytykapolityczna/

Adam Michnik na czym zarabia?

Adam Michnik to osoba z bardzo barwnym życiorysie. Mężczyzna urodził się 17 października 1946 roku w Warszawie z nieformalnego związku pary przedwojennych działaczy komunistycznych pochodzenia żydowskiego: Ozjasza Szechtera i Heleny Michnik. Miał dwóch przyrodnich braci – Jerzego (zmarł w 2020 roku) i Stefana (zmarł w 2021 roku). Duża część jego rodziny zginęła w Holocauście. Adam Michnik nigdy nie był żonaty, ale ma trójkę dzieci. W latach 1968-1989 był dysydentem i działaczem opozycji demokratycznej w PRL. W 2010 roku został uhonorowany Orderem Orła Białego. Jest to najwyższe i najstarsze odznaczenie państwowe nadawane za zasługi cywilne i wojskowe dla Polski.

Źródło: instagram.com/fundacionprincesadeasturias/

Zobacz: Sebastian Kulczyk majątek – ile zarabia?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie skąd Adam Michnik ma swój majątek, należy wskazać jaki zawód wykonuje. Adam Michnik redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” został w 1989 roku i jest nim do tej pory. Dziennik powstał na podstawie uzgodnień Okrągłego Stołu jako organ prasowy organizacji „Solidarność” w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 1989 roku. Gazeta ma profil centro-liberalny i jest wydawana w Warszawie przez spółkę Agora. Czym zajmuje się redaktor naczelny? To bardzo odpowiedzialna funkcja, bowiem naczelny odpowiada za całość czasopisma i zarządza pracą zespołu dziennikarzy. Ile zarabia osoba na tym stanowisku? Minimum 4700 zł, średnio 5900 zł, do 9700 zł. Jednakże redaktor naczelny tak znanego dziennika z pewnością ma wyższe wynagrodzenie.

Więcej informacji można przeczytać w książce „Demiurg”, która jest biografią Adama Michnika. Autorem książki jest Roman Graczyk, były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, dziś piszący dla prawicowych mediów.

Ostatnio dodane
Powiązane